Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országban mennyi...

Melyik országban mennyi készpénzre van szükség a tapasztalataitok alapján?

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltatok, hol lehet elboldogulni szinte csak kártyával, hol okoz ez problémát? Mik azok a dolgok, szolgáltatások, amiket csak készpénzzel tudtatok megoldani? Mennyi készpénzre volt szükségetek egyes helyeken, és mire?

2022. aug. 5. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Wc
2022. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez olyan semmirenemjó merengés a nagyvilág dolgain. Konkrétan hova szeretnél eljutni? Vagy tényleg csak fotelutazóként vagy itt?
2022. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es, ha Számodra semmire nem jó, ne vesztegesd erőforrásaidat az ezen való merengésen. Ennyire egyszerű.


A Covid óta orvosként nagyon korlátozottan utazhattam, így csak hat országban jártam, ezért érdekel, hogy a 2019-es viszonyokhoz képest ki hol milyen változásokat tapasztal. Az, hogy én hova szeretnék/tervezek/fogok eljutni, a kérdés szempontjából teljesen irreleváns. Globálisan érdekelnek a tapasztalatok.

2022. aug. 5. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Ja... orvos.... hát persze... 😂😂😂
2022. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Orvosként csak 6 országba jutottál el az elmúlt két évben?

Hú, az durva lehet.

Komolyra fordítva a szót, szerintem konkretizáld a célországokat és lehet, hogy kapsz érdemi válaszokat is.

Orvosként.

2022. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
FUK-tag. :)
2022. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Finnországban több olyan bolt is van ahol nem fogadnak el már készpénzt. Még ha magánszemélytől veszel valamit akkor is szinte mindenki használ Mobile payt. Talán néhány közwc még pénzzel működik, de a legtöbb ingyenes.
2022. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5-ös, feltűnt Neked, hogy közben volt olyan például olyan időszak is, amely alatt konkrétan a 81/2020. kormányrendelet 8.§ (1) bekezdés a) pontja alapján Magyarország területét csak az ágazat irányításáért felelős miniszter külön engedélyével hagyhattam volna el? És hogy előtte is, utána is rengeteg volt a munka? 2019 elejétől mostanáig lassan három és fél év telt el, nem kettő, és még ha Neked durvának tűnik is, normális körülmények között ennyi idő alatt több helyen járok.


Egyre inkább úgy érzem, hogy ez az oldal a saját gyerekemnél is fiatalabbak játszótere, és egész egyszerűen annak a generációnak, amely leginkább használja a fórumot, ha az élettapasztalata, szociokulturális háttere nem esik egybe a kérdező valóságával, egész egyszerűen diszkreditálni próbálja azt. Sajnálatos, nagyjából húsz éve hasonló történt a kedvenc utazási fórumommal, az utazas.com-mal is, és valahol végtelenül elkeserítő, hogy az egyéni frusztrációk akadályozzák az érdemi párbeszédet arról, amiről az eredeti kérdés szól.


Ahogy már írtam, nem konkrét célországról szeretnék információt, pontosan olyan válaszokat reméltem, mint a 7-es válaszadó adott, akinek ezúton is nagyon szépen köszönöm.

2022. aug. 5. 16:16
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

8: mindenki tisztában van a korlátozásokkal.


De egyszerűen életszerűtlen, hogy egy magasan képzett orvos ennyire általános iskolás-szintű butuska kérdést kiírjon a GYK-ra...

2022. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es, Te hol, hogyan nyomoznád ki mások SZEMÉLYES tapasztalatait? Amelyek Számodra ugyan nem feltétlenül hasznosak, de érdekesek lehetnek.


Például itt olvastam először, hogy Hollandiában piacokon is sok helyen elfogadnak kártyát - miközben Nizzában a nyár elején csak készpénzzel tudtam fizetni. Vagy mivel soha nem találkoztam a problémával korábban, az is meglepett, hogy a repülőgép fedélzetén csak készpénzzel vagy hitelkártyával tudtam fizetni, debitkártyával nem. Ilyesmi kis információmorzsák is érdekelnek, illetve globális benyomások arról, mennyire elterjedt a kártyahasználat egyes országokban.


Mivel alapvetően szubjektív vélemények, tapasztalatok érdekelnek, nem tudom, mit találsz benne általános iskolás szintűnek, butuskának. Az egyéni élmények, tapasztalatok nem elérhetők objektív forrásokban. Nyilván kérdezgettem az ismeretségi körömben is, de azon túl a legnyilvánvalóbb ötletnek egy nyilvános fórum tűnt, de ha van jobb ötleted, örömmel és köszönettel fogadom.

2022. aug. 5. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!