Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a menete annak, ha én...

Mi a menete annak, ha én szeretnék Tibetben élni 1-2 évet?

Figyelt kérdés

Az a kérdés, hogy hogyan, miként juthatok ki és kivel tudom felvenni a kapcsolatot, hogy esetleg munkás is legyen? Hogyan tudnék megélni ott?

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


2011. febr. 6. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kínaiaktól mégis hogyan szereznél vizumot ilyen hosszú időre? Ha ismered a politikai helyzetet, akkor gyorsan elmegy a kedved az egésztől.

Amúgy ha spirituális okokból mennél oda, akkor ezek szerint még nem vágod, hogy ezek a dolgok nem helyfüggőek.

2011. febr. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha van Kínában munkahelyed vagy felvettek egy ottani egyetemre/kutatóintézetbe, illetve ha van egy ott működő vállalkozásod, akkor kaphatsz ideiglenes tartózkodási engedélyt, ami 1 évig érvényes. Ha ez a munkahely vagy egyetem konkrétan Tibetben van, akkor Tibetben tudsz tartózkodni ezalatt, bár nem egészen értem, mit akarsz csinálni Tibetben 1-2 évig, nincs ott olyan sok minden.


Ha tőkeerős vállalkozás tulajdonosa vagy, akkor a céged befektethet Tibetben, és ebben az esetben kaphatsz üzleti vízumot és ideiglenes tartózkodási engedélyt, és időzhetsz ott, bár aki ennyire nagy macher, az nem hiszem, hogy ilyen koszlott helyeken szeret lenni.


Valami önkéntes programba is feliratkozhatsz, ez jó sok munkát jelent nulla fizetésért, nem javaslom.


Hogy Tibetben találnál munkát? Esetleg ha magasan képzett mérnök vagy, akire ott szükség lehet, és hajlandó vagy jóval kevesebbért dolgozni, mint itthon. Finoman szólva nem jellemző, hogy magasan képzett külföldiek Kínába vándorolnak.


Esetleg az elképzelhető, ha pl. jól tudsz angolul és valamilyen jó egyetemen (mondjuk egy amerikai vagy brit egyetemen) végeztél, hogy akkor megpályázhatsz egy olyan állást, ami egy Kínában befektető külföldi cégnél van. De ez valószínűleg nem Tibetben fog működni, hanem inkább Shenzhenben, Shanghaiban stb.


Az a gyanúm, hogy a kérdésed mögött nincsenek igazán kiérlelt tervek. Kína meg nem az az ország, ahova az ember csak úgy besétál, aztán eltölt egy kis időt. Kína nem Ausztria vagy Belgium, hanem egy fejletlen ázsiai diktatúra.

2011. febr. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

hívd fel Brad Pitt-et


ő 7 évig élt kint:) Biztos tud tanácsot adni:)

2011. febr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ma 05:16

Köszönöm szépen, igen kimerítő válasz volt!

Jól látod, hogy nincs konkrét terv...egyszerűen csak szét akarok nézni a világban és Tibet nagyon régóta vonz és

Igen spirituális okok miatt főként.

Tehát nem javaslod?

2011. febr. 6. 15:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:23


Spiritualitáshoz javaslok egy könyvesboltot vagy könyvtárat, a megfelelő irodalom elolvasását, meg persze egy nyugodt, csendes helyen lévő lakást vagy házat.


Ha el akarsz vonulni meditálni valahova, akkor remek hegyek, erdők, tópartok vannak bárhol Magyarországon vagy Európában.


Bár elméletileg nem kizárt, hogy annyira elmélyüljön az érdeklődésed a buddhizmusban, hinduizmusban meg mittudoménmiben, hogy találkoznod kell a téma legnagyobb szakértőivel, ám akkor már a magyarországi buddhista főiskola közelebb van, mint Tibet. Ha már az sem elég, akkor is előbb javaslom Indiát, sok szempontból jobb hely.

2011. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm terjedelmes válaszaidat!

Az igazság az, hogy most állok az érettségi előtt.

