Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Szerintetek két 19 éves...

Szerintetek két 19 éves fiatal hol érezné magát jobban New Yorkban vagy Los Angelesben?

Figyelt kérdés
Hol találnának könnyeben színészi karriert és albérletet ?
2011. jan. 2. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

New York kevésbé veszélyes és kevésbé drága oda a repülőjegy. Albérletet és alkalmi munkát is könnyebb szerezni NY-ban.

Színészi karrierhez valami jó művészeti sulit kell elvégezni. Annó Lady Gaga is New Yorkban tanult (meg nőtt fel), szóval biztos jó színészi-művészi-énekesi sulik vannak ott.


Bár az, hogy a színészi karrierrel hol futsz be, az eléggé lutri.



És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az USÁ-ba túristavizummal (amit kb. bárki megkap) azzal senem dolgozhatsz, senem tanulhatsz. Neked tanulói vizum, vagy dolgozói vizum kell, és nemtudom, hogy tanulói vizummal dolgozhatsz-e mellékállásban. Ha nem, akkor valakinek pénzelnie kell téged.


Akárhogy is van, én inkább azt javasolnám, hogy menjetek Németországba, Berlinbe. Ott is rengeteg színész, művész, énekespalánta, biztos ott is el lehet indulni ezzel a karrierrel, ráadásul közel van, fapados repülővel olcsón ki lehet menni, és EU-s ország, tehát szabadon tartózkodhatsz, dolgozhatsz, tanulhatsz ott. Meg sztem az életkörülmények is jobban ott, mint NY-ban, vagy az USÁ-ban úgy általánosságban.

2011. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Londonban is lehetne színésznek tanulni ?
2011. jan. 2. 21:28
 3/20 anonim ***** válasza:

"Londonban is lehetne színésznek tanulni ?"


Igen, csak kb. a világ legdrágább városa (Moszkva után), mostanában Angliában egyre nehezebb elhelyezkedni, letelepedni, ráadásul London egy nemigazán élhető város. Ott egész nap verseny van a friss bevándolók között a legputribb munkahelyekért, a közmorál, közerkölcs a nullán van, gyakorilatiag a bolygó "legkapitalistább" városa.


Berlin viszont egy élhető, nyugis város, de mégis izgalmas. Az emberek kedvesek, és az ottani pezsgést inkább annak kell betudni, hogy virágzó, élénk város, nempedig az egymás eltaposására irányuló rohanásnak. Gyakorlatilag egy nyugatiasabb és nagyobb, pezsgőtt verziója Budapestnek.


Én Európában mindenképpen Berlint ajánlom.

2011. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mindenhol jó, de a legjobb otthon.
2011. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod hogy hol barátségosabbak LA-ban vagy NY-ben ?
2011. jan. 2. 21:44
 6/20 anonim ***** válasza:

OFF

51%, ne akard észérvekkel meggyőzni a kérdezőt, őt csak az Egyesült Államok eme 2 városa érdekli, Európa nem.

ON

Szerintem egyik város se kifejezetten barátságos, nagyon kevert a népesség nemzetiségileg és kultúrában is mindkettő városban.

2011. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kb. egyformák barátságosak mindkét helyen.


NY-ban úgy nyilvánul meg a barátságosság, hogy az ottaniak már "mindent láttak", szóval szinte akármit csinálhatsz, nem fognak kiakadni rád, vagy kiabálni veled.


LA-ben meg úgy, hogy déli város, mediterrán klímával és kisebb nyüzsgéssel, mint NY. Tehát ilyen lazább az életfelfogásuk, mint mondjuk Európában a spanyoloknak.

2011. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
aki a londonosat irta az egy idota
2011. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bár őszintén megmondva kérdező, nekem eszembe sem lenne kitántorogni az USÁ-ba úgy, hogy nem élnek ott ismerőseim, még egyszersem jártam ott, és ilyen hátha-bejön karriert választva, mint a színészi.


Itt van Berlin kb. 1000 kilóméterre, kb. ugyanazt ajánlja, mint San Francisco a pocsolya túloldalán (kultúrálisan is nagyon hasonlít rá egyébként), ráadásul EU-s országban, Németországban van, egy karikacsapás lenne az odaköltözés, ott tanulás, ott dolgozás az USÁhoz képest.

2011. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 21:59-nek

Miért idióta aki Londonról írt? Mert az igazat írja? Én Londonban éltem 1 évig..Bár ne éltem volna ott.Minden igaz amit leírtak róla..Igaz még mindig kint élek de jó messze Londontól..

Nem kell mindig nagyzolni,és szépíteni azt ami másnak ismeretlen..

2011. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!