Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Reptéri átszállás! Hogy működik?

Reptéri átszállás! Hogy működik?

Figyelt kérdés

Magyarországról utaznék külföldre, azonban közvetlen járat nem megy azon városba, ahova nekem mennem kéne. Hogyan műküdik az átszállás? Értem úgy, ha leszáll a gép, felveszem a poggyászomat, vízum, útlevél ellenőrzés, majd egy teremmel odébb újra becsekkolás, várakozás... stb?

Ha a második járat már országon belül van, attól ugyanúgy van útlevél ellenőrzés és minden egyéb?

Minden választ nagyon megköszönnék!


2011. júl. 15. 22:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ami talán még fontos, hogy nem "átszálló jegyet" veszek, bizonyos okokból külön külön venném meg a két jegyet.
2011. júl. 15. 22:44
 2/12 anonim ***** válasza:

Fontos lenne hová utazol, mert pl. ha EU:n belül maradsz, akkor az útlevél ellenőrzés kimarad. A vízum is érdekes, mert fel kell venned a csomagod, tehát elhagyod a terminált. Kell majd az átszálló helyen is vízum?

A lényeg: leszáll a gép átveszed a csomagod, ellenőrzés majd ismét be kell csekkolnod, feladni a pogyászt, ellenőrzés majd pedig vissza a terminálba.

A dolognak a buktatói:1, ha késik az első gép és elkésed a másodikat akkor fizetned kell (vagy az átírást vagy az új jegyet). Ilyenkor a szállást sem fizetik ha esetleg ott ragadnál éjszakára.

2, Ha az átszálló országban is kell vízum, akkor kell venni oda is vízumot (ha nem hagyod el a terminált, akkor általában nem kell vízum).

Azért egy kérdést megér a terminálban, hogy megoldható az átszállás ott (az átszálló pultnál). De sokkal többet tudok segíteni ha leírod hová mész és milyen légitársaságokkal.

2011. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az a legfontosabb, amit írtál, hogy nem egyben veszed a jegyet, akkor nem tudsz az elején végig becsekkolni (ha van online checki-in, próbáld előre intézni, azzal is időt nyersz).

Ha nem csak kézipoggyászod lesz, akkor nehézkes, hiszen meg kell várnod, amig szépen kiadják a csomagodat, aztán adhatod le a következő járatra.


Mennyi időt hagytál a két járat között?

2011. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

23:04

"EU:n belül maradsz, "

"Kell majd az átszálló helyen is vízum? "

ha az EUn nelül maradna, a kérdező nem elítene vízumot

a 2. út már országon belül, oda miért kellene külön vízum?

2011. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jól van na az elkerülte a figyelmemet. Kicsit késő van már.
2011. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Malévvel utaznék Isztambulba, majd ott a Turkish Airlines-zal tovább egy másik török városba. Szerencsére ez a járat kb óránként megy, így megoldható, hogy legyen akár 2-3-4 óra is a malév érkezése és a turki indulása között. Ebből talán nem lesz gond.

A kérdés két okból fogalmazódott meg bennem, egyrészt még sosem repültem átszállással, másrészt ugye a külön jegy megzavart, arról nem is beszélve, hogy országon belüli utazás fogalmam sincs hogy működik.

Tehát akkor lényegében a szokásos érkezési procedúra, majd kezdődik minden előröl, csekkolás csomagvizsgálat, stb. stb.?

2011. júl. 15. 23:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Hm... ott emlékeim szerint nem is ugyanarról a terminálról utazol majd tovább. Gondolom a jegyen szerepel majd, hova érkezel, honnan indulsz.


Isztambulban eleve nagy biztonsági ellenőrzés van, már az utcáról érkezéskor van fémdetektoros kapu.. Próbálom felidézni milyen volt bent, de így hirtelen semmi különös nem rémlik, vagyis valószínűleg nem volt semmi probléma, vagy hoooosszú várakozás.


Vízumot kint veszel? legyen nálad euró, ott a reptéren meg tudod venni, csak nehogy elfelejtsd (ahogy sétálsz lesz majd ablak, ahol ül a vízumárus néni).

2011. júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja, simán international meg domestic terminal, nem fogod összekeverni :)
2011. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenképpen kint szeretném megvenni a vízumot, az itthoni igénylés árától elborzadtam.

Megpróbálok még utána járni, hogy pontosan honnan is fog indulni a másik gép, jelenleg egy kicsit fejetlenség van, mert én nem ebben az irányban akartam menni, hanem másik város repülővel + busz, de rábeszéltek, hogy inkább így jöjjek, kényelmesebb és nem igen drágább.

Éppen a fejetlenség miatt nem is tudtam még nagyon utána járni a részleteknek, csak a vízumintézés, repjegy árak, foglalási tudnivalók, egyéb utazással kapcsolatos infók kötöttek le.

Az biztos, hogy egy repülőtérről indul, mondjuk hogy a terminálok hogy vannak azt nem tudom, de megnézem. Köszönöm szépen a válaszokat, ha valami még eszetekbe jut, tényleg bármi az isztambuli repülőtérrel kapcsolatban, még ha nem is témához kapcsolódik, akkor várom az infókat! :)

2011. júl. 16. 01:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Vízum: Legyen nálad kereken annyi euró, amibe kerül (szóval ha 20euró, akkor ne 50euróssal fizess)


Ne felejtsd el megvenni leszállás után, mielőtt az útlevélellenőrzéshez érsz!!!! De el se fogod téveszteni, valszínűleg a veled utazók nagy része ott fog veled sorba állni a vízumosnál. (Felesleges előre megvenni, szerintem más se szokta)


International és domestic terminál: csak átsétálsz, lesznek táblák.


Ne lepődj meg, hogy lesz mindenfele egy csomó fegyveres, ez így szokás. Gondolom, ez nem változott :)

Szemeteskukát nem nagyon fogsz találni (állítólag azért, h ne lehessen bombát elrejteni).

Hu, remélem ez nem hangzott nagyon ijesztően.. akkor mondom azt is, hogy van finom sajttorta is a váróban :) És úgy általában kedvesek, normálisak az emberek.


Juteszembe, szerintem kérdezz rá Malévnál, hátha a csomagodat tovább tudják küldeni azonnal. Mintha amúgy is közös üzemeltetésű lenne a Budapest-Isztambuli járat (malév-turkish airlines közös).


Jó utat, szép időt :)

2011. júl. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!