Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Autós utazáskor szokták...

Autós utazáskor szokták egyáltalán ellenőrizni a védettségi/pcr dokumentumokat?

Figyelt kérdés
Hallottam már több embertől is, hogy egyáltalán nem néztek semmit, volt pl aki oltatlanként és tesztet sem csináltatva utazott be Csehországba és maradt hosszú hétvégére, de akik rendelkezetek dokumentumokkal nekik sem ellenőrizték. Nekem csak repülős utazással van tapasztalatom, de ott sem kértek semmi papírt, örültem is neki, hogy kínaival beoltatva még kellett csinálnom egy felesleges pcr tesztet, amit le sem csekkoltak...

2022. jan. 10. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Én Ausztriába szoktam menni Hegyeshalmon keresztül, mindig kérték a Grüner Pass-t. Mást nem is ellenőriztek, elég volt felmutatni a mobiltelót.
2022. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van határellenőrzés, szokták. Ha nincs, akkor nem.
2022. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

"kellett csinálnom egy felesleges pcr tesztet, amit le sem csekkoltak..."


Tudod, hogy miért nem?

Mert feltételezték, hogy épeszű ember nem azért megy ki a reptérre, hogy majd lentről integessen a gépének, ha mégis elkérnék.

2022. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ilyen erővel a repjegyet se ellenőrizzék, csomagokat se, meg semmit, mert csak értelmes emberek mehetnek, akik nem csalnak, nem vihetnek fel a gépre veszèlyes dolgot…
2022. jan. 11. 00:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy felhozhatnám a példát a kérdésből, aki kiutazott Csehországba minden nèlkül, elvileg épeszű ember nem azért megy ki, hogy esetlegesen fordulhasson is rögtön vissza az ottani határról, ha elkérik.
2022. jan. 11. 00:18
 6/8 anonim ***** válasza:

A reptéren és a határon is százával, ezrével fordulnak meg emberek. Az ott dolgozók időnként hibáznak, megfeledkeznek, akár néha tesznek is rá. Senki sem dolgozik tökéletesen. Még akkor sem, ha motivált, lelkes és próbálja. Ha meg fáradt, unja, értelmét se látja, stb. akkor pláne előfordul, hogy lankad a figyelem. Kint a hidegben ácsorogva pláne.


Éppen ezért ügyeskedők, bepróbálkozók és tudatlanok is sokan vannak, akik véletlenszerűen találkoznak a kiszűrésükre felállított tökéletlen rendszerrel.


Ha biztosra akarsz menni, hogy nem akadsz fenn egy szúrópróba szerű ellenőrzésen sem, akkor inkább csináltatsz egy tesztet a biztonság kedvéért. Ha pont nem ellenőrzik, akkor felesleges volt. Viszont, ha pont ellenőriznék, akkor egy csomó macerát spórolsz meg vele. A nyugalom, vagy a reménybeli spórolás ér neked többet? A döntés a tiéd - ahogy a nyereség vagy a pech következményei is.

2022. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mi rengeteget ingázunk külföldre és minden alkalommal kérték, pedig nem egy országon haladtunk át, eu-s digitális igazolványt fogadják el.
2022. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben voltam Lengyelországban azóta, se Szlovákiában, se ott egy ember sem volt a határon, teljesen ellenőr és mindenféle dolgozó mentes volt.
2022. márc. 23. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!