Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Olaszországi kb. milyen...

Olaszországi kb. milyen árszínvonal van Pl. Magyarországhoz képest?

Figyelt kérdés
Monfalconéban (kempingben) történő nyaraláshoz tudnátok adni ötleteket alacsony költségvetés megvalósításához? Pl. érdemes-e vinni konzerveket, ha igen milyeneket? illetve egyéb tanácsok is érdekelnek, bármi, ami eszetekbe jut :-) pici kisfiammal (16 hónapos) most először megyünk kempingbe és fogalmam sincs mire kellene odafigyelnem :-)
2013. ápr. 12. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
eszak olaszorszag sokkal dragabb mint magyarorszag. Mi mar reg voltunk arrafele, de tudom, hogy mar akkor 3x annyiba kerult a kenyer/pekaru mint itthon. Konzerv is dragabb, meg ugy minden. Ha kocsival mentek es tudtok vinni kajat akkor erdemes.
2013. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Ez az igazi magyar virtus! Olaszországban a világ egyik legfinomabb konyhával rendelkező országában Orsi májkrémet kajálni kalbásszal a sátorban!


Sose értettem az ilyeneket. Miért az utazáson spórol valaki és nem az utazás előtti (vagy utáni) hétköznapi életben, hogy az utazást kellemesebben lehessen tölteni?


Akinek "olasz nyaralás" címszó alatt arra van csak pénze, hogy épphogy az olasz határon átmenve egy nevenincs kisvárosban pár napot a sátorban éhezzen, az miért nem megy Ukrajnába vagy Romániába, ahol jóval kevesebb pénzből ki lehet hozni egy normális nyaralást?

2013. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Drágább, de általánosítani nem lehet. Milánó, Róma, Firenze, Velence nagyon drága, de itt is vannak olyan élelmiszerüzletek, ahol lehet jó áron vásárolni. Triest és környéke nyilván olcsóbb.

Szerintem nem éri meg itthonról vinni élelmiszert, nézzetek körül neten, keressetek jó élelmiszerüzlet-láncot. Zöldségből sokféle van, ami olcsóbb, mint itthon. De zöldség-gyümölcsre amúgy is jellemző, hogy ha nem is azonos áron van, mint nálunk, de nem sokkal drágább. Felvágottak jóval drágábbak, de abból is lehet találni olcsóbbat. Hús az van, hogy 3x drágább. Kenyér is kb. 3x áron van. De vannak toast kenyerek 1 euró alatt. Vajból jó minőségűek vannak jó áron.

Amit én itthonról vinnék az SAJT!!! Az hihetetlen drága.

Konzervet főleg nem vinnék. Ha nem akartok órákat főzni paradicsomból, cukkiniből, padlizsánból 20 perc alatt finom ebédet lehet összedobni.

2013. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Voltak benne igen hasznos tanácsok. A sajt különösen jó ötlet :-))) megfogadom.


A magyar virtusról annyit, hogy egy kisbabát egyedülálló nőként nevelni (születésétől kezdve) szerintem épp elég ok arra, hogy örüljek, ha el tudunk menni pihenni, kicsit kikapcsolódni. Amúgy pedig nem hiszem, hogy mindenki csak étteremben fog ebédelni és szállodában fog megszállni, azt tényleg csak bizonyos réteg teheti meg. Emellett Monfalcone közel van Velencéhez, így nem nevesincs.


Egyébként pedig nem csak konzervet szeretnék enni, főleg nem a gyerekemnek adni. Felvágottakat, kolbászokat, virsliket eleve nem eszünk, az olasz konyha pedig bármilyen kiváló én nem ehetem... (bizonyos cukorproblémák miatt-nem részletezem) Egyébként pedig egész évben nagyon egészségesen étkezünk, így nem fog gondot okozni az alatt az egy hét alatt elfogyasztott néhány konzerv (amely egyébként nem pacalpörkölt és töltött káposzta lesz, hanem inkább alapanyagok).


Az ember nem hiába kérdez ezen az oldalon, okkal keresem az alacsony költségvetést. Természetesen ott is fogunk vásárolni, éppen ezért érdekelt az árszínvonal. (és igen-igen, egész évben spórolok, hol karácsonyra, hol nyaralásra...) Elég tervezős vagyok!


Köszönöm még egyszer a válaszokat :-)

2013. ápr. 14. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!