Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Érdemes Boliviába utazni?

Érdemes Boliviába utazni?

Figyelt kérdés
Nem veszélyes turistakent?

2015. jún. 1. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ország nem pont a legjobb turista célpontok között szerepel.

Régen se volt a dél-amerikai turisták kedvence, de argentína után ebben az országban is nagy tüntetések, lázongások vannak a korrupció és a munkanélküliség miatt.

venezuela a másik ilyen ország még.

2015. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én 10 éve voltam ott, az akkori tapasztalatokról tudok beszámolni, de szerintem azóta nagyjából ugyanaz a helyzet. A külügyminisztériumi tájékoztató akkor nem ajánlotta az országba utazást, de ezt én csak utólag olvastam, amikor már hazajöttem :). Nagy a szegénység a többi környező országhoz képest, az emberek is barátságtalanabbak. Viszont talán a legolcsóbb ország arra felé. Én egyedül voltam, de nem akartak kirabolni, és semmit nem is loptak el tőlem, pedig jártam La Paz-ban is. Az biztos, hogyha kimész, akkor könnyen kalandokba keveredhetsz. Engem például a rendőrök lefújtak könnygázzal egy tüntetésen, alig tudtam elmenekülni. Vagy például amikor északra akartam utazni a dzsungelhez, akkor azt távolsági busszal tettem. Nagyon durva utakon mentünk, egy autónyi széles földút volt, a hegy oldalában, az út mellett egyből 100 méteres szakadék. Nekem az volt a legfurcsább, hogy rengeteg kereszt volt az út mentén. Mikor már hazajöttem, és megnéztem a neten, akkor jöttem rá, hogy a világ legveszélyesebb útján buszoztam, a halál útjának hívják. Keress rá neten, érdemes megnézni a képeket.

De érdekes tapasztalat, más, mint a szomszédos országok, ha tehetném, legalább egyszer érdemes megnézni, ha nem vagy átlagos turista.

2015. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
56%
- ha tehetném
2015. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem veszélyes, főleg ami anno Tóásó Elődékkel történt ott, én tuti nem mennék soha
2021. okt. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!