Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék Svédországába...

Hogyan tudnék Svédországába letelepedni a családommal?

Figyelt kérdés
Nagyon szép ország
2011. okt. 13. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
először is tanulj meg svédül
2011. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

pont felesleges, ott mindenki beszél angolul, az nem magyarország ahogy az ismert rendőrviccben van


- Do you speak english?

- He?

- Sprechen sie deutsch?

- Mi?

- Espenzo italio?

- Hö?

- Chjung chjingju chjange?

- Nem értem.

A turista elmegy. Megkérdi a rendőr a társát:

- Hé, haver nem kéne elkezdeni nyelveket tanulni?

- Minek? Látod, ő négyet is tudott és mire ment vele?

2011. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kedvesmásodik,akkor még nem dolgoztál svédországban. Szinte semmi esélyed állást kapni nyelvtudás nélkül, kivétel talán a prigramozó.

Igen mindenki beszél angolul, ez is szükséges. De ha megnézed az álláshirdetéseket mindenütt kikötik a nyelvtudást

2011. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amikor én egy másik országba akartam költözni, akkor először is megkerestem Googlen (az adott ország nyelvén) az ezzel kapcsolatos információkat...
2011. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

off:

Nem tudom a választ, csak annyit szólnék hozzá, hogy:

Egy távolabbi ismerősöm költözött ki a családjával, nagyon lelkesek voltak, végleg maradni akartak, tetszett nekik a svédek mentalitása, és az egész... Aztán kb egy év múlva visszajöttek, mert nem vált be nekik az ottani élet. Pedig svédül is beszélt egyikőjük. Sőt kifejezetten okosak mindannyian, nem valami buta szerencsepróbálók. És mégis hazajöttek.

2011. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
az utolsó válaszadónak igaza lehet. Bocsánat, ha offolok. Én is szeretem Svédországot, de nem telepednék le. Magyarország az én szülőföldem. Szeretem az országomat a problémák ellenére.
2011. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is Svédországba mentünk ki családostul.Mi Malmö-ban éltünk.Én angolul tudok,a párom tud alapszinten svédül is.Mivel a svédeknél a svéd nyelv a hivatalos,így elég nagy gondban voltam hogy egy szót sem tudtam svédül.

Igaz angolul tudtam kommunikálni,de munkahelynél elvárták a svéd nyelvtudást.A párom talált állást magának,engem nem vettek fel sehová.Így fél év kínlódás után elmentünk.

Egyébként tele van Malmö-ben nagyon sok török van,meg egyre több pakisztáni,arab bevándorló jön..(a lengyelek nem is említem mert azok mindenhol ott vannak)

Szóval kedves kérdező.Ha kint akartok élni akkor tanuljátok a nyelvet,mert nélküle elveszett emberek lesztek ti is.

Én ettől függetlenül sok sikert kívánok,remélem,hogy valóra válik az álmotok Svédországgal kapcsolatban-(tényleg csodás ország)

