Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vannak itt férfi világutazók,...

Vannak itt férfi világutazók, akik pénz nélkül vagy nagyon kevés pénzből hátizsákos turistaként utazgatnak aktívan a világban?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy az emberek túlgondolják ezt, hogy mennyi pénz kell az utazáshoz. Nekem egész életemben ez volt egy szűnni nem akaró álmom, amit mindig halogattam, hogy majd ha lesz elég pénzem, majd ha lesz lakásom, amit kiadok és abból passzív jövedelmem, majd ekkor, majd akkor.


Aztán jött a covid, most meg a háború, a klímaváltozás is egyre jobban fenyeget... Nem akarok tovább várni, nem akarok úgy meghalni, hogy nem láttam világot, igazából nincs családom, nincs senkim és eddig is szó szerint csöves-nomád életet éltem, hogy egyszer eljöhessen ez az idő.


Vígh Bori és a Sárgaruhás lány nem mérvadó, mert fiatal lányok. Őket bárki szívesen befogadja és a közhiedelemmel ellentétben nem csak szexért, egy lánytól kevésbé érzik feszélyezve magukat a helyi idős nők és helyi fiatal lányok is. Igen, megvannak a veszélyei is, de ebbe most ne menjünk bele, meg lányokra számos országban, főleg szép, tengerparti, trópusi helyeken nagyobb szükség van, nagyobb hasznukat veszik apróbb kis munkákban, legyen az bogyógyűjtés, bébiszitterkedés, főzés, takarítás, tipikus női munkáknak vannak még itthon is tartva, nemhogy olyan országokban, ahol még erősebbek a hagyományos nemi szerepek.


Úgyhogy nekem korlátozottabbak a lehetőségeim férfiként, nem vagyok az a gyenge alkat, de nem is az, aki fizikailag erősen megterhelő munkákat végez kosztért és kvártélyért.


Pénzre mindenképp szükség van, így is tervezem, hogy legyen valamennyi passzív jövedelmem, de ha lenne bármi olyan tudásom, amihez csak egy laptop kell és dől a pénz már rég digitális nomád lennék, nem itt kérdeznék. Maximum azt, hogy wifim honnan lenne meg hol nem lopják el a laptopot. Úgyhogy utánpótlás, ciklikus aktív jövedelem nem nagyon lenne és nem is gazdag országok érdekelnek, ahol még az itthonitól is drágább a megélhetés, hanem főleg olyan ritkább, felfedezetlen helyek, mint Danny Boyle: A Part című filmjében.


És úgy tervezném, hogy pár hónapot eltöltök egy-egy helyen, amennyi jólesik és utána továbbállok, nem vagyok időhöz sem úticélhoz kötve.


Van ilyenre lehetőség, vagy ez az egész csak egy ügyes marketing és az említett utazós blogok is szponzorált kamuk?


Gyakorlati tanácsok érdekelnének.



2022. máj. 17. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Lanyoknak konnyu, szexert minden van.

Jartam ma par helyen es penz kell vagy nem er semmit az utazas. A belepoket meg kell venni azon nem tudsz sporolni es nem is szabad minden mason lehet. Ha meg nem nezed meg azokat a dolgokat amiert erdemes adott orszagba menni akkor minek mesz.

2022. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja es a vizumok sem olcsok sok helyre 100-150 USD sok helyre meg LOI is kell ami szinten nem olcso.
2022. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Ferfikent is ugyanúgy boldogulhatsz...


Par hete lattam egy filmet.. egy nemet srác bicajjal indult neki a vilagnak..

2022. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pénz az kell hozzá meg a mai világban már nem úgy van hogy 1 millióval nekiindulsz és utazgatsz 6-8 hónapot dél-kelet ázsiában. Én pl úgy utazgatok hogy mellette dolgozok. Igazából jobban is ki tudok jönni mintha Pesten lennék albérletben.
2022. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A fél világot bejártam, de biztosan állítom, hogy sok pénz kell az utazgatáshoz, ha nem akarsz egy bizonyos színvonal alá menni, amibe beletartozik a higiénia, a biztonság, a megfelelő élelmiszer, a szállás, az utazás, a közlekedés, a belépők, a vízumok stb...stb...

A fillér nélküli utazgatások romantikája mára már a múlté. Pár helyen még vissza lehet élni a helyiek vendégszeretetével, de amikor már szinte naponta jön egy újabb valaki aki szeretne ingyen szállást, miközben milliós videós felszerelésével közvetíti a Youtube-ra, hogy éppen merre jár "fillérekből", akkor a helyieknél is betelik a pohár.

A legtöbb helyen a jómódú turistákból élnek és már nem kíváncsiak az ingyenélőkre.

Ráadásul igen sok országba be sem engednek, ha nincsen lefoglalt szállásod, retúrjegyed ill. megfelelő mennyiségű költőpénzed.

De legyen szerencséd.

2022. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor ez is megmarad majd a Metaverzumban, ha még megélem... A világ tényleg megérett a pusztulásra.


És az a szomorú, hogy egyre több ilyen szärházi van, főleg tőlünk nyugatabbról, még jómódúbb háttérrel és még zsenge 18-20 évesen felkerekedik, ami megint más hatást kelt a helyiekben, a "fiatal kölyköt" jobban megsajnálják, mint a meglett férfit.


Az említett Danny Boyle filmben lévő részt is le kellett zárni, mert a film után rohamozták meg a turisták és szétdobáltak minden szemetet meg felborították az ökológiai egyensúlyt.

2022. máj. 18. 11:11
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

5-ös vagyok.

Semmiről sem szerettelek volna lebeszélni. Én csak a saját véleményemet írtam le és az csak egy a sok közül.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy egy meglett férfitől jobban tartanak, mint a fiatal hátizsákos egyetemistalányoktól.

A lányok meg, hogy mit mesélnek a beszámolóikban az úti élményeikről az egy másik kérdés, hiszen nyilvánvaló, hogy szóló fiatal lányként semmiféle inzultus nem érte őket a nagyvilágban.

Persze olyan lányt nem lehet megerőszakolni, aki maga is akarja...

Vagy aki pont ezért megy oda, hogy pénzért megszexeljék....

(Tisztelet a kivételnek.)


Ültél már dubai járaton ahol -teljesen véletlenül- az utasok döntő többsége szolíd, szelíd és ártatlan leánykákból állt akik kettőig sem tudtak számolni?

[link]

2022. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
Biztosan vannak, én nem ilyen vagyok.
2022. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
A 7.-nek rohadtul igaza van. Nem csak a dubai jaraton, 100 lanybol 99 igy utazik, abbol amit ingyen tud adni. Szoval lanyok altal irt blogokat stb idopocsekolas olvasni mert szart sem ernek.
2022. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

7:

Egyébként nem feltétlenül kell szexre gondolni. Van egy lány ismerősöm, aki tipikusan olyan, hogy bárhol bárkivel barátkozik, flörtölger is, aztán meghívják egy csomó helyre, de soha senkivel nem fekszik le. Volt hogy hetekig ingyen ivott, evett, mert mindenhol valaki meghívta. Volt hogy jól is jártunk vele, mert az egész baráti tarsaságunkat meghívtak valahová miatta.


Ja, és nem tudatosan csinálja, nincs semmi hátsó szándéka, mikor barátkozik vagy flörtölget, de mégis majdnem mindig ez jön ki belőle.

2022. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!