Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova menjek nyaralni?

Hova menjek nyaralni?

Figyelt kérdés
Tippeket kérek, jöhet minden ami viszonylag olcsó. Infokat is ha valaki esetleg járt már abban az országban, amiről szeretne kommentelni, mivel érdemes az adott országba kimenni(értem ezalatt azt, hogy pl Horvátba előnyösebb kocsival menni). Valamint, hogy milyen látványosságok vannak, mennyi időd lehet adott esetben unalom nélkül eltölteni. A végére pedig az maradna, hogy ketten mennénk, lehetőleg 1 hétre. Kb árakat is írjatok légyszi, vagy legalább megközelítőleg mennyibe kerülne kb. Előre is kösz, mindenkinek zöld pacsit adok aki komizik:)
2012. márc. 4. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Az én kedvenc úti célom eddig Párizs.

Repülővel érdemes menni, és ajánlott a reptéren rögtön megvenni a metróbérletet, ami adott napokig korlátlan használatot biztosít, buszra is lehet vele szállni, sőt, a Siklóra is jó, ezen kívül engedményt kapsz bizonyos múzeumok látogatásánál is vele. (Különböző zónák vannak, ha előre tudod, miket akartok megnézni, akkor ahhoz képest lehet megvenni a jegyet.)


Én imádom Disneyland-et (ha menni szeretnétek oda, akkor 6 zónás metróbérletet vegyetek, akkor a RER-rel kapuig tudtok menni DL-be, és még rá sem kell fizetni semmit. Ezen kívül Disneyland belépőt is tudtok venni a reptéren. Magic Ticket-et kérjetek, mikor én mentem 56 euró volt, mindkét parkra jó, és lehet vele az egyes játékokra időpontot kérni, kikerülve ezzel a sorban állást.)

Érdemes ellátogatni a Grévin viaszmúzeumba is, van oda metró, mellette tesz le.

Ezen kívül persze a "szokásos": Eiffel torony, Notre Dame, a parkok, Louvre, Diadalív, Montparnasse, Montmartre, Sacre Ceur, Champs Elysées, hajókázás a Szajnán, Moulin Rouge, vagy el lehet menni a versailles-i kastélyhoz...

Gyönyörű helyeken lehet sétálni, betérni a kis boltokba, vagy eldugott kis kávézókba. Esetleg meglátogathatjátok a Lui Vuitton-t vagy a Moulin Rouge-nál lévő Lafayette áruházat.

2012. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ejjha, jó hosszú "kis" komi, ment a pacsi:)
2012. márc. 4. 16:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha le tudnád írni, hogy ti/te mennyit költöttetek, mindent beleszámítva mennyi volt a kiadott pénz, megköszönném.:)
2012. márc. 4. 16:05
 4/5 DDD97 válasza:
Lehet hogy későn válaszolok, de a későbbiekben is ellátogathatsz..:D szóóval Görögország-Nei Pori egy csodálatos turistaparadicsom.:) mi busszal mentünk, tiszta, rendezett tévés konyhás fürdös apartmannban laktunk.. 2 hetet voltunk és elmentünk szervezett progrmokra is és kb. fejenként 60 ezer forint volt. Homokos tengerpart sétálóutcák, kedves emberek.. és sok a magyar! :) maga Nei Pori is csodálatos, érdemes sétálgatni benne. Mi kirándulni a meteorákhoz mentünk. (kb. 1 óra busszal) az olimposz hegységre.(az is kb. ennyi..) Skiathos szigetére, ami egy csoda! hajóval mentünk.. és Skiathos szigetén a tenperparti homok oylan mint az arany! úgy csillog.:) gyönyörű.:) dee Nei Poritól nem messze van Platamon(szomszédja) ott van egy aranyos kis vár. Mi már 4x voltunk ott. és Imádjuk! :)))
2012. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Goald coast,Dublin,London,
2023. márc. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!