2011. okt. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szívesen segítek neked, amiben csak tudok. Éltem Norvégiában, Dániában, és most a svéd férjemmel Svédországban. Lényegében, ha még Finnországot és Norévigát is hozzáteszem, akkor közösen lehetne ezekről az országokról beszélni,hisz a rendszer egy és ugyanaz. Mármint ami az iskolát, az egészségügyet és sorolhatnám még a legfontosabb alapszolgáltatásokat jellemzi. Azt hozzátenném, jobb ha tudod, hogy eu-n belül 3hónapig maradhatsz úgy egy országban,hogy nincs munkád,kivéve, ha be tudod mutatni az ellátásodhoz szükséges anyagi fedezetet,pl. bankszámlán, illetve beházasodsz, és szintén eltartanak,de ez nálad nem játszik, hisz azt mondod a családoddal szeretnél kimenni. Feltételezem nem egy gyermek vagy a családból. Ezt azért mondtam el, mert itt bizony nagyon fontosak a szabályok,és be is tartják azt. Munkát valóban csak úgy tudsz kapni,ha tökéletesen beszélsz svédül, és legalább jól angolul. Ez alól kivételek pl. a takarítói állások, azokhoz elég,ha alapszinten tudsz svédül. Könyvekből,otthonról,sőt még a svéd szakos egyetemista ismerőseimnél is azt tapasztalom, hogy egyetemen se tudsz megtanulni. Hisz az irodalmi és a beszélt svéd ég és föld, ehhez anyanyelvi környezetben kell mozognod. Tehát először is ha megvannak a nyelvek,akkor a letelepedéshez már csak kezdőtőkére van szükséged, és egy jó szakmára. Itt északon minden nagyon drága, egy kis fél literes ásványvízért 3 eurót is simán elkérnek. Az albérleteknél úgy kell számolni, hogy kb 2-3x annyiba kerülnek,mint itthon. Igaz a fizetések magasabbak is. Ha családostól jöttök és úgy, hogy nem vár még munka, akkor mindenenkinek egyenként be kell mutatni a megélhetéshez szükséges anyagi fedezetet, mint említettem egy bankszámlával ezt lehet igazolni, ők kiszámolják ez hány hónapra elegendő,és utána megkérnek, hogy távozz, ha addig nem lett munkád. Valamint szükségetek lesz még erkölcsi bizonyítványra és azt le is kell fordíttatni, plusz itteni eü biztosításra, ezeket be kell mutatni a rendőrségen, majd a népességnyilvántartóhoz el kell menni, ezt hívják regisztrálásnak, ezután már egyszerűbb munkát kapni, hisz hivatalosan is ott élsz. Bár a komplikált benne az az, hogy eü biztosítást csak akkor kaphatsz ha A: északi vagy (finn,svéd, norvég,dán) vagy, illetve van munkád. Követzekésképp ha nem vagy kockáztatós fajta, akkor 3hónapig tudsz itt "nyaralni" miközben munkát is kereshetsz, amint ez lejár onnantól kezdve illegálisan tartózkodsz ott, ha a rendőr megállít mert gond volt veled, és nem tudod igazolni, hogy 3hónapnál kevesebb ideje vagy itt, az gond. Támogatást nem lehet kapni rögtön,mint a briteknél, szintén csak helyiek vagy x éve adózó külföldiek vehetik igénybe. Ha nincs északi személyi számod, roppant nehéz az élet, mert még a könyvtárt se veheted igénybe. Ellenben ha van, akkor fizetnek, ha iskolába jársz, rengeteg minden ingyenes és sorolhatnám. Nagyon sok Svédországban a bevándorló, és hogy őszinte legyek, az északiak nagyon büszke népek, kedvesek, de az idegen betelepülőket nem igazán csípik. Ha bármi érdekel az itteni élettel kapcsolatban szívesen írok.:)
2011. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Éva Kozma válasza:

Sajnálom, hogy az utolsó hozzászóló már "távozott" az oldal felhasználói népes táborából, és még inkább, hogy 2011-óta egy normális hozzászólást nem találni ebben a témában!

Azért mégis csak megosztanák egy két gondolatot, hiszen én is éltem kint, sőt, egy saját festő vállalkozást is üzemeltettem kint.

Sajnos ép a Nyelvtudás hiányossága miatt kényszerültünk "hazaköltözni". (elnézést, az idézőjel megjegyzésért, de én ezt az országot már régen nem érzem a hazámnak!)

Szóval vissza kellett költöznünk Magyarországra.

