Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért balesetveszélyes a...

Miért balesetveszélyes a lehúzott ablak utazás közben?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az autópályákon nem célszerű lehúzott ablakkal közlekedni(ez főleg azokra jellemző akiknek nincs légkondi az autóba)
2013. júl. 29. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert bármi is felpattan az útról vagy másik kocsiból kidobnak valamit, az eltalálhat valaki benn a kocsiban és kb úgy hat, mint egy ágyúgolyó. A másik meg, hogy ha a kezét kilógatja valaki, akkor ha valaki eléri, könnyen leszakíthatja.
2013. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
plussz a huzat sem egészséges az arra érzékenyeknek. Fül és fogfájást okozhat!
2013. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van az erős huzat nagyon ártalmas mert ugye autópályákon nagyon nagyrészt 120-130 km/h-val közlekedünk, meg mások is, plusz bármi bekerülhet ablakon keresztül az utastérbe vagy elég ha valamelyik autóról leesik valami és ha az betalál nagyot tud ám ütni.

Én érzékeny vagyok a huzatra amúgy a vezető oldali ablakot sosem tekerem le pedig nincs klímám az autóba, de zavar a huzat főleg ha lakott területen kívül megyek 80-90 km/h-val.

Én autópályán ilyen melegbe csak az első két ablakot résnyire tekerem le éppen hogy az ujjam átfér majd kinyitom bukóra a tetőablakot hogy azért mozogjon a levegő, a ventilátort meg 2-es fokozatra kapcsolom mert akkor szépen jön be a hűvösebb levegő és így ki lehet bírni.

2013. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem autópályán történt, de igaz történet. Monor közelében, a 4esen ment egy srác, lehúzott ablakkal, és kilógatta a kezét. A szemből jövő áttért a sávjába,

előzött, centikkel mentek el egymás mellett. Azóta a srácnak nincs karja. Arra laktunk ahol ez történt.

Autópályán nem valószínű hogy ilyen történik, de bármi berepülhet az ablakon, egy kis kavics, és már is félszemű vagy.

2013. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lencsefőzelék ***** válasza:
Én egy galambbal ütköztem egy horvát autópályán jónéhány éve. Ha nincs felhúzva, lehet, hogy berepül, mert a bal első üvegnek ütődött. Szerencsére nem lett baja a kocsinak, a galamb viszont aligha élte túl.
2013. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezen kívül minden fajta kellemetlen élőlény berepülhet a kocsiba... darázs, méh stb... ami nem igazán egészséges, ha menet közben a vezető azt hajkurássza.
2013. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az is balesetveszélyes, ha ülsz a 80 fokban, nem jár a levegő.

autópályán ritkán megyek, így arról nem írok.

lakott területen mind a két első ablak tökig leengedve.

lakotton kívül, a jobb oldali felhúzva, bal oldali meg kb. 10 centire leengedve, ahol így kidugom az ujjaimat.

2013. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, értem már. Bár tény, hogy ilyen melegben a légkondi nélküli autóban is rosszul lehet a sofőr vagy az utasa.
2013. júl. 30. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!