Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kiköltözni Hollandiába?

Kiköltözni Hollandiába?

Figyelt kérdés
Egy komoly kérdésre várnék KOMOLY válaszokat. Szeretném részletesen felvázolni az életemet, így talán kicsit jobban beleláttok a helyzetembe, és könnyebb lesz tanácsot adnotok. 22 éves 'csóró' srác vagyok, nejem 27 éves szintén 'csóró'. Semmink sincs. Szüleim annyira foglalkoztak velem, hogy semennyire, szóval az, hogy bármiben támogassanak teljesen kizárt. Még az esküvőmre se jöttek el, mert épp nem értek rá. Ez mindig így ment, azt sem érdekelték, hogy hogyan tanulok. Tanulásban mindig jó voltam, könnyen ment (kivéve a matek), mindig 4-5-ös jegyeim voltak. Aztán, ahogy az lenni szokott hasonló esetekben szakközépben kicsit 'elkallódtam', az érettségimre csak 2 tantárgyra mentem el, de azok jól sikerültek. Így 12 osztályt végeztem érettségi nélkül. Majd megismertem a páromat és teljesen megváltoztatta az életemet, tőle megkaptam azt a klasszikus szeretetet amire mindenki vágyik. Összeköltöztünk, szeretnénk gyerekeket. Ezután jött a fekete leves, belecsöppentem az élet közepébe, ami először teljesen lesokkolt. Rettenetes csalódások értek a be nem jelentett munkahelyeimen, sokszor ki sem fizettek, első éveben zsíros kenyéren éltünk mert semmiféle munkát nem találtam. Ezért elhatároztam, hogy radikális változásra van szükségem, mert ebbe pár év alatt belerokkannék. Elég depresszív tipus is vagyok ráadásul, meg érzékeny is (pl. ha látok egy elgázolt macskát kutyát az kikészít egy hétre, vagy ha látom, hogy valakivel kegyetlenek dettó.) Elég toleráns, liberális vagyok, de a szó jó értelmében. Mindig úgy érzem, hogy az életnek (vagy istennek kinek hogy tetszik) az egyedüli célja az volt, hogy ide születtem, hogy megismerjem a feleségem. Egyszerűen kikészülök a magyar emberektől, a butaságtól, a beszélgetések hiányától, és leginkább a neveletlen-tiszteletlen viselkedéstől. Hát és ebből kaptam rendesen a munkahelyeken... Én jó megjelenésű vagyok, megbízható, és nagyon udvarias, manapság lehet túlságosan is. Szerintem jó eszű vagyok. Ha megbecsülnek valahol, akkor nagyon hálásan dolgozom. Értek az emberekhez, szerintem normális főnökkel, csapattal jól együtt tudnék dolgozni. Ezek voltak a pozitív tulajdonságaim:) Negatív, hogy nagyon nehezen viselem a közepes-kemény fizikai munkát (részben a velem született betegség miatt), nem vagyok nyomulós, és nem tudom elviselni, ha nem becsülnek meg legalább annyira, mint én a munkahelyet és/vagy a főnökömet. Talán zárkózottabb is vagyok, de ez inkább olyasféle zárkózottság, hogy pl. ha mukahelyen nem bámulom meg a nőket, mert én már megtaláltam az igazit, akkor ált. hülyének néznek. Angolul középfokon, németül alapfokon beszélek. Érettségizni idén októberben fogok. És a kérdés: Mi lenne a jobb a jövőnk szempontjából. Először is, el kell menjek innen (aki szerint menekülés, az téved, mivel dolgoztam külföldön fél évet még diák koromban, és egyszerűen fantasztikusan éreztem magam), ez az elsődleges. Minél hamarabb. Álmaim helye Hollandia, oda szeretnénk menni. De nem tudom hogy kezdjek neki. Esetleg tanuljak tovább főiskolán (bkf), mellette munka, hogy fizetni tudjam, plusz holland nyelv, vagy csináljak okj-n egy holland hiányszakmát? Mivel lehet könnyebben, jobban érvényesülni kint? Mint írtam, ami nem kőkemény fizikai munka, és megbecsülnek (elég egy két jó szó, vagy kevés stressz) azt nagyon szívesen, lelkiismeretesen megcsinálom. Ill. ha megcsinálnám a hiányszakmát, és nem tudok itthon elhelyezkedni, akkor gyakorlat nélkül esélytelen kint munkát kapni? Párom szintén be nem jelentett dekoratőr, lakberendező. Tanácsokat várnék, főleg kint élő magyaroktól. Arra kérlek, kicsit éld bele magad a helyzetemben. Te mit tennél? Nagyon köszönöm, hogy végigolvastad, és segítesz a tanácsaiddal!
2011. jún. 11. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt nézelődj!


