Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos repülővel...

Mennyire biztonságos repülővel utazni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, én szívesen vállalnák az Egyesült Államokban munkát vagy akármit csak annyira félek a repülőtől....főleg hogy óceán felett kell utazni. Haza tudnék járni évente 1-szer 2-szer vagy többször is de annyira félek tőle....mindíg az van a fejembe h "de mi van ha lezuhan" " de mi van ha az én gépem zuhan le pont, valamikor"....stb.


Mennyire veszélyes, mennyire biztonságos pláne óceán felett repülővel utazni?:S


2010. nov. 15. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
A repülőtérre vezető út veszélyesebb, mint maga a repülés.
2010. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell félni!!!


Néha sikerül átrepülni az óceánt egy-egy pilótának.

Ilyenkor ott nagy nemzeti ünnep van és pulykát esznek.


Esetleg megpróbálhatnád úszva...

...csak rád ne essen egy repülő!

2010. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Statisztikailag a repülőgép a legbiztonságosabb közlekedési eszköz (ha a felvonókat és mozgólépcsőket nem vesszük figyelembe). Sokan azért félnek a repüléstől, mert ha légi szerencsétlenség történik, akkor sajnos egyszerre többen is életüket veszítik és a híradók erre a témára mozdulnak rá. Ennek ellenére annak az esélye sokkal kisebb, hogy így halj meg, mint például autóbalesetben. Gondolj arra, hogy jelen pillanatban is kb. fél millió ember van a levegőben teljes biztonságban.
2010. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

A repülés csak azért tűnik veszélyesnek, mert annak ellenére, hogy már 107 éve létezik, még egy csomó embernek elérhetetlen, és minden légikatasztrófát bemondanak a hírekben.


Ha minden autós balesetet így bemondanának, akkor a tévében egész nap úgy pörögnének az autóbalesetes jelentések, mint a twitteren a postok!

2010. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
8%
Amíg be nem következik egy aprócska műszaki hiba, teljesen biztonságos...utána meg már úgyis mindegy, úgyse éled túl.
2010. nov. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Naponta több repülő kell át az Atlanti-és Csendes-óceánon és általában nem történik semmi, szóval emiatt inkább ne mondj le arról, hogy kijuss Amerikába.
2010. nov. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy előttem is írták, a repülő az egyik legbiztonságosabb közlekedési eszköz. Az autóbaleseteket nem mondják be külön-külön, de néha megemlítik mondjuk egy vasárnap esti híradóban, hogy csak az országban 140 közúti baleset volt, és több tízen meghaltak. Mikor először repültem, én is kicsit tartottam tőle, de hát ki nem parázik, mikor valami újat próbál ki. Az meg szerintem tökéletesen mindegy, hogy óceán felett repülsz-e vagy sem, ha lezuhan, olymindegy, mi van alattad. De általában nem zuhan le. :)
2010. nov. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Az még sose maradt fent! Félre a tréfával, az elmúlt hétvégén rekordot döntött a balesetek száma az utakon.
2010. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Hát... mindenesetre biztonságosabb a repülő mint a kocsi/busz vagy vonat. A légi utakon sokkal kevesebb baleset történik, mint a szárazföldön.
2010. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Én már kétszer (egyszer oda, egyszer vissza) is átrepültem a óceánt, és túléltem! Viccet félre téve, tényleg sokkal biztonságosabb a repülés, mint bármilyen más közlekedés. A következő mondatot találtam a témával kapcsolatban. Azt hiszem sokat elmond, arról, hogy mennyire biztonságos is a repülés!

"A statisztikák alapján évente 800-1000 halálos áldozata van a repülőgép-katasztrófáknak világszerte, ez nagyjából megegyezik a Magyarországon közúti balesetekben elhunytak számával" - vázolja az arányokat Bátori László, a Nemzeti Közlekedési Hatóság Polgári Repülési Osztályának vezetője.

2010. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!