Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti mennyivel előbb szoktatok...

Ti mennyivel előbb szoktatok kimenni a repülőtérre? Ha délután 4kor indul a gép akkor szerintetek mikor menjek ki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát attól is függ hova mész. mert komolyabb járatra (nem fapados) legalább 2-3 órával elöbb érdemes kimenni. De 2 órával elöbb szokták javasolni bárhova utazik az ember.
2013. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az 1. válaszíró ajánlatát támasztja alá a Liszt Ferenc Repülőtér tájékoztatója is: "A check-in, azaz a jegykezelés és a poggyászfelvétel, általában a járat indulása előtt két órával kezdődik. Ajánlott legkésőbb már ekkor a repülőtérre érkezni, hogy mindenre jusson elég idő."

A forrás: [link]

2013. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A beszállás félórával az indulás előtt kezdődik, a biztonsági ellenőrzésre érdemes minimum félórát számolni mert nagy lehet a sor. Csomagfeladás, checkin még félóra, bár ha csak kézipoggyászod van és neten becsekkoltál, akkor bő egy óra elég, egyébként úgy másfél.
2013. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. másfél órával korábban szoktam, de ha csomagot is kéne feladnom, vagy reptéren lenne a check-in, akkor 2 órával korábban mennék. Feladott csomag nélkül, csak kézi poggyásszal utazva, online check-int végezve (tehát ilyenkor rögtön lehet a biztonsági ellenőrzéshez menni) bőven elég a másfél óra. Lehet, hogy kevesebb is elég, de sose tudhatod mekkora a sor a biztonsági ellenőrzésnél. Na persze jó pénzért (talán 5 eur) lehet elsőbbségit venni, szóval ha nagy sor van és mindjárt indul a géped akkor az is megoldás lehet.
2013. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 1, maximum 1,5 órával előtte szoktam kimenni Ferihegyre (Liszt Ferenc), rengeteget repülök, eddig soha semmi problémám nem volt az idővel.

Európán kívül, már más tészta, ha USA-ból repülök, biztos, hogy legalább 2 órával előtte kimegyek a reptérre.

2013. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

EU-n belüli repüléshez 45 perc, 60 ha csomag is van.


EU-USA másfél-két óra


Heathrow minimum kettő, hideg élelem és nyugtató.


USA preclearance repterek (Kanada, Shannon) kettő és fél-három

2013. febr. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a 45 elég karcsú. Ez azt jelenti tehát, hogy 6 órás indulású géphez 5:15-re esel be a reptérre? Hááát, lehet esélyed elérni, de tanácsnak ilyet én azért inkább nem írnék senkinek! Én 6 órás géphez értem már ki 5 előtt pár perccel és mire átvergődtem a biztonsági ellenőrzésen (ilyenkor biza nagy a sor!) úgy értem kapuhoz hogy az első busz már elment. Nem azt mondom, elértem a gépet, de azért eléggé ki volt számolva az idő. Ha 5:15-re érek ki akkor tuti lekésem, ugyanis negyed óra sorbanállás volt (mértem), 5:30-kor pedig már kapuzárás.


Ha te szeretsz kockáztatni akkor menj 45 perccel előtte, kissé (nagyon) merész, de hát te tudod. Viszont tanácsnak, pláne egy olyan kérdezőnek aki valószínű nem rutinos (különben miért kérdezné?) én minimum másfél órát javasolnék és ebben semmi tulzás nincs.

2013. febr. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Történt már meg valakivel hogy a kapuzárás elött 10percel nem voltak hajlandok felengedni a gépre?

12:30 kor zárták a kaput.Én 20kor értem oda sehol senki nem volt...a gép 12:50 kor indult és nem engedtek fel.


Megtehetik ezt?Mi ilyenkor a teendö?

2014. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!