[link]

2011. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Végig olvastam amit írtál.

Én aki nem vágytam sosem külföldi életre Angliából írok most.Az egyik ismerősöm aki szintén nem vágyott külföldre Hollandiában élt.Így elég sokat beszélgetünk hogy melyik ország az érdekesebb/furább..Azt tapasztaltam,hogy teljesen mindegy hogy a világba hova mész.Mehetsz Angliába ,mehetsz Hollandiába ami fontos.A megfelelő társalgási nyelvtudás,és egy jó hiányszakma.Ha ezek megvannak akkor akár egy jó állásod is lehet,és ha nem is leszel gazdag,de nyugodtan tudsz éldegélni.Azt is megtapasztaltam,hogy bárhová mész kell hogy legyen egy kis kezdő tőkéd,hiszen kezdeti kiadások bőven lesznek.(főleg ha egyszerre akartok kimenni mindketten a feleségeddel) Én szerencsés voltam.Nekem csak repülőre kellett szállnom,és a készbe berakni a fenekemet.A férjem már hónapokkal előttem kikövezte az utat.De neked nem lesz ilyen szerencséd.Neked magadtól kell végig járnod.

De nem árt néhány dologgal tisztábban lenned.Tévedsz ha azt hiszed hogy akár Angliában vagy akár Hollandiában nem lesz eleged a sok buta,fárasztó,link emberekből.Ugyanannyi selejtes van itt is mint otthon.Azt is jó ha megérted,hogy sehol sem könnyű.Sokan hazamentek,vagy feladták,vagy elvesztették a munkájukat.Lehet,hogy évekig kint is hónapról hónapra élsz,mert a szállás bizony nem olcsó,és az elején nem is kapod meg a jó kis fizetést.Mi több éve élünk kint,és csak mos kezdem azt mondani,hogy kezdek egyenesbe jönni..Azt is jó ha észben tartod,hogy kint is becsaphatnak,meglophatnak(főleg Hollandiában) Azt is jó ha tudod,hogy itt kint is vannak hülye főnökök akik le fognak nézni mert nem leszel más csak a keletről bevándorló vendégmunkás.

Azt,hogy ilyen jó lelked van,hogy ilyen rendes ember vagy,nos ez jó..de ez nem oszt nem szoroz ha munkát kell keresned.

Ha munkát akarsz akkor legyél határozott,talpraesett,és tudj kommunikálni..(mondom én aki nyuszika :) )

Még valamit.Mielőtt kijöttem azon voltam hogy legyen egy érettségim(34 évesen tettem le) itt kint meg a kutyának nem kell.

Amikor elkezdtem dolgozni az első munkahelyemen,meglepve tudtam meg,hogy a mellettem lévő kedves magyar kollégák közül többen diplomás szakemberek..(van aki még ma is ott dolgozik)

Hát nagyjából ennyi..Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok rá.Mindenestre én kitartást,és sok sikert kívánok nektek..

2011. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kiírtam magam is egy Hollandiás kérdést, de nem jött rá 1 válasz sem. Így jobban körülnéztem.Látom, hogy kapcsolatok nélkül nem megy. Én asztalos vagyok, több szakmában jártas, gyakorltott vagyok és Hollandiában vagy Angliában gondolkodom. Picit tudok angolul, de messze nem lehet beszédnek hívni. Beszélni kizárólag odakint lehet megtanulni erre jöttem rá. Elnézést ha ilyen határozott ebben a véleményem. Valahol el kell kezdeni és hiszek abban, hogy aki normálisan és termelékenyen dolgozik az nem lehet egy link, semmirekellő ember. Abban hiszek, hogy a jó és igényes szakember odakint kellhet. Nekem az elindulással a biztos kezdettel vannak gondjaim. Hol lehetne normálisan megtudni, hogy legálisan, tisztán, hogyan lehet Hollandia-Anglia munkát vállalni?