Egy szó mint száz, tényleg ne induljon el senki HA NEM BESZÉLI A SVÉD NYELVET! Itt az élő példa a mienk is! Azt mondják, az okos ember a mások hibáiból is tanul, a bolond meg a sajátjáéból sem! Szóval ezt tényleg komolyan kell venni! Pedig mi tanultunk közel egy éven át Svédül, mielőtt úgy döntöttünk, hogy kiköltözünk! Persze ma már jól tudjuk, hogy egy év nem elég megtanulni egy nyelvet, főleg a Svédet, és főleg úgy, hogy szép magyar hazánkban mindenki csak lehúz már e téren is! Miért? Első nekifutásra magántanárral indítottunk. Fizettük a borsos óradíjakat, de már a nyelvtani útvesztőkben elvesztünk, valahol pár hónap kínkeserves próbálkozás után! Majd végső elkeseredettségünkben beiratkoztunk egy Fővárosi "szuper-intenzív" nyelvtanfolyamra! Amiről kiderült pár hét után, hogy sza... se fogunk megtanulni, mert a pénzlehúzásról szól! Kiköltözés előtt sikerült egy igazán jó nyelvtanárt találnunk! De sajnos nem sokáig élvezhettük a tényleg átlátható, és hatékony tanítást, mert el jött a költözés ideje. Szóval ha nyelvtanulásra adja az ember a fejét, jól válassza ki a tanárt, vagy az iskolát! De még e tekintetben is azt mondom, hogy legalább 2-3-évet szánján rá! Mert hamarább nem fogja megtanulni! Úgy gondoltuk, na majd kint, nyelvi környezetben jobban fog menni! De csakhamar rájöttünk, hogy tévedtünk! 90%-ában magyar környezetben éltünk kint is! Magyar rokonok, magyar munkatársak, szóval..

Párom jól beszél angolul, de amikor megszólalt angol nyelven, azonnal le is járattuk magunkat, nem még munkát, -vagy üzletet köthettünk volna! Leírtak azonnal bennünket! "Na itt van még egy ingyenélő bevándorló!"

Volt aki megjegyezte, hogy ez nem azaz ország! Nem jó hajóra szálltunk, Anglia nem erre vam, ott beszélnek angolul!

2014. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Éva Kozma válasza:

Még egy gondolatsor erejéig:

Egyébiránt NEM CSAK MUNKAVÁLLALÁSSAL tudtok kijutni, -kitelepedni Svédországba! (És ez igaz az összes EU tagországra!)

Hanem saját vállalkozás indításával is!

Egy HB (Handelsbolag)ez olyan mint idehaza a magánvállalkozó, csak lehet több tagból álló is. Ill. talán a BT-hez hasonlítanám. Kemény 1-ezer SEK-be került, és máris kaptunk ID Kártyát, és ID számot, amivel már tudtunk lakást bérelni, bankszámlát nyitni, stb! (bár a lakásbérlési lehetősé borzasztó!)

Egy AB (Aktiebolag) olyan mint idehaza a Kft, vagy Rt, az kicsit többe kerül, és már törzstőke igénye is van, de nem vészes az sem! (utóbbit már lehet készcégként is vásárolni!) Kint "raktárcégeknek" nevezik...

Szóval egy saját vállalkozással saját magadnak tudsz munkát biztosítani (nem kell kilincselni, -kuncsorogni) állás után, amit úgy is 99%-ában a helyi Svédek kapnak meg! És feljogosít áll ottartózkodásra, letelepedésre, akár gyermekezd iskoláztatására, nyugdíjjogosultságra, stb...)

Elérhetetlen?

Szerintem nem nagyon! Ma már ha a középkorosztályt vagy az idősebbeket vesszük alapul (utóbbiaknak már csak a nyugdíjjogosultság miatt sem elvetendő!) ma már mindenkinek van egy kis kulipintyója idehaza. Egy lakás, vagy egy kis ház árából kint új és biztos életet tud kezdeni bárki, akár szerény nyelvtudással is, csak elhatározás, és bátorság kérdése!

De aki hazafiságból sajnálgatja itt hagyni az országot, annak nem ajánlom, mert a "hazafiak" úgyis itt kötnek ki, hazajönnek, kár neki indulni!

Szívesen várom az érdeklődőket, még szívesebben a már kint élő segítőkész tanácsadást nem sajnálók véleményét!

Akár itt is, akár a közösségi oldalamon!

[link]

2014. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!