Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha házaspár repül, külön...

Ha házaspár repül, külön poggyászt kell-e feladni, vagy pakolhatnak egy bőröndbe, meghaladva az engedélyezett súlyt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa lenne, ha egy család -5 ember-egy 100 kilós bőrönddel jelentkezne. Ebből kitalálhatod.

Azért is van a súlyhatár, hogy ne legyen nehéz megemelni a bőröndöt.

2010. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy házaspár egy bőröndbe rakja a ruháit akkor tegye.Megteheti de akkor is csak 1 bőröndre érvényes súlyt vihet fel.Ha túl haladja a súlyt akkor a többletet vagy kifizeti,vagy kipakoltatják a bőröndöt vele..
2010. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
51%

És hogyan igazolják, hogy ők házaspár?

És miért csak a házaspároknak engednék ezt?

Szóval nem.

2010. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező mindenkinek poggyászt vinni, de jóval ésszerűbb két bőröndöt feladni ingyen, mint egyért túlsúlyt fizetni.
2010. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Előző héten repültem, közös böröndünk volt a párommal, nem szóltak érte a reptéren senkinek. Bechekolásnál együtt kell odaadni a repjegyet, így, ha belefér a 2X20 kg-ba (vagy amit a légitársaság előírt súlyt), mehet együtt.
2010. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kinek higgyek? Teljesen ellentétes válaszokat kaptam. Szóval úgy gondoltam, hogy csak a férjem vinne bőröndöt benne az én holmiimmal is, de az több lenne, mint a megengedett súly. Kell a többletért fizetni?
2010. szept. 19. 18:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom egymás mellett szeretnétek ülni a gépen, egyszerre fogtok bechekkolni. A chek in pultnál beadjátok a böröndöt együtt, meg fogják kérdezni, hogy csak ez az egy börönd van-e. Ha egybe van a cumó akkor együtt számolják a súlyt... Tehát, ha személyenként 20kg-t lehet felvinni, akkor 40kg-os lehet a böröndötök. A sülyhatár légitársaságonként változhat. Ha még mindig bizonytalan vagy, hívd fel a légitársaságod irodáját, vagy írj nekik e-mailt. Mi évek óta egy börönddel repkedünk a párommal.
2010. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
1 évvel ezelőtt repülővel jöttünk haza Németországból élettársammal.(nem házastárs)Unokahugom vette a jegyeket.Tévedésből egy csomag volt befizetve.Mivel nem haladta meg az egy főre eső súlyt a 2 bőrönd,így sem kellett +fizetni.
2010. szept. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tapasztalatom az, hogy együtt utazóknál általában el szokták nézni, hogyha az egyik csomag néhány kg-al nehezebb, de összességében nem lépik át a több személyre összeadott súlyhatárt. Azonban ha nem rugalmas az alkalmazott az utasfelvételnél, akkor nyugodtan hivatkozhat a súlyhatárra és ilyen esetben a túllépésért súlyos összeget rosszabb esetben több tízezer forintot kell fizetni. Én biztos nem kísérleteznék.


Esetleg nézzétek meg részletesen légitársaság utazási feltételeit, esetleg telefonáljatok be vagy kérjetek írásbeli állásfoglalást kérni az esetre nézve (amit majd magatokkal visztek). +kézicsomagban is fel lehet általában vinni bizonyos súlyt (légitársaságtól függ)

2010. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!