Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazás stoppal, egy hátizsákka...

Stainless kérdése:

Utazás stoppal, egy hátizsákkal, külföldre, minimális pénzel? Tapasztalatok? Ki lenne benne?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodok már egy ilyen kalandon, nem feltétlenül Európában. Valakinek élmények, tapasztalatok?


22/F



2014. aug. 21. 21:47
1 2
 1/13 anonim válasza:

egy lány ismerősöm stoppal jutott el pestről Nepálba :) gondolhatod,hogy mit kértek a sofőrök cserébe....

persze te pasi vagy de szerintem elég veszélyes bár manapság egyre nagyobb divat én úgy veszem észre

2014. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
huh, az húzós. Igen tudom hogy veszélyes, de tudok magamra vigyázni, plusz egyedül nem indulnék útnak :)
2014. aug. 21. 22:34
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor kettőtöket fognak megdugni...

:)


(Nem mindenki gerjed kizárólag csak a nőkre!)

2014. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, csak ismerősöké. Ők Európát stoppolták körbe (1 fú + egy lány). Sikerült nekik, megvan minden szervük :)


Azt mindenesetre elmondom, hogy a low budget-nek is van határa. Ha például egy fél napon keresztül nem kapsz fuvart, akkor muszáj leszel elmenni vonattal vagy busszal, bármennyibe kerül.


Európában a legtöbb országban tilos a vadkempingezés, ergo csak bejelentett szálláshelyen aludhatsz vagy ismerősöknél, rokonoknál. Nem verhetsz fel sátrat a mező közepén. Erre esetleg jó a couchsurfing oldal, ahol ingyen aludhatsz másoknál, cserébe neked is fel kell ajánlani a lakásodat.


Vannak helyek, ahol lehetetlen fuvart kapni - pl. Olaszország. Romániában pénzt szoktak kérni a fuvarért. A Balkánon nem ritka, hogy kifosztják a stoppost.


Olvass blogokat, angolból szerintem van elég sok, amik ezzel foglalkoznak. Összességében véve, nem lehetetlen vállalkozás, és az biztos, hogy életre szóló élmény. De a józan ész határait nem kell feszegetni.

2014. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

indulj nyugodtan.en stoppoltam mar 5 kontinensen.

sok baratot talalsz es szalast is,

probald kis nemzeti zaszloval.

2014. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nekem is van hasonló tervem.

Írj ha gondolod F20

2014. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Sziasztok...

Én is szívesen csatlakoznék, 21 éves nő vagyok.

2014. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Rendben, ha melegebb lesz összehozhatjuk. Kíváncsi leszek, még nem csináltam ilyet. : )

2014. dec. 24. 11:58
 9/13 anonim válasza:

Ha hasonló tervekkel indulnánk, akkor én is benne lennék! :) Meg hogyha nyáron történne.

Elég fontos ilyenkor, hogy nagyjából egyezzenek a tervek, gondolkodásmód, stb., mert eléggé el lehet kúr.ni az utat amúgy.

18/L

2014. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

rugalmas tervvel tartalek zsebpenzzel,keves csomaggal

utazzatok...

batorsag en is mennek veletek,de en telen szoktam utazni

del fele.

2014. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!