Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Miert ilyen veszelyesek a...

Miert ilyen veszelyesek a kozep es del-amerikai orszagok Europahoz keppest?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyok a tarsadalmi kulonbsegek az Europaban vagy Azsiaban is megvan.
2014. szept. 3. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Miért is veszélyes? Kire nézve? Mint ahogyan Európában úgy latin Amerikában is vannak biztonságosabb és kevésbé biztonságos országok. Nem lehet általánosítani. Európa nyugati országai (pl UK, Franciaország) egyáltalán nem biztonságosabb mint pl Chile.
2014. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy del-amerikaban chile meg argentina peldaul nem olyan veszelyes vagy kozep- amerikaban panama, costa rica. De a tobbi orszag pl. Brazilia,Venezuela,Kolumbia miert ilyen veszelyes kozbiztonsag szempontjabol?
2014. szept. 3. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kolumbia most pl sokkal jobb mint pár éve, nagyon sokat fejlődött ezen a téren és az épp a béka popója alatt lévő Venezuelából is sokan mentek oda, továbbá sok európai (németek, spanyolok) országból is letelepedtek.

Én Peruban jártam sok éve, az sem volt veszélyes annyira. Na lopni azt loptak amit csak lehetett, de életveszélyben sosem voltam.

2014. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Az urbanizáció miatt. Túl gyorsan fejlődnek a városok, és ezzel a lakosság nem tud lépest tartani.

Emiatt kiszorulnak a peremkerületekbe, ahol még sokszor akadozik a szociális háló működése, az ivóvíz ellátás, gyengék a higiéniai feltételek.

Az ilyen helyeken felüti a felyét valamelyik kartel, és bizony szabadon garázdálkodik.

Ezeket a negyedeket híják úgy, hogy Favella.

2014. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 istvan farkas ***** válasza:
Olvastam a valaszokat de nem nagyon helytalloak. En 20 eve elek itt braziliaban. A kerdesedre nem lehet egyoldaluan valaszolni mert ez nagyon sokmindennek a fuggvenye es nagyon sok oldalu. De egy par emlitesre melto valszt megprobalok adni. Az orszag hatalmas, a politika nagyon reszre hajlo. Az iskolaztatas nem segiti a szegenyeket, a szegenyseg kitermeli a bunozest, s ebben nagymertekben segit az itteni foghijas torveny, a buntethetetlenseg. 18 eves nagykorusag elereseig pl senki sem buntetheto es ezen egyenlore nem is akarnak valtoztatni. Ugyhogy ha ossze adod ezeket a fentebb leirtakat akkor maris megkapod a receptet, az az a bunozes meleg agyat es annak alapjait. Remelem tudtam segiteni. Udv! Istvan
2014. okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!