Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes költözni, ha csak angolul tudok? (Lent kifejtem bővebben.)

Figyelt kérdés

Az angol az egyetlen idegen nyelv ami felsőfokon megy, és amit magabiztosan tudnék használni egy új országban. A német tudásom nagyjából a nullával egyenlő, régebben alapfokon ment, de azóta már azt a keveset is elfelejtettem amit akkor tudtam. Minél hamarabb szeretnék költözni, ha pályakezdőként találnék munkát akkor akár már jövőre, addig pedig kizárt, hogy társalgási szintre fejlesszem a német tudásomat. (Egészségügyben dolgoznék így napi szinten kell majd emberekkel kommunikálnom, ráadásul a szaknyelvet megtanulni még egy külön kihívás lenne, ahhoz hogy magabiztosan használjam a német nyelvet a munkahelyen és a magánéletben is, nekem több évre lenne szükségem.)

Kiskorom óta nagy álmom hogy Skóciába költözzek, gyerekként az ottani kultúra és hagyományok megszállottja voltam, és továbbra is inkább oda húz a szívem. Úgy érzem nekem sokat számítana a környezet, és az ottani városok, gyönyörű tájak és az időjárás miatt már megérné oda költöznöm, főleg így hogy a kultúrájukat is ismerem és szeretem.

Viszont azóta hogy én ezt elkezdtem tervezni még gyerekként, jött a Brexit. A vízumot leszámítva milyen érezhető hátránya van még annak, hogy már nem EU tagok? Megérné így is oda költöznöm?

Ami még tetszene az Írország és Kanada, de más országok is szóba jöhetnek, ahol elegendő lenne az angol tudás. (Legalábbis kezdetben, mert később mindenképp szeretnék más nyelvet is megtanulni.)

Melyik országba érné meg költözni szerintetek? Illetve egy plusz kérdés, gondolkodtam rajta hogy az msc képzést is elvégzem, de azt már semmiképp nem Magyarországon tenném. Van olyan ország, ahol EU tagként kedvezményesen tanulhatnék? Mert azokon az egyetemeken ahol néztem, nem túl olcsó a tandíj.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. júl. 29. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt az egyedüli probléma az, hogy pályakezdő vagy. Az Egyesült Királyságba - Skóciába is - egészségügyisként kb. azonnal várnának, akár B1 nyelvtudással is, de csak ha van már valamennyi szakmai tapasztalatod.

Írországba is simán tudnál menni, de ott most lakhatási válság van, szóval jelenleg nem érdemes, mert horror áron tudnál csak lakni.

2023. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Skóciához keress rá a skilled worker visa egészségügy kategóriájára és megtudod, hogy mik a követelmények pontosan. Némi kezdőtőke kell hozzá.
2023. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként nem nagyon alkalmaznának külföldön, ezért azt tanácsolnám, hogy szerezz munka tapasztalatot Magyarországon és utána több esélyed lesz Skóciában is munkát találnod.
2023. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!