Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Bali vagy Dominika? Akinek...

Bali vagy Dominika? Akinek van összehasonlítási alapja, írjon melyiket ajánlja inkább és miért. Bali kultúrája, természeti adottságai csodálatosak azt tudom, viszont Dominika régi bakancslistás úti célom.

Figyelt kérdés

2021. dec. 7. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Bali egy turistagetto, egy percet sem er meg. Dominikan nem voltam.
2021. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Én Balira szavazok. Elég nagy ahhoz, hogy ne kelljen a turistacentrumokra koncentrálni.
2021. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Mindkettő a tömegturizmus Mekkája, bár Balin valóban könnyebb azt hinni, hogy nem. De alapvetően inkább menj máshova.


Totális kezdőknek is jobb élmény például Thaiföld, ahol eltölthetsz némi időt valami üdülővárosban, közben pedig az ország többi, nem turistagettós, de ettől még bejáratott részeit is felfedezheted.


A nyugati oldalon lévő kisebb szigetek még gyönyörűek és a méretüknél fogva sosem lesz 50 ezer orosz turista a 10km-es sugaradban. Koh Kradan és Koh Lipe természetközeli és nem túlfejlesztett helyek, amik egy heti láblógatásra ideálisak, ha kibírod érdemi éjszakai élet nélkül. A kultúrát meg Bangkok és Chiang Mai közt plusz egy heti utazással beszerzed.


Vagy Indonéziának bármelyik része, ami nem Bali. Az Index fórumon a két Indonézia topik (van Bali és külön az ország többi része) nagyon aktív volt, főleg egy vagy 20 éve kint élő túravezető magyarnak köszönhetően. Ő (W.L. a nickje) az ország egészével nagyon képben van és szívesen válaszolt minden kérdésre. Mostanra kicsit lehalt, de ettől függetlenül nagyon hasznos információforrás.


Malajzia és persze Szingapúr a fejlettségük révén szintén könnyen utazhatóak és közel olyan szépek, mint az alternatívák.

2021. dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Toraja, Yogyakarta is egészen jó Indonézián belül.

Esetleg Raja Ampat ha pénztárca engedi.

2021. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Indonesian belul minden jo kiveve Bali
2021. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Melyik Dominikáról beszélünk? A köztársaság uncsi, a közösség remek hely, csak utóbbira elég macera eljutni. Amúgy ezerszer inkább Indonézia többi része, Malajzia vagy Vietnám. Utóbbi a legolcsóbb, főleg ha fogyasztasz alkoholt.
2021. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
38%
nem vagyok biszex
2021. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Dominika. A haiti határ mellé. Komolyan. Annyira nem vészes, s kevésbé van felkapva.
2022. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi jövő hónapban készülünk nyaralni és én is pont e között a 2 uticél között vaciláltam. Dominikára most egyszerübb beutazni, de Balira elég szigorúak még a beutazási szabályok, kár pedig turisztikai szempontból én is gazdagabbnak gondolom Balit.
2022. ápr. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy Dominika!
2022. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!