Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazíliában milyen nyelven...

Brazíliában milyen nyelven lehet még magad megértetni a portugálon kívül?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
angol elvileg világnyelv, valamennyit csak tudnak angolul.
2010. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
spanyol, angol, francia
2010. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon sok Brazil ismerősöm van akikkel egy padban ülők és tanulom az angol nyelvet..Annyira tudnak angolul mint otthon.A legtöbb brazil nem tud.( az osztályban legalább 16 brazil van,és ők vannak többségben a suliban is)

Brazil nyelven kommunikálnak ami egy kicsit hasonlít a portugál nyelvre,de nem az..bár értik a portugál nyelvet is...

2010. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
turistaként angollal, spanyollal szerintem el lehet boldogulni, de ha le akarsz telepedni a brazíliai portugálra szükség lesz.
2010. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Brazil nyelv nem létezik kedves egyik válaszoló. Portugálul beszélnek, minden államban más a dialektus (2 éve élek itt). Angol tanítás elvileg van az iskolákban, de a színvonal olyan alacsony, hogy azon kívül, hogy YES meg NO tényleg semmit nem tudnak, csak 1-1 ember, aki magán úton megtanult. A spanyolt hamarabb megértik, mert nagyon hasonló, ha spanyolul beszélsz ki tudják találni, hogy mit akarsz, én is értem a spanyolt meg az olaszt is, pedig csak az itteni portugált beszélem. Én azt mondom, hogy ha beszélsz spanyolul, vagy olaszul (esetleg mindkettö), az segíthet.
2010. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%

szerintem meg magyarul

sot biztosan tudnak magyarul is


hiszen ok is Arpad nepe

2010. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Jelbeszéddel egy bizonyos körben. :)
2010. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
74%
délen még talán némettel, mert sokan vándoroltak ki Németországból a 2. Világháború után
2010. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
62%
Karneválon voltam februárba.Tapasztalat:Ha a favellába bekeveredsz nincs az a nyelv amivel túléld!:)
2010. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 PT-Daniel ***** válasza:
62%

Spanyolul mindenkeppen. (De azt nem tudok)


Nemettel eselytelen voltam, de angolul egesz jol beszel szinte mindenki. Viszont nagyon türelmes es kedvesek a mentalitasuk alapjan. Igy ha van egy kis affinitasod az activity (mutogatasos-hadonaszos) jatekhoz, biztosan boldogulsz.

2011. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!