Nem vagyok rossz képességű gyerek, meg terveim is vannak a továbbtanulással. Nemzetközi tanulmányok szakon szeretném folytatni, de az anyagi helyzet úgy kívánja, hogy valamit ki kell találnom, mert a pesti élet még államilag támogatott formában is megterhelő lenne.

Tibet csak úgy jött, mert régóta a békét keresem és ott lehúznék némi időt.Lehet, hogy gyerekes, de régóta vágyom rá. Külfölön szeretnék dolgozni, esetleg tanulni, megismerni a világot némi vagyonra szert tenni, hogy aztán Magyarországon tudjak élni és az államigazgatásban tevékénykedni.

Az általad írottak alapján elég tájékozottnak tartalak! Szeretném megkérdezni véleményed szerint merre indulhatnék el ezzel a helyzettel?

Én Forgács Istvánra is gondoltam, hogy felvenném vele a kapcsolatot, de neked az összességéről mi a véleményed?

Köszönöm!

2011. febr. 6. 19:34
 7/11 animagemella ***** válasza:
77%
Önkéntes munkát tudok javasolni. Néhány száz Euróból és egy repjeggyel elvileg el tudsz tölteni pár hónapot Tibetben, ahogy olvastam. Munkád fejébe szállást, étkezést kapsz. A vilagvandor.hu-n olvastam korábban ilyesmit, érdekelt, érdekel, a valóság nem tudom hogyan fest ezzel kapcsolatban.
2011. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

19:34


"Tibet csak úgy jött, mert régóta a békét keresem és ott lehúznék némi időt."


Tibet egy elég nagy terület. A nagy része hideg, lakatlan hegység. A lakott terülei kétfélék. A nagy része: nyomorúságos vidék, kb. olyan, mint Magyarország leglecsúszottabb falvainak széle. Van egy főváros, Lhásza, turistacsalogató, csicsás, mint Neszebâr vagy Szentendre.


Semmi "autentikus tibeti"-ben nem lesz részed Tibetben turistaként, odatelepedni meg nem fogsz.


Mondom, ha neked olyan elképzeléseid vannak, hogy be akarsz vonulni egy buddhista kolostorba, azt valószínűleg Európában is megteheted, de ha ott nem, akkor Indiában. Tibetben kb. a legkevésbé.


"Külfölön szeretnék dolgozni, esetleg tanulni, megismerni a világot némi vagyonra szert tenni"


Vagyonra nem Kínában fogsz szert tenni. Ahhoz célszerűbb az USA-ba, Ausztráliába stb. menni.


"Szeretném megkérdezni véleményed szerint merre indulhatnék el ezzel a helyzettel?"


Ha külföldre akarsz menni pénzt keresni, akkor végezz orvosi egyetemet vagy informatikát vagy mérnöki szakot, utána menj Németországba, Skandináviába, vagy az USA-ba/Ausztráliába.


Ha nincs türelmed tanulni, hanem minél előbb elmennél, akkor Ausztrália, ott melósként talán könnyebb elhelyezkedni, mint nyugaton. Olaszországban és Franciaországban is el lehet helyezkedni melósként link állásokban, de a vagyongyűjtés ott fel se merülhet.


"Én Forgács Istvánra is gondoltam, hogy felvenném vele a kapcsolatot"


Kicsit naiv ötletnek tűnik, mint a kislány levele Brezsnyevhez, de megpróbálhatod, miért is ne.

2011. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :D
2011. febr. 6. 20:31
 10/11 anonim válasza:

Lehet késő ez a válasz,de csak most találtam meg ezt a kérdést: Ha mindenképpen szeretnél kimenni vhová(ahol Tibetiek vannak,és említetted,hogy spirituális okokból is)

akkor én erősen ajánlom neked Dharamsala-t,ami Indiában van, majdnem a Tibeti határnál(DURVÁN*)ez most a Dalai Láma székhelye,ahol a száműzetését tölti.(idézőjelesen*)

Munka hely nem t'om hogy ott hogy van..de sztem ha elmondod nekik hogy spirituális tanításokon szeretnél részt venni,és ott élnél velük,akkor sztem megengednék.(de gondolom a kajáért meg kellesz dolgozni persze!)& hogy kivel vedd fel a kapcsolatot?fúh azt nem t'om,jó kérdés:D

2011. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!