Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egyesült Államok vagy Németors...

Egyesült Államok vagy Németország?

Figyelt kérdés

El szeretnék innet tűnni VÉGLEG. Meg is van hozzá a hátterem ,hogy megtegyem! Csak az a baj hogy mindkét ország valamilyen okból nagyon tetszik és ezen örlődöm régóta.


Szval egy kis tanácsot kérnék tőletek,hogy szerintetek melyik a jobb hely????


2011. máj. 21. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

:D Egyesült Államokba kell munkavállalói vízum, vagy egy házastárs.

De ha minden megvan és tényleg dönteni kell akkor ÉN USA-t választanám. Ha honvágyas vagy, vagy nagyon szereted a családodat stb. akkor Németország. Kb. ugyanolyan jól fogsz megélni mindkét helyen ha ügyes vagy.

2011. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Èn úgy adok tanácsot hogy mindegyikben éltem. Habár az USA-ban már 10 éve voltam, a németeknél meg most is itt élek, és itt van családom.


Az elsö kérdés melyik nyelvet beszéled, milyen végzetséged van, vagy is hogy tudsz munkát találni. Ha fiatal vagy és csak menni akarsz akkor mindkét ország tökéletes. Habár USA-ba így valószínü feketén leszel, de a fiatalok megoldják ezt (én is 20 évesen voltam).


Ami nagy külömbség a két ország között, hogy USA-nak nincs szociális hálója. Vagy is magad fizeted a biztosításodat, mindenre magad kell figyelned. Ott egy mentö kihívása 6000 dollár, és ha nincs biztosításod magadnak kell fizetned, ha van akkor is elöfordulhat hogy a biztosító nem fizeti, vagy csak egy részét. Ha munkanélküli leszel igazából senkit nem érdekel ha éhen halsz.

Németország ebböl a szempontból az egyik legjobb szociális hálóval rendelkezik, normál "TB" van ott is (van magánbiztosítás is) és nyugdíj biztosítás is, és munkanélküli pénz. Az iskolák ingyenesek (habár az oviba fizetni kell) stb...


DE a nyugatnéteknél az ingatlan árak óriásiak. Mi 40 kmre lakunk Frankfurttól egy pici faluban és itt egy 3 szobás lakás ára 150000-200000 € a bérlete 800-1200 €(rezsivel).

Vagy is az ingatlan árak hihetetlen magasak.

USA-ban ennél jóval olcsobbak az ingatlan árak föleg a válság óta.

Az USA-ban egy 300m2-es ház egy közép kategoriás dolog árban is, itt a németeknél 300m2-es ház már luxus és közel millió € az ára.(lehet kapin több lakásos házakat ahol 2-3 lakás egyben egy ház azok kb 300m2)


Szóval ha család meg minden akkor mindenképpen Németország innen elérhetö könyen magyarország, ha bármi van kis honvágy, vagy akármi már otthon is vagy pár óra alatt.


USA-ba családdal csak akkor menjél, ha van konkrét munkád, lakásod, és biztosításod. Oda csak úgy ne menjél ki csak ha család mentes vagy.


Èn imádtam USA-t is de nem tudnék ott élni. nekem túl rideg volt, a karácsony is csak egy napos, csak az állami ünnepek mint juli4 amit nagyon ünnepelnek, a többi családi ünnep szinte nincs is. rengeteg féle ember, nekem ott élésre nem jött be, de bármikor vissza mennék max évre, vagy pár hétre.

2011. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Számtalanszor jártam mindkettőben,

ezért:

Kizárólag az USA jöhet szóba!!

2011. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Különösen hasznosak voltak a számomra.


Kedves 11:35. Ezek a hihetetlenül magas ingatlanárak csak nyugatnémet részen vannak, vagy alapvetően egész Németországra érvényesek.


Egyébként meg csak az ingatlan kerül ilyen sokba vagy az építőanyag és a telek is????


Aztán nézzük pénzkereseti szempontból ezt az egészet. Átlagolva kb. hol lehet többet keresni? (( Az én szakmám egyébként nagyon egzotikusnak számít. ROBBANTÁSI SZAKÉRTŐ

2011. máj. 22. 14:05
 5/7 A kérdező kommentje:
vagyok nem tudom ,hogy ilyen végzettségre melyik helyen van nagyobb kereslet?))
2011. máj. 22. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem az USA közel sem olyan biztos hely, mint Németország.
2011. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Germany
2011. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!