Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan juthatok el Csernobilba...

Hogyan juthatok el Csernobilba és Pripjaty városába túristaként?

Figyelt kérdés
Engem és néhány barátomat nagyon érdekel a az erőmű és Pripjaty városa és szeretnénk kilátogatni oda, szétnézni. Jómagam hobbifotós vagyok és régi vágyam, hogy ott készítsek képeket. Úgy gondoltam inkább ősszel mennénk, nyáron "túl zöld" minden. Az utat személyautóval vagy egy 9 személyes kisbusszal tervezzük attól függ hányan leszünk. Ahogy a térképen néztem kb 15 óra alatt ki lehet érni. Egy Pénteki reggel indulnánk és estére ki is érnénk, megszállnánk valamelyik közeli városban vagy településen, a másnapot a zónában töltenénk, este szintúgy alvás ahol megszálltunk és hajnalban indulnánk haza. Segítséget kérek, milyen engedélyek szükségesek ahhoz, hogy sikeres legyen az utunk, hogy tudom beszerezni őket, kivel kell felvennem a kapcsolatot? Jó lenne ha valaki aki már járt ott tudna segíteni ebben, hogy is mennek a dolgok.

2012. júl. 18. 13:20
1 2
 1/14 quetzalcoatl válasza:

Az utolsó előtti hír az volt hogy a 25 éves évfordulóra megnyitják a turisták előtt, majd még azon a nyáron (2011)-ben ismét csak leállították a turizmust. De próba cseresznye. Én voltam Kárpátalján és ott élő magyar barátaim mondták, hogy Ukrajnában mindenféle rendőri dolgot el lehet intézni egy kis extra pénzzel. Lehetséges hogy a hadsereg őrzi, de akkor is meg lehet próbálni szerintem. Olvass utána fórumokon, hogy ki hogy oldja meg. Ha közvetlenül az erőműhöz nem is jutsz be (bár ki tudja) a régi lezárt övezetbe tuti, hiszen nagy területről van szó, már laknak is ott többen, visszaszivárogtak. Én is szívesen elmennék megnézni amúgy. :) Majd írj vissza ide, ha megtudtál valamit, vagy ha esetleg sikerül a kirándulás. Egy volt sulistársam volt már kint (Paksra jártunk az atomerőmű középsulijába és ő ilyesmivel ment továbbtanulni)mondjuk az kb 2006-2007-ben volt, és ő meló/tanulmányúton volt hivatalosan. Sok érdekeset mesélt, egyszer nemárt megnézni.

Hajrá! :)

2012. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Pl. google-be beírod hogy "Chernobyl travel".


Itt pl. 250 Euro egy Kievből induló 2 napos túra (minden költség benne, utazás, kaja, csernobili szállás, engedélyek). Az erőmű betonszarkofágjáig most sem lehet elmenni, azt távolabbról lehet csak fényképezni.


[link]

2012. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nos, én láttam róla képeket, kb. 2 éve valaki felrakta valaki egy torrent oldalra. Nem az a hely, ahova szívesen mennék, tökre kihalt minden, mintha nem is ez a bolygó lenne. De kinek mi a vonzó, ugye... :)
2012. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A travelen szokott menni film Ukrajnáról, abban el voltak Csernobilban is, gyakran ismétlik. Voltak turista járatok, de ahogy ez első is írta, én is úgy hallotam, hogy leállították őket. Persze egy korropt országban pénzel bármit el lehet intézni. De azért nem árt ha tudsz oroszul :)
2012. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Megszállhattok a Pripjaty szállodában is,szerintem ingyenes!Tök hangulatos: nappal malacot vágtok (6 lábút),amit este tábortűznél a megsüttök. (személyenként 3 nyárson,addigra kinő a harmadik,hidd el!)

Ha szerencsétek van,akkor találkoztok,2 méteres csigával,és 6 lábú kecskével.

DE!Indulás előtt mindenképp nézzétek meg közösen az "Ideglelés Csernobilban" című amerikai vígjátékot!

Jó szórakozást kívánok!


Csak hogy ne pontozzatok le :

Elvileg vannak még most is túrák,a legolcsóbb amiről tudok az 17 ezer forint,de abban csak az van benne,hogy bevisznek meg kihoznak.Szállás ilyesmi nincs.De ha beírod google-be,hogy csernobili túra,akkor vannak élménybeszámolók,és utazási irodák ajánlatai is! Még nem voltam,de én is elmennék majd egyszer... Remélem sikerül kijutnod oda,jó szórakozást!! =)

2012. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A Csernobil Inter Informmal vedd fel a kapcsolatot, részletesen beadod a programtervedet, és majd ők intéznek minden engedélyt, és biztosítanak szállást is. Mi Csernobil városában szálltunk meg, egy tök korrekt kis szállodában (szintén a CsII-hez tartozik).


Saját autóval nem fognak beengedni, szóval eleve felesleges autóval kimenni. Záhony-Kijev tavaly megvolt vonattal oda-vissza 7200 Ft-ból.

2012. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan már, mi van ott látnivaló? Az óriásira nőtt egerek eszik a törpenövésű macskákat?

Nem éppen a boldogságtól fog sugározni az arcotok, ha visszajöttök. Na meg a határőrök sem fognak örülni, hogy infrakamera nélkül látni fognak titeket az éjszaka közepén.

2012. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Ferenc, nagyon köszönjük a hasznos, színvonalas, magas lexikális tudásra valló hozzászólását ;)



Egy olyan, aki volt már a Csernobilban.

2012. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A csernobili zóna megtekintéséhez keresünk 1 vagy 2 főutitársa(kat)t. A túra teljesen le van szervezve, eddig 7-en vagyunk, sajnos egy visszalépő miatt keresünk embert. Az indulás Március 22, 3 éjszaka a zónán kívül , 2 nap zónalátogatás és 25-én indulunk haza. Utazási iroda, repjegy, szálloda már leszervezve, leelőlegezve! Teljesen veszélytelen, egész életre szóló élmény! A szervezés önköltségü, tehát nem nyerészkedik senki! Minden ár számlával igazolt! Több hónapja szervezés alatt áll a túra, sajnos a visszalépő miatt vagyunk kénytelenek embert toborozni! Ha valakit érdekelnek a részletek üzenetbe keressen meg! 7744 kukac citromail pont hu
2013. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért a Zónán kívül szálltok meg? Drágább is, macerásabb is.
2013. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!