Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltatok mar kulfoldon csoport...

Voltatok mar kulfoldon csoportos kirandulassal? Mi a velemenyetek a megyzervezett programokrol? Egyedul vagy inkabb csoportosan jobb?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokat jártam ilyenre. A csoportos kirándulás szerintem azoknak való főleg, akik

1. kényelmesek, nincs kedvük, idejük, tehetségük vagy türelmük megszervezni egy utazást

2. valamennyire tud az illető alkalmazkodni a helyzetekhez, emberekhez pl. útközben a benzinkutas megállóknál bizony vagy 20percet is várni kell, mire sorra kerül az ember a mosdónál

3. egyedülálló az ember és nem mer egyedül elindulni, ezért szerintem jó alternatív megoldás egy csoportos út, lehet ismerkedni, barátkozni

Ha viszont szeretsz utánanézni dolgoknak, keresgélni nevezetességeket, tervezgetni, ott és akkor megállni útközben, ahol te szeretnél stb.. akkor inkább családdal, barátokkal vagy egyedül érdemesebb utazni.

2020. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Birkak jarnak csoportban.
2020. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Én szoktam csoportosan utazni. De nem ilyen hagyományos utazási irodás csoportokkal, ott a többség jól szituált nyugdíjas. Vannak szakmai utak, azokat pl. nagyon szeretem. Továbbá a csoportos túrázásokat, kirándulásokat szeretem, ott fiatalabb a társaság és jó fejek vannak.

Ettől függetlenül bármilyen csoportos utazás jobb, mint egyedül menni.

2020. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van előnye és hátránya.

Hátránya, hogy kb. kötött a program, de ez az előnye is.

Előre tudod, hogy mire számíthatsz és mindent leszerveznek helyetted.

Ráadásul igen nagy helyismerettel és nyelvismerettel rendelkező idegenvezetőre van esélyed, aki mindenben segít ha kell.

Szinte minden évben voltunk már ilyenen, mert gyakran találni a neten olyan programot, amit nem tudok annyira olcsón megoldani mint az iroda.

(Persze van sok drágább út is.)

2020. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

21:41

"Birkak jarnak csoportban."


Az ökrök meg egyedül.

2020. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről Imádok utánajárni dolgoknak és élvezem, ha elvegyülhetek a helyi emberekkel, mert úgy érzem, ezáltal tudok leginkább közelebb kerülni az adott régió, nép kultúrájàhoz. És jobban szeretek a saját fejem után menni. Ami viszont mindezekkel együtt sokszor hiányzik, az az idegenvezetők szaktudása - azok az apró tények vagy éppen tágabb összefüggések, amik szakértő magyarázat nélkül egyszerűen láthatatlanok vagy megmagyarázatlanok maradnak az egyéni utazó számára.
2020. febr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A klasszikus utazási irodás szervezett utakat nem szeretem. Voltam a párommal így Lengyelországban, de soha többé.

Alapból a korosztalyunkból egy ember volt, az is az anyjával. Az összes többi 60 és a halál között, ennek megfelelő tempóval.

Fix program volt, semmi szabadidő, az idegenvezető pedig 2 percre sem bírta befognia a száját, egyfolytában csa mondta. Pestről indulva egész Krakkóig pofázott, aztán ha busszal mentünk valahova, folyamatosan beszélt és még a városnézés közben is. Olyan helyekre pazarltunk rengeteg időt, ami engem nem igazán érdekelt (pl. Oké, hogy még ezek egy híres templomot, de nem szándékozom másfél órát ott tölteni...)


Viszont vannak olyan utazási irodák, amik kifejezetten fiataloknak vagy legalábbis lélekben fiataloknak szervez AKTÍV utakat, azaz túra, canyoning, rafting, via-ferrata stb. egy kis városnézéssel fűszerezve. Nekem ezekkel szuper tapasztalataim vannak. Jó társaság, garantált szórakozás. Egyedül mentem el ilyen túrákra többször is, de jobban éreztem magam, mint mikor a gyerekkkori pajtikkal mentünk, sokkal kevesebb volt a konfliktus. A bekatutajjal nagyon jó tapasztalataim vannak, az eupolisszal csak egy-két napos túrákon voltam, de az is remek volt. De van még pár hasonló (Baraka, Rolitúra, utazom.com).


Ha valakinek nincs társasága, de alapvetően szociális, szeret utazni, aktívan pihenni, új embereket megismerni, és nem zavarja, hogy nem 5 csillagos szállodában lakik, sokszor osztozni kell a szóbán, ágyon, fürdőn, alkalmazkodni kell az emberekhez valamennyire, annak fantasztikus élmény lehet. Nekem olyasmi volt, mintha az egyetemi csoportommal buliztam volna egy jót.

2020. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!