Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Túlsúlyos emberek hogyan...

Túlsúlyos emberek hogyan utaznak repülőn a szűk ülések miatt?

Figyelt kérdés
Annyira szűk a hely, hogy nem is kell extrém túlsúly és az ülés nem elég. Mi történik ilyenkor? Két ülés? Első osztály? Van valakinek erről tapasztalata?
máj. 21. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Meg kezdo koromban a fonokommel utaztunk Gabonba, a ceg business class ulest foglalt nekunk. A fonkom volt vagy 180 kg

Es nem fert bele a business class ulesbe, szerencsere volt hatul hely a turista osztalyon, mert ott a szekek kozott fel lehet hajtani a karfat es ket szeken elfert. A business classon egyedi ulesek voltak, hiaba szelesebbek ugyan, de nem fert el.


kellemetlen volt, mert en ott maradtam a business class-on :)

máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi :)

A 180 már extrém. Kb +20 kiló túlsúllyal is már szűkös az ülés.

máj. 21. 12:38
 3/16 BeefEater ***** válasza:
10%

Ha olyan dagadt vagy, hogy nem ér körbe a biztonsági öv akkor adnak hosszabbítót hozzá.

A két ülés nem opció, mert ott van a karfa. Szélesebb ülés rövid távon nem mindig létezik. Ha az utas fizikailag tényleg nem fér bele az ülésbe akkor nem utazhat. Ha mégis sikerül leülni akkor meg a melle ülő fogja utálni mert átfolyik az ő oldalára.

máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3, Köszi!
máj. 21. 12:43
 5/16 A kérdező kommentje:
Érdekelne egy túlsúlyos tapasztalata is. Hátha van itt az oldalon.
máj. 21. 12:43
 6/16 anonim ***** válasza:

#3 De, a két ülés opció. Még a Ryanair-en is


[link]

máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6, Nagyon jó. Köszi!
máj. 21. 13:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van,két helyet kell venni.
máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 BeefEater ***** válasza:
54%

#6: Én úgy tudom, hogy ha megveszel egy üres ülést magad mellett felszálláskor akkor is le- és felszálláskor egy ülésben kell ülnöd, lehajtott karfával és becsatolt övvel.


Ez megoldja a melletted ülő problémáját, ha ezért veszel egy üres széket: még több ilyen ember kellene.

máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam súlyosan túlsúlyos és voltam átlag is. Most inkább az izomsan zömök jelzőt aggatnám magamra, de magas is vagyok. Hosszú távon mindig foglaltam magamnak helyet a legutolsó sorba, mert ott nem lehet állítani az ülést, de nem is ült ott soha senki, így enyém volt a sor és nagyon jól elvoltam.


A fapadosokon áááááááá, ott kifizettem a duplahelyet. Azt a szégyent, hogy valaki egy Ryanair-en nyomorog mellettem nem éltem volna túl, én meg átfolyok a karfán is. Én is inzulinrezisztens vagyok, az endokrin rendszerem egy párszor újra kellett bikázni annyi bajom volt, bőven tudtam volna mire fogni a súlyom.


Ezzel amúgy semmi bajom nincs is, hiszen nekem is nagyon sok év, rengeteg pénz és vagy 100 orvos kellett hozzá, hogy megtaláljam azt az életmódot, amivel az én betegségemmel tudom tartani a súlyom. Viszont azzal baromira nem értek egyet, mikor jön egy súlyosan túlsúlyos ember és veri a mellét, hogy PC, meg ami jár az jár, meg neki joga van egy jegyet venni stb.


Ha nem férsz el ülésen vegyél kettőt. Ha gyógykezeléshez kell repülnöd, hidd el, hogy előteremted rá a pénzt a föld alól is és nem számít semmi. Ha csak nyaralgatni kell, akkor meg ha nem férsz be a székbe, akkor válassz valami olcsóbb helyet és vegyél két jegyet!


Az olcsóbb repjegyeknél mai napig veszek két helyet pl. múltkor Bolognába oda-vissza volt 17000/fő a jegy. Akinek ebből nem fér bele kettő, akkor tényleg ne utazzon.


#9

Tudom, hogy a policy szerint felszálláskor le kellene hajtani a karfát, nekem sose szóltak érte, így tapasztalatból mondom, hogy ezt nem veszik túlságosan szigorúan.


Ami pedig a first classt illeti: Jeeeeeeeee, egy jó Turkish Airlines, na az tuti kényelmes. :D


Azóta mondjuk államigazgatásban kezdtem dolgozni, szóval nem túl sok TA first class jut nekem ;)


Üdv mindenkinek, utazzatok sokat!

máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!