Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » T u dnátok nekem olyan álláskö...

T u dnátok nekem olyan állásközvetítő céget mondani, amelyik Londonba közvetít munkaerőt és ami valóságos, nem ver át és nem csak lehúzni akar? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kijutni Londonba és ott dolgozni. Tudom, hogy ott is sokat kell dolgozni és én bírom a munkát, nem ijedek meg tőle. Tudom, hogy pénz is kell hozzá, de mire indulnék az is meg lesz. Az egyetlen ami visszatart, hogy félek hogy átvernek. Már sok-sok hirdetést olvastam, de mégsem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Főleg olyan emberektől várok válasz, akiknek már van tapasztaltuk ezen a téren. De olyat is írhattok, hogy melyik az, ahova biztos nem szabad menni. A válaszokért előre is hálás vagyok!
2011. máj. 20. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Én itt élek Angliában már 4. éve, és azt tanácsolom, ha jót akarsz magadnak, akkor saját magad szervezd meg a dolgaid. Ne bízz meg egy egyetlen közvetítő cégben sem. Így legalább nem vernek át. Meg persze amit kifizettetnének veled "közvetítői díjat" az itt kint jól fog jönni. Nem egy őrdöngősség mindent magadnak intézni. Mondom mi kell hozzá:


repjegy

az első pár napra egy olcsó szállás

közben járod a várost és minden olyan helyre ahol dolgoznál bemész, leadod az önéletrajzod. Olyan helyre is leadhatod ahol jelenleg nincs felvétel, mert kitudja.

Majd szobát bérelsz

dolgozol

A válság ellenére még mindig nyugodtan lehet azt mondani, hogyha valaki akar, akkor fog is tudni dolgozni Londonban.

2011. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Ez az utolsó rész nagyon megnyugtató, hogy ha akarok akkor fogok tudni valahol dolgozni. Én nagyon akarok! :)
2011. máj. 20. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvvel hogy állsz? Mert anélkül nem sok az esély!
2011. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még pár kérdés, ha nem gond: Te mennyi idő alatt találtál munkát? Mennyi pénzt vittél magaddal? Mennyire tudtál angolul?

Tényleg nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :) Már így is rengeteget segítettél! :)

2011. máj. 20. 13:37
 5/8 A kérdező kommentje:
A nyelv még kicsit gyenge, de még egy évem van hátra a suliból, mellette dolgozok és gyűjtögetek. Szóval kb. jövő ilyenkorra tervezem hogy elindulok, addig még rágyúrok a nyelvre is. Remélem fog sikerülni. :)
2011. máj. 20. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is leginkább magadnak tudod megkeresni. Én au-pairként kezdtem, amíg egy jobb szintig el nem jutottam angolból, utána léptem, mert kiborító, amit művelnek. Ha nincs sok pénzed, akkor érdemes a Londoni Magyarok szervezettel felvenni a kapcsolatot. Kimennek érted a reptérre, bevisznek az irodába és kiválaszthatsz egy szobát valamelyik házukban. Ez átmenetileg jó, mert magyarok lesznek körülötted viszon (ahol én laktam) elég undi hely. Közlekedési szempontból naggyából jó helyen vannak a házaik, csak nem mind rendes területen. Átmenetinek mágis jó. Ők ugyan munkát nem közvetítenek, de elmondják, h mit kell tudnod munkakereséskor és adnak pár ügynökségi címet is meg tippet, hova mehetsz be. Velem nagyon rendesek voltak, habár én csak pár hétre vettem őket igénybe, két munka és lakás közt. Az irodából kivisznek, h megnézd a házat, utána szerződékötés. Még ágyneműt is adnak, ha kéred, de az eléggé vékony (vadi új v tisztított egyébként). Viszont, ha pár napig elvagy a saját pokrócoddal, akkor a Primarkban vehetsz olcsó ágyneműt.

2 hét depositot kell náluk fizetned + 1 hetet előre. Ha erre nem lenne pénzed, akkor tényleg érdemesebb au-pairként kezdened, h felfedezd Londont. Habár az én au-pair élményeim nem voltak jók, de a félévet, míg szereztem egy kis magabiztosságot és pénzt, addig jó volt.

bocs, ha kuszán írtam, munka után vagyok, nem forog az agyam :)

2011. máj. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hupsz, "nagyjából" akart lenni
2011. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Én vagyok az első válaszoló! Én miután kijöttem ca. 2000 font tartalékom volt. Nem voltam rászorulva, hogy bármilyen munkát elvállaljak, ezért vártam, hogy a saját szakmámban kapjak munkát.(informatika). 5 hét alatt találtam megfelelő állást, azóta pedig már háromszor is munkahelyet váltottam. Jelenleg egy nagy informatikai multicégnél dolgozom. Ami fontos: mire kijössz az angolod legyen legalább középfokú, mert minél jobb az angolod, annál több lehetőség nyílik meg előtted.
2011. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!