Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen országokban jártatok...

Milyen országokban jártatok már? Milyen nemzeti kajákat ettetek? Melyik hogy ízlett?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 07:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Görög orszàgban jàrtam,ott probàltam a feta sajtot,meg a gyrost:),illetve a baklavàt,tzatzikit.

Én nagyon szerettem ott leni (2 hét)

az ételek is a fogamra valoak voltak.Valoszinü szerencsés voltam,mert sokan panaszkodnak,hogy miféle gyrost kaptak(minden vàrosban màs:(((((((

Romàniàban is jàrtam,de ott semmi nemzeti ételt nem probàltam,fahàzikokban laktunk,és magunknak föztünk...

Svàjc:

Itteni hires nemzeti étel a -sajt fondou

-Raclett(grilezett sajt)

-rösti(reszelt krumpli

Csak néhàny a sok közül,amik nekeem egyàltalàn nem izlenek:((((((((((((((

Nàlam a görög étel àll eddig az elsö helyen:)

2009. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok országban jártam már, sok nép nemzeti ételeit megismertem. A legjobban az orosz kaják és az olasz pizzák ízlettek. De ettem már elzászi ételeket is, amik leginkább a német és a francia konyha keverékének tűntek. Gyrost először Párizsban ettem, akkoriban Magyarországon még nem volt divat. De finomak a horvát kaják is, az arab kuszkusz szintén ehető, bár nekem az nem ízlett annyira.

A lengyel és a szlovák konyha szintén fantasztikus, a csehek is jól főznek, amolyan igazi békebeli monarchiás kajákat. Nekem ízlett. :)

Az angol konyhát nem ajánlom, pár napi angol koszt után olyan gyomorrontásom lett... :P Az angolok borzalmasan főznek, a nyers húsaik kiábrándítóak gusztustalanok (volt szerencsém félig sem átsült húst enni, ami náluk nemzeti étel), és egyszerűen hihetetlen, hogy szinte kizárólag zsírban vagy olajban sült kajáik vannak, pl. a fish and chips...

2009. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Amerika

zsidío családdal éltem egy évet. istenien föztek, és nem nehéz a kóser étkezést betartani. és nagyon finomakat ettem. volt külön házvezetö nönk aki fözött, imádtam.

aztán amerikában volt egy honduraszi barátom akinek a családja a tipikus középamerikai kajákat fözött, pl minden tengeri cuccot és mindent szinte kukoricával, vagy kukoricva liszböl. az is fini volt. de azért kicsit fura.


Anglia angol családdal, sok párolt zöldség, de a tradicionális ételek nagyon izlettek, igaz ritkán csináltak.


Nyaralni voltam Horváthban. nagyon finom a tejtermékeik a juhsajtjuk stb...


Olaszoknál a tipikus pizza, stb...


Most németországban lakom a kaják nagyrésze mint otthon csak nem annyira füszeres. pl töltött káposzta csak abban tér el hogy nincs tele nyomva a gomboc füszerrel. de amúgy imádom.

2009. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Koreában már kutyát is ettem pörköltszerűen elkészítve. De az algaleves sem volt semmi.

Japánban sokmindent kipróbáltam, az eredeti japán szusi nagyon finom. De az összes ételük ehető.

Kínában a kínai konyha mérföldekkel jobb, mint a hazai. Igaz itthon is vannak elég jó éttermeik. Ott nem igazán tudom, hogy "mit ettem" :), de talán jobb is.


A környéken a horvát és cseh konyha remekei ízlettek, Párizsban a tengeri herkentyűiket meg a csigákat érdemes megkóstolni.

Az angol konyha valóban csapnivaló, majdhogynem ehetetlen. Még a Mc Donalds is.

Amerikában van minden, mint a búcsúban, ott csak keresni kell, hogy mit akar enni az illető.

2009. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Kutya?

Istenem ez is nemzeti ételnek szàmit?????????????

2009. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti kinai, koreai, japan kaja nagyon finom. De finom a német, a román és a lengyel és a görög kaja is.
2009. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Én Dél-Olaszországban voltam és isteni pizzákat ettem! A szemünk előtt sütötték meg, a tésztáját is akkor készítették. Nagyon finom volt :)
2009. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kutya??? Jaj... :-(

Milyen íze van?

Struc húst, krokodilt ilyeneket evett már valaki? Cápát?

2009. jan. 5. 18:47
 9/16 tade ***** válasza:
Szia. En Olaszorszagban elek, es rengeteg jo kajat eszek itt. Sajnos mindenki csak a pizzaig jut el, holott vannak jobb etelek is. Csak egy parat a sok ezer kozul: Pizza, lasagne, tagliatelle, gnocco fritto, tigelle, tortellini, gnocchi, kulonfele risottok,spghaetti es tesztafelek kulonfele ragukkal, az olasz fagyik, a tiramisuk, mascarpone krem erdei gyumolcsokkel,a prosciutto crudo, imadom a tenger gyumolcseit: kagylos spaghetti, a kulonfele kagylokat, (cozze-ezek a feketekagylok), garnelarakokat mindenfele modban elkeszitve, rakokat, polipokat, grillezett kardhalat, tinthalat, a capaert nem nagyon rajongok olyan semmilyen ize nincs...mindenki azt hiszi nagy szam, holott vannak sokkal finomabb dolgok, strucchust is ettem mar, ragukent elkeszitve, hat kicsit ragodni kell rajta, de nekem a disznoporkoltre emlekeztetett az ize. A krokodil husa is egy kicsit ragos, es nekem nem igazan jott be. Erdelyben ettem az eletem legfinomabb szekelykaposztajat es csorbaleveset. Szlovakoknal a sztrapacska, vagyis a bryndzove halusky izlik, valamint a sor, es a treska (halsalata majonezzel) na meg a knedli. Franciaknal nagyon izlett a sajtlevesuk, es kulonbozo pastetomaik. Gorogoknel nekem is nagyon izlett a gyros pitaban, a joghurtok valamint isteni palinkaik es likoreik vannak. Voltam Hollandiaban is, ott viszont nem igazan ettem finomakat...a kekszeik, mint edesseg kulonlegesek, de kaja teren semmi jot nem tudok mondani. Osszevetve eddig az olasz konyha izlik a legjobban, nemhiaba vilaghiru...:)
2009. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Én Cipruson jártam. Ott ettem sok olyan kaját, amit nálunk is lehet enni, mivel túristahely, sok ehető kajájuk van. A Stifado 1 helyi kaja a hurkához hasonlít a legjobban, ugyanúgy bélbe töltik, csak más fűszereket használnak. A Musaka az meg rakott cucc. Alul krumpli szeletek, rajta darált hús, tetején besamell szósz, ami engem a krumplipürére emlékeztetett. Legtöbb kajához sültkrumpli a köret. Van roston sült csirke mell sültkrumplival, salátával(káposzta, uborka, paradicsom) és 1 negyed citrom.
2009. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!