Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ferihegyről utazok New Yorkba...

Ferihegyről utazok New Yorkba milánói átszállással, hogy zajlik az egyik repülőről a másikra való átszállás?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan is jutok el egyik gépről a másikra. Úgy vettem ki a már előzőleg írtakból, hogy ha ugyanazon repülőtársasággal repülök, akkor nincs probléma, mert csak átsétálok a tranzitváróba, s várom a gépem. Viszont ha két külön társasággal megyek, akkor be kell újra csekkolni. A két gép között összesen 1 óra 45 percem van, s félek, hogy ez viszont kevés lenne az újboli becsekkolásra. Az 1. gép egy Malev járat, a 2. pedig Delta Air Lines, tehát ez két társaság lenne... viszont nem értem, hogy akkor miért van a repülőjegyen mindkét járat felé odaírva, hogy Alitalia. Valaki segítsen! :) Csak normális válaszokat kérek! :)
2011. jún. 20. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Az 1:45 valóban necces és mondjuk nem vállaltam volna be, mert ha az első gépel van egy kis gebasz akkor lemaradsz a csatlakozásról.

Még így soha nem volt úgy transzferem, hogy külön légitársaság szóval az újra csekkolásról se tudok sokat mondani, ezt az első becsekkoláskor le kell tisztázni, de talán nem is kell.

Ugyanis (és ez talán megválaszolja az utolsó kérdést) vannak bizonyos légitársaságok között szövetségek. Ilyen volt anno a Sabena-Malév (ez nekem Boston - zürich - Budapest) ahol tehozzád hasonlóan habár két légitársaság volt, de egynek számított. Úgy tudom, hogy a Malév-Delta között is van ilyen és ha esetleg egy szövetségben vannak az Alitáliával, akkor az meg is magyaráz mindent.


Amúgy legközelebb nézd meg scwhechati (ausztria) érkezést, mert általában sokkal jobb jegyárak vannak és kevesebb a macera velük.

2011. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!