A kérdezőnek is sok sikert kívánok.

2011. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 19:29-nek


21.44-es vagyok.

Én írtam,hogy Angliában élek és a barátom Hollandiában élt.

Enged meg,hogy mondjak pár mondatot neked is.(talán a kérdezőnek is érdekes lesz)

Írod,hogy hiszel abban,hogy egy becsületes,dolgozni akaró szakember megállja a helyét.Ebben igazad van.Megállja a helyét ha kap rá lehetőséget.Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam,hogy kint Angliában(és Hollandiában is) kevés az,hogy becsületes vagy.Itt kint csak 2 dolog számít.A nagyon jó nyelvtudás,és a szakmai gyakorlat.

Amikor kijöttem csak alapszinten tudtam angolul(most sem vagyok tökéletes) sok helyre mentem munkát keresni.Volt olyan ügynökség aki azt mondta,hogy sajnálják,de nem adnak melót mert nem tudok jól angolul.Mondtam,hogy én mindent értek,csak nem szeretek beszélgetni.De erre azt mondták,hogy sajnálják,de nem vállalják a felelősséget ha ne adj isten tűz ütne ki a melóhelyen és nem tudom mire vélni.Ezen már mosolyogtam,és úgy mentem ki az ügynökségtől,hogy megmondtam nekik,hogy magyarul is használjuk az alarm kifejezést,és hallom ha szirénáznak.Voltak hónapok amikor minden nap sírva mentem haza,hogy most sem vettek fel.Már-már feladtam,de végül is egy ismerős segítségével kaptam munkát.A barátom aki Hollandiában élt,ő is Angliában dolgozott.A szakmája autószerelő.Egy autógyárban dolgozott egészen addig amíg a válság be nem jött.Minden külföldit elküldtek,őt is.Át ment Hollandiába,hogy ott jobb lesz.Az első nap feltörték az autóját,csak azért hogy kilopják a kazettás magnóját. (még csak nem is CD-s) Kapott autószerelői melót,de nem sokáig örülhetett neki,mert amint nem volt munka,őt küldték el.Pedig jó szakember.Panaszkodott,hogy Hollandiában hasonlót él át mint én.Sok helyre azért nem veszik fel,mert nem tud Hollandul.Jó ha tud angolul,de Hollandiában nagyobb esélyed van a holland nyelvvel.Már nem lakik Hollandiában.Belefáradt.

Írod,hogy szerinted csakis az adott országban tanulod meg a nyelvet.Igen,igazad van..De semmi esélyed nincs ha nem tudsz kommunikálni.Ha már dolgozol,és szerencsés vagy akkor angolok között dolgozol akkor tudod fejleszteni az angol tudásodat.Én jelenleg olyan helyen dolgozom ahol angol nem is nagyon dolgozik(brazilok,lengyelek vannak többségben) Így az angol tudásom nem fejlődik,mert nincs angol kommunikáció.A kolléganőm lengyel,és egy szót sem tud angolul.Néha azon nevetünk,hogy milyen érdekes látvány lehet a két nő amikor kézzel-lábbal mutogat..Így is meg lehet érteni a másikat.Ha az ember dolgozik 8-10 órát,már nem lesz se ideje,se ereje hogy elmenjen egy angol tanfolyamra.Nem könnyű állást találni,de én azt szoktam mondani,hogy ha az emberben van egy kis bátorság,és mer lépni,akár szerencséje is lehet.

