Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kimernétek menni?

Kimernétek menni?

Figyelt kérdés

Levelezek egy au-pair "családdal". Elvált szülőkről van szó. Két gyerekük van, egy fiú (5 éves) és egy lány. A fiú van az apjával, rá kellene vigyázni. Az apa két ország között ingázik. Egy évnél többre szeretne au-pairt, mert a fia szeptemberben megy iskolába és akkor nem tudja magával hurcolni. Adott email címet, facebookot, ezeken beszélünk. Két facebookról jelölt be: az egyiket a fiának csinálta, a másikat magának. A fia profilján vannak ténylegesen a fiáról készült képek is. Viszont az övén csak semmitmondó képek vannak! Az aadatlapja rendben van (munkahely, születési dolgok stb), de a képei alapján... Gyanús, hogy róla nincsen fenn kép. Van olyan kép (a városról), amit küldött internetről szedett le. Miért nem saját fotót küld? Az au-pair oldalról (au-pair world) törölte a profilját. A kiutazásról már esett szó, hogy mikor és hogyan mennénk, a fizetésről, pontosan mi lenne a feladat még nem. Ezekre nyilván a napokban rákérdezek, mondom, hogy tisztázzuk (még egy hónap van az utazásig, kb 1,5 hete találtam őket). Meg egy skypeolást is szeretnék, ahol láthatom őt is meg a gyereket is.

Van egy célországom, még nem találtam másik helyet, ahová mehetnék.

Kicsit félek.

Megnéztem az anya profilját is. Nála is sok a "kamu" kép, de ott legalább van róla és a kisfiúról kép (a lányról nincs). Meg az apáról (úgyhogy ott már legalább láttam róla képet). Meg ott tényleg szerepel az, hogy elváltak.

Milyen óvintézkedéseket lehetne még tenni? Hogy bizonyosodhatnék meg, hogy tényleg valós és nem utcalánynak visznek el?

Kimernétek menni? Vagy mit tennétek, hogy kimerjetek menni?



2015. febr. 1. 21:55
 1/2 demonlord90 ***** válasza:
Egyelőre még az országot se mondtad el, az is sokat elmondhat a rizikó-faktorról. Más tehát nem volt kint előtted? A skype-beszélgetés mindenképp fontos, h legyen meg!
2015. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak nehogy szexrabszolga legyél végül!

...én csak és kizárólag leinformálható helyre/családhoz mennék, hivatalos úton.

2015. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!