Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez milyen formában lenne...

Ez milyen formában lenne megoldható? Hogyan tudnék magamnak szállást keresni? Meg munkát? Ilyen hivatalos ügyeket azért még nem hiszem, hogy németül le tudnék bonyolítani. Vagy mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,most fogok érettségizni,és egyetem előtt szeretnék egy évet külföldön tölteni Németországban.

Valamilyen szinten beszélem a nyelvet(középfokú nyelvvizsgám van)de azért nem tudok perfektül.

Persze dolgozni szeretnék(bébiszitterkedés vagy hasonló),valamint hát nyelvtanulás céljából mennék ki.

Hallottam olyat is,hogy a Vöröskereszt szervez különböző akciókat(lehet,hogy nem így van)

Bármilyen ötlet érdekelne...


2009. jan. 3. 14:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj még annyit,hogy esetleg Svájc is érdekelne...
2009. jan. 3. 14:56
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én németországban élek.

munkavállalásit nem adnak csak úgy leírom milyen lehetöségeid vannak.

szerintem a nyelvtanulásként a legjobb az au-pair kedés. vagy is a családdal élsz, segittesz a házban a gyerekeknek ezért zsebpénzt kapsz ami a hétvégi városnézésekre elég, de kapsz kaját, jobb esetben az iskoládat is fizetik. au-pair-ként biztosítva vagy kint nem kell semmi plusszt fizetned, hivatalosan vagy kint. eilyet nagyon sok au-pair közvetítö iroda csinál. talán a www.au-pair.lap.hu tudsz utána érdeklödni.


aztán még hivatalosan idénymunkára jelentkezhetsz vagy még idösgondozás lehetséges.


a rendes munkavállalásit csak akkor kephatsz ha találsz egy céget aki alkalmazna

2009. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

folytatom


szóval sok ember úgy van kint hogy kiküldetésben, ezek nagy része fizikai munka, min hentesek, hegesztök stb...


szóval én ha nagyon németországba akarsz jönni au-pairkedést ajánlanám.


viszont azért ajánlom németországot mert ha van alap nyelvtudásod hamar bele jössz és ha tényleg tovább akarsz tanulni itt nagyon jó lehetöségedi vannak.

itt egy felsöfouk képzés úgy nézki hogy a cégek mint pl egy bank vagy egy informatikai cég indít képzést, 2-4 évesek ez alatt sokat kell dolgozni is vagy is az iskola nagyrésze munka, a másik rézse tanulás. a végén egy hivatalos végzetséged lesz amivel más céghez is mehetsz dolgozni vagy ha jó voltál a cég megtart. ja és fizetést is kapsz a tanuló idö alatt,pl egy banki ügyintézöi képzést indít az xy bank, 3 év ami a saját oktató központjában tart a bank és nagyrésze gyakorlat. ezért havi 800 € fizet de majdnem rendesen dolgozol is.

2009. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!