Hogy miképpen szerez legálisan munkát?Angliában egyszerűen.Úgy mint otthon keresnél.Csinálsz egy szép kis CV-t,több példányban kinyomtatod.Majd egy szép nap fogod magad és az összes munkaközvetítő irodát felkeresed,leadod a CV-t és elmondod,hogy munka érdekelne téged.Ha látod,hogy hirdetnek neked megfelelőt,akkor pontosan arra a munkára jelentkezel.Amíg a magyarországi ügynökségekben nem lehet megbízni,mert átvághatnak,sok pénzzel lehúzhatnak addig a kinti angol munkaközvetítők becsületesek.Ők nem kérnek el tőled pénzt,hiszen egy darabig ők fizetnek neked.(az ő alkalmazásukban leszel addig amíg a cég át nem vesz.)Itt az az érdekük,hogy minél több embernek tudjanak melót adni,mert ők ebből élnek.

Minden nap elmegyek a munkaközvetítő irodák előtt.(itt egymás után vannak),minden nap látom,hogy hirdetnek újabb és újabb melókat.Jelentkezni kell rá.

Ha kint akarsz dolgozni akkor kell a kezdő lökés.Hogy merj elindulni.Emlékszem a párom is mielőtt kijött volna,sokáig csak gondolkodott,és nem lépett.Nem mert lépni,hogy nincs senki kint aki segítene.Nem mert lépni,mert nem tudtunk semmit az országról,és nem mert lépni,mert nem volt semmi támogatás.Az első amit minden magyar nagyon hamar megtanul (és ti is ha már kint lesztek) hogy nincs a magyarok között összetartás.Tudjátok én ezért irigyelem a lengyeleket,és a brazilokat.Ők nagyon összetartanak.Ha kijön egy lengyel vagy brazil,és semmi angol tudása nincs,akkor sem gond,mert másnap már dolgozik.Valamelyik honfitársa beviszi a melóhelyére vagy intéznek neki melót.Magyarok ezt nem csinálják meg,Sőt!Inkább meg sem szólalnak ha meghallják hogy valaki magyarul beszél.Mondjuk én ezt is megértem.Én már segítettem másoknak.Jól esett az érzés,de nem esett jól,hogy egy köszönöm szót nem kaptam.(nem vártam el semmit,pusztán csak barátot,ismeretséget akartam..Végül is a párom egy nap repülőre ült,és egyedül belevágott.Ment neki.Ahogy nektek is mehetne,hiszen a lehetőség előtettek van.

Hogy mi kell az elinduláshoz?

- komoly elhatározás

-eldönteni elsőként,hogy hova is akarsz menni.Anglia vagy Hollandia.Azon belül hova? London vagy egy kisebb angol városka vagy Amszterdam vagy egy Holland kisebb városka?

- egy kis tőke..(nem kell milliókra gondolni.) Én azt szoktam tanácsolni,hogyha tud menjen ki egy baráthoz,aki tud neki szállást adni ideiglenesen kevés lakbérért.Ha nem tud akkor vegyen egy átlagos havi lakbért.Vegyen egy átlagos havi kaja kiadást,és egy havi átlagos egyéb kiadásokat.Ezt szorozza be kétszer vagy háromszor.Ugyanis akkor 2 vagy 3 hónapig is kint lehet úgy hogy nincs melója,és ennyi ideje van munkát találni.

Én biztos vagyok abban,hogy aki eléggé talpraesett,aki mer menni,mer kopogni állás után,és tud kommunikálni az rövid időn belül talál állást magának.Ha már van melója onnantól kezdve már könnyebben tud váltani.

Remélem neked is meg a kérdezőnek is sikerülni fog az álma,hogy külföldön dolgozhasson..De ti is tartsátok észben,hogy sehol sincs kolbászból a kerítés,és kint sem könnyebb az álláskeresés.

Üdv

2011. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A kérdező nevében is köszönöm a reális hozzászólást. Érdekes, hogy más kérdésén keresztül kapok választ a kérdésemre. Sajnos itthon az ember befordultá válik, nem mersz, kicsinyhitűvé válsz, kevés a pénzed stb. Még a pozitív gondolkodású embert is megtöri ez a lét. Engem is megtör, mindenkit.

De biztos, hogy előbb utóbb lépni kell, ha más nem a kényszer meghozatja a döntést.

2011. jún. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!