Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Dél-amerikai, közép-amerikai...

Dél-amerikai, közép-amerikai országokban milyen bankkártyát érdemes használni és milyen pénzt érdemes vinni?

Figyelt kérdés

Pl jobban váltják az USA dollárt vagy az Eurot?

netán eleve lehet is legtöbb helyen valamelyikkel fizetni és így nem is kell váltani?


Kártya esetén pedig master vagy visa a jobb?


+1 biztonsági kérdés: mivel legtöbb ország olyan h a hotelben sincs biztonságban a cuccod, hogy szoktatok vigyázni az értékekre? Hát mindent mégse vihetek mindig magammal, sőt, akkor meg elrabolhatják ... szóval ez hogy oldható meg?


2018. febr. 11. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha még ezt is kérdezned kell akkor inkább ne menj oda.

A kártya mindegy de a visa talán jobban elterjedt.

nyilván USD.

vannak országok ahol a hivatalos fizetőeszköz USD

el kell dugni a pénzt/kártyákat és az útlevelet, a többi lényegtelen

2018. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ez nagyon bölcs válasz volt már ne haragudj. ha hiszed ha nem, én is rájöttem h el kell dugni, csak éppen dughatod te akárhova, ugye ezek az orszéágok olyanok h mehetsz akár 5 csillagos szállodába is, tök simán kirabolják a szobádat. vagy a zoknidba ghondoltad?


az usa dollár pedig igen TALÁN elterjedtebb, de aztán pl az argentinok pont azt mondták, h eurót vigyek mindenkép, mert azt jobban szeretik és sokkal jobban váltják.


de el nem tudom képzelni melyik országra gondolsz amúgy, ugyanis egyedül Ecuadornak a saját pénze az us dollar, az összes többinek van sajátja.

2018. febr. 11. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:

ha ilyen okos vagy minek kérdezed? nekünk tuti dugi helyeink vannak de mivel pökhendi vagy így nem segítek

mellesleg panamában is az USD-t használják

2018. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát panamában olyan feles a dolog.


na de örüléök h elő jött a klassz magyar mentalitás, látod, ez az ami mindig hiányzik ha kint vagyok ... agy nulla, rolsszindulat ezer, de az azért fáj, ha pökhendi vagyok ... de miért csak magyartól tapasztalom ezt? na erre kéne még 1x rájönnöm ...

2018. febr. 11. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
BRAZIL ROL TUDOK NYILAT KOZNI ITEN TUDOL HASZNÁLNI VISA MASTER CARDOT, VIGYAZ MEG HA ELECTRON IS BE KEL USED A PINAKÓDOT MINDEN TRANZ AKCIÓNÁL BIZTONSAGI OKOKBOL IGY CSELEKEDNEK OTAN , MASIK FONTOS TUDNI VALÓ HOGY A KÁRTYÁD CSAK AZ UGYNEVEZETT BANCO 24 HORAS BÓL FOGOL TUDNI KIHUZNI KEZ PENZT AMINEK BARMIJEN TRANZ AKCIONAL LEHUZ 30 BRAZILIAI IGAZSÁGOSSÁGOT AMI TULAJDON KÉPEN 2349 FORINTOT NYOM IGEN AHOGYAN MONTAK TÖBB VÁLASZOLÓK NE HUZAD KI A SOK PENZET AZ UTCAKON NE LASAK MEG A ROSZ FIUK TUDOD TE DEL AMERIKABAN SAJNOS VANAK IJENEK DE NE FÉJETEK SZEP HEJ SOKAT FOGTOK LATNIA KAJA IS JO ISTEN ALDJON SEGICSEN MEG UTATOKON
2018. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Argentina meg Chile érdekes ebből a szembontból elvileg minden kártya használható, de csak az egyik vagy a másik. Olyat pl nem nagyon láttam hogy egyszerre Visa-t és Mastercardot is elfogadtak volna, szóval mindig meg kell nézni előre a kis matricákat...A személyzet általában nagyon sötét, volt, hogy mondták, használható a Mastercard, aztán kiderült nem is.
2018. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, eur felejtős, usd kell, de abból is csak olyan bankjegy ami kicsit sem sérült.
2018. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Argentínában és Uruguayban a Mastercardot sok helyen elfogadják de a Visat pedig szinte mindenhol.

Amikor fizetsz egyébként akkor alá kell írnod egy papírt a személyi számoddal így nem árt ha ezt bemagolod.

Pénzt felvenni egyébként nekem argentin automatából még nem sikerült de Uruguayban igen.

Ja és megszokták kérdezni hogy débito vagy crédito a kártya akkor ha nem hitelkártya akkor débito ha hitelkártya akkor crédito.

2018. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!