Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért nem jó Észak-Koreában élni?

József Kálmán kérdése:

Miért nem jó Észak-Koreában élni?

Figyelt kérdés

Bárkit akit eddig megkérdeztem, azt mondták, hogy nem akarnának odaköltözni, de még csak nyaralni sem akarnának ott.

Pedig Észak-Koreában nincs internet, tehát ott nem kéne senkinek sem félnie, hogy Pokemonozás közben autó elé megy és meghal. Internet hiányában nincsenek olyan gondok, mint az internetfüggőség vagy a túlzott felnőttfilm fogyasztás, ami árt a mentális egészségnek. Autókból nincs sok, tehát kevés a légszennyezés és ott nagyon kevés karambol, cserbenhagyásos gázolás és ehhez hasonlók történnek. Ott nincsenek ilyen elterjedt nyugati, környezetszennyező divatok, amikből ráadásul, ha nincs meg valakinek valami, akkor lenézik miatta. Kisebbek a társadalmi külömbségek. Nem hal meg senki túlsúlyba(max ugye Kim Főpufók), mindenki, viszonylag egészségesen táplálkozik. Az alkoholizmus nem nagyon elterjedt. És mivel durván megfigelik a lakosságot, a sok bűnözőtől sem kell félni, mert már mindet elküldték "nyaralni", "nyári táborokba".Nameg a propaganda és a külvilágtól való elzárkózás miatt, senki sem tudja, hogy a többi országban tudnának "jól élni"(már ha annak lehet nevezni ezt a kapitalista rendszerbeli életet) és mind abban a hitben élnek, hogy az ő országuk tökéletes.De az ott lévő rendszer sem teljesen tökéletes, mert szerintem kicsit túlzásba estek a nagy személyi kultusszal és a Kim-ek istenítésével. Ez az ami azért kicsit visszás a rendszerben. Dehát ugye tökéletes ország nincs(és valszeg soha nem is lesz).



jan. 5. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó hely, költözz oda! Majd mesélj, milyen volt.
jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Itt írtam, hogy túl nagy a személyi kultusz. Emiatt nem kívánok odaköltözni.
jan. 5. 18:46
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Nézzél róla dokumentum filmeket vagy olvass róla híreket! Hihetetlen, hogy ilyen teljesen egyértelmű dolgokat magyarázni kell, mintha csak arra menne az ember ilyenkor, hogy megbotránkoztasson másokat a butaságával.
jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem akar senki ott élni a megkérdezettek közül, mert már próbált mást is...

"Nameg a propaganda és a külvilágtól való elzárkózás miatt, senki sem tudja, hogy a többi országban tudnának "jól élni"(már ha annak lehet nevezni ezt a kapitalista rendszerbeli életet) és mind abban a hitben élnek, hogy az ő országuk tökéletes."

Ez pl. csak arra érvényes, aki ott született és nemhogy utaznia nem sikerült még más országba, de lehetősége sem volt még picit se kilátni a propaganda mögül.

Beszélgess el egy ilyennel, ő biztos azt fogja mondani, hogy imád ott élni! ;)

Sőt, valószínűleg az agymosott lakosságnak Kimmel sincs semmi baja...

"Pedig Észak-Koreában nincs internet, tehát ott nem kéne senkinek sem félnie, hogy Pokemonozás közben autó elé megy és meghal. Internet hiányában nincsenek olyan gondok, mint az internetfüggőség vagy a túlzott felnőttfilm fogyasztás, ami árt a mentális egészségnek." Ezek valahogy rám itt Magyarországon sem jelentenek veszélyt...

"Az alkoholizmus nem nagyon elterjedt." Ebben tuti igazad van. De azért én inkább lennék alkoholizáló/füves Belize hippi szigetén (Caye Caulker), mint egészséges absztinens Kim-alattvaló. 😀

jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ez pl. csak arra érvényes, aki ott született és nemhogy utaznia nem sikerült még más országba, de lehetősége sem volt még picit se kilátni a propaganda mögül."

Pont ezért irigylem azokat akik oda születtek, mert ha én oda költöznék, akkor mivel ugye belémnevelték a kapitalizmust, lehet hogy visszavágynék, sőt talán még vissza is szöknék, mert itt a kapitalista burzsoá agymosás kimosta az agyamat és nem látnám reálisan a dolgokat. De ha valaki odaszületik, neki nincsenek ilyen gondjai, mert ő nem él abban a tévhitben, hogy a kapitalizmusban jó és megsem kérdőjelezi az igazságot, hogy Észak-Koreában jó.


"Ezek valahogy rám itt Magyarországon sem jelentenek veszélyt"

Rád lehet nem, de sok ember küszködik ilyen problémákkal, míg Észak-Koreába ilyenek nem nagyon vannak.


"De azért én inkább lennék alkoholizáló/füves Belize hippi szigetén (Caye Caulker), mint egészséges absztinens Kim-alattvaló"

Nos ez a te döntésed, ha szenvedni akarsz egy alkoholista, kapitalista szigeten legyen. De én ennél a füves-szigetnél én egy sokkal de sokkal jobb országban szeretnék élni. Egyébként meg mégegy rossz pont Észak-Koreának, hogy sajnos ott a fű mondjuk pont legális.

jan. 5. 19:34
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jóég! Nyugtass meg, hogy csak egy elbaxott troll vagy akinek sok az ideje, hogy ilyeneken rugózzon, hogy egy diktatúrában jobb lenne élnie. Az a te személyes problémád, hogy jó dolgodban vágyod a nyomort és a tudatlanságot. Jól hangzik a boldog tudatlanság, csak nem mindegy, hogy viszonylag jó körülmények között teszed ezt vagy egy ketrecben. Mert bár tudatlan az átlag Észak koreai, viszont az életösztön mindenhol bekapcsol.
jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem valaszolok trollkerdesre?
jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem trollkérdés és én soha nem említettem, hogy Észak-Koreába akarnék költözni, mert mint már többször is említettem, túlzottan nagynak találom a személyi kultuszt. Bár tervezem, hogy egyszer majd elmegyek oda nyaralni.
jan. 5. 21:32
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok a medve.
jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd az átnevelő táborban lesz időd gondolkozni.
jan. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!