Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudom, hogy buta, bagatell a...

Tudom, hogy buta, bagatell a kérdésem, de kevés a tapasztalatom: hogy szálljak fel babakocsival, kisbabával, nagy táskával olyan buszra, aminek csak elől van ajtaja?

Figyelt kérdés
Ilyen modernebb fajta busz lesz, vidéken szállok majd fel egyedül (mármint babával), hogyan fér ott el a babakocsi az ülések között azon a kis helyen? Vagy megvár a busz amíg ott szerencsétlenkedek összecsukom, felcuccolok stb.? Elnézést, kicsit félek, még nem utaztam így, nincs segítségem. Esetleg ilyenkor szoktak segíteni más utasok, vagy csak ott mérgelődnek majd? :-(

#utazás #utazási nehézségek
2014. aug. 20. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Több verzió létezik, busztól függően. Lehet olyan, hogy táska meg babakocsi összecsukva megy a csomagtartóba. Olyan is lehet ha a buszon van hely babakocsinak, akkor az oda, de a táska 99% hogy a csomagtartóba kerül(ne hagyj benne olyat ami kellhet útközben, azt tedd kis táskába magadhoz).

Ha elfér a buszon(bár erősen kétlem) mehet minden fel.

Sofőr segít, általában kérni sem kell, de ha megkéred, egy kis mosoly aztán segít. Ha van elől normális utas akkor az is segít, a bunkó meg panaszkodjon csak...

2014. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ismerem magam, majd jól kapkodok meg minden, de a csomagtartó nem jutott eszembe:) remélem menni fog, végül is csak majdnem másfél órát kell majd hallgatnom a kedves utasok puffogását, hogy sír a pici meg ilyenek. Hát ez van, de még egyszer köszi az értelmes, segítőkész választ!
2014. aug. 20. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Én 240 km-ről szoktam utazni Pestre, és többször is jöttek kisbabával. Lent a sofőr bepakolja a csomagot és a babakocsit a csomagtartóba, te meg felszállsz a babával és a kézitáskáddal. És ne aggódj, én még nem tapasztaltam olyat, hogy bárki is reklamált vagy mérgelődött volna a kisbaba sírása miatt. Azért ne a sofőr mögé üljetek, hanem kicsit hátrébb, mert őt lehet zavarja a baba esetleges sírása a vezetésben.
2014. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
60%
Ne aggódj az utasok miatt, a kisbabának joga van az utazához is, a síráshoz is. Az emberek többsége segítőkész az anyukákkal szemben, én legalábbis ezt tapasztalom.
2014. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!