Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért van egy csomó utazási...

Miért van egy csomó utazási célponthoz odaírva, a róluk szóló cikkek egy jó részében, hogy "once in a lifetime destination", azaz magyarul, életedben csak egyszer juthatsz el oda? Ez milyen negatív, beszűkült hozzáállás már?

Figyelt kérdés

Tudom, sokak anyagi helyzete nem hogy egyszer, de egyszer se engedhet meg ilyen célpontokat, mint Maldív-szigetek, Francia Polinézia, stb. Na de akkor is, álmodozni se lehet? Miért kell előre leírni az egész életet? Láttam én már karón varjút, bármit hozhat az élet, még luxusutazást is, sok pénzt is. Aki meg egyszer eljut ide, és tetszett neki, miért nem kocnentrál arra, hogy újra eljusson oda, ahelyett, hogy azt diktálná magába, hogy "egy álom volt, és soha többé nem láthatom"?

Én 7 éve ábrándozok, lassan 8, egy bizonyos helyről, amit szintén once in a lifetime-nak szoktak nevezni, és a télen megyek. Mivel huszonéves vagyok, ha tetszik, nehogy már soha életemben ne térhessek majd vissza!


2021. okt. 8. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Komolyan irigylem a problémáidat.
2021. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát igen, ilyeneken gondolkodik az, aki azt hiszi, hogy mennyire jól beszél angolul.

Vedd elő szépen a nagyszótárat, és keresd meg, hogy milyen jelentései vannak annak a kifejezésnek, hogy "once in a lifetime".

2021. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Puci, nem tudsz angolul, csak szo szerinti forditason lovagolsz. Mit akarsz? Bakancslistas, eleted utazasa. Te nem erted, nem tehetnek rola.
2021. okt. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Egyszer az életben el kell jutnod oda. Nem is értem, hogy jutott az eszedbe úgy lefordítani, ahogy azt végül sikerült.
2021. okt. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Mert ha odamész rájössz hogy dögunalmas és még Horvátország is izgalmasabb.
2021. okt. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Ezt mondjuk kissé félrefordítottad. A “once in a lifetime” valóban bír “egyetlen alkalommal az életben” jelentéssel IS, de ebben a kontextusban sokkal inkább az “életed/álmaid utazása” jelentésben jelenik meg.
2021. okt. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Az "once in a lifetime" azt jelenti, hogy életedben (legalább) egyszer meg kell nézd, kötetlenebb fordításban kb. "az életed nem lesz teljes, ha valamikor nem jutsz el oda".
2021. okt. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!