Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki ebben jártas, kérném a...

Eva7404 kérdése:

Aki ebben jártas, kérném a segítségét :-) autóbérlés, vezetés, szabályok?

Figyelt kérdés

tervezzük hogy kimegyünk Svájcba Karácsonykor, de a párom nem vezethet magyar rendszámú autót, mert 2 éve kint van, és már svájci jogosítványa van. Ha bérelünk autót itthon, az én nevemre, akkor ő vezetheti ha ott ülök mellette? Mert én nem vezetnék . Van erre valami szabály?

Remélem érthetően írtam le :-D

előre is DANKE minden segítő választ! :-)



#Magyarország #autóbérlés #külföldi jogosítvánnyal
2014. nov. 24. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán svájci jogosítvánnyal nem szabad magyar rendszámú autót vezetni ? Az ottani szabályokat ugyan nem ismerem, de szerintem félreértetted a dolgot.

Hasonló szabály van itt Norvégiában: norvég jogosítvánnyal itt vezethetek svéd, olasz vagy magyar személygépkocsit, de csak akkor, ha a tulajdonos is mellettem ül. Hasonló kell legyen Svájcban is.

2014. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a párodat, hiszen ott vizsgázott le és kapott jogosítványt. Ez vizsgakérdés.
2014. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szia :-) itthon vizsgázott csak kint cserélte le...ott csak orvosira kellett mennie.. azért köszi a választ,ha tudtuk volna nem kérdezek :-D
2014. nov. 24. 16:23
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket ,ha van még tanács szívesen fogadom :-)
2014. nov. 24. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha bérelünk autót itthon - akkor ugyesen felhivsz nehany kolcsonzo ceget es megkerdezed!!!! Az szamit amit ok mondanak, hiszen az o autojukat fogod kiberelni, es nem az amit mi itt a gyikon osszeokoskodunk.


Gondolj bele, a sok turista jon a sajat jogositvanyaval es Mo-n akar berelni, akkor nem berelhet, mert nincs magyar jogsija?!


Ja es azt is kerdezd meg a kolcsonzoktol, hogy kivihetitek-e az orszagbol a kocsit.

2014. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :-)
2014. nov. 25. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!