Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Világot látnék, merre induljak?

Világot látnék, merre induljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most lett vége egy 5 éves párkapcsolatomnak (engem hagytak ott) és rájöttem, hogy nagyon sok vágyamról letettem ezekben az években a társam kedvéért, szeretnék új élményeket szerezni, ezek közé tartozik az utazás is. Gyakorlatilag külföldön még sosem jártam, de itthon se barangoltam már jó ideje, tudtok ajánlani (jó esetben tapasztalatból) olyan társaságokat akik csoportos városnézést, kirándulást stb.-t szerveznek? Főleg ilyen egy hétvégésekre gondolok. Illetve, hogy nektek mik azok a helyek amiket az ember feltétlen meglátogasson életében legalább egyszer? Köszönöm, 25N

2015. febr. 2. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Az itthon.hu honlapon lehet követni Magyarország látnivalóit , érdekes eseményeket, rendezvényeket.

Pl. egy aktuálisat ajánlok: [link]

Külföldi vonatkozásban ezt a könyvet ajánlom: [link]

2015. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 demonlord90 ***** válasza:

A "világ" elég tág fogalom, először is találd meg azokat a helyeket, amik tetszenek, érdekelnek, akár állíts is össze egy listát. Ez kifejezetten könnyen fog menni, csak nézelődj interneten.


Utána következhet a megvalósítás. A Kárpát-medencén belül bárhova könnyen eljuthatsz, ezt nem is taglalom. Európába(n) pedig rengeteg fapados járat létezik (repülő, vonat, busz). Persze rengeteg előre szervezett/félszervezett út is van, én viszont szinte mindig magamnak szervezem az ilyesmit (út, szállás), mivel diák vagyok, a lehető legolcsóbban, s így sokkal szabadabbnak érzem magam.


Ha még nem nagyon jártál sehol, szerintem Európában tegyél pár kört. Ott van például London, Berlin, München, Prága, Varsó, Krakkó, Róma, Velence, Milánó. Akár csak egy hétvégére is, a szálláson pl éjszakai vonatokkal is tudsz spórolni. Ha kicsit több időd (és pénzed) van és bevállalós vagy, akkor pedig veszel egy interrailt és körbejársz vele pár országot. Persze ezekhez elengedhetetlen egy kisebb társaság, akár csak egy valaki, aki megy veled, mert úgy az igazi. Autóval is nagyon könnyen össze lehet hozni egy ilyen utat, ha többen vagytok, s váltva vezettek, még jobban meg is éri.


Ha esetleg mégtöbb időd van, érdemes külföldi önkéntes munkákat is megpályázni (workaway, EVS, Aiesec, Aegee, stb), amikkel pár hétig/hónapig ott lehetsz valahol, s minimális munka mellett szállást, kaját kapsz, jobb esetben pedig némi pénzt is és az útiköltség-elszámolást.


Ha diák vagy, mégtöbb ilyen lehetőséged lehet (nyári munka az USA-ban, télen Új-Zélandon, stb). Vagy (nem-diákként) menj ki fél évre/évre au-pairnek (USA, Németország, Anglia, Ausztrália, stb), azzal még pénzt is keresel.


Az utóbbi leírtak nagyon jók nyelvtanulásra is.

2015. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kikapcsolódás, világlátás, új dolgok megismerése a cél akkor én DK-Ázsiát ajánlom. Csodás partok,olcsó helyek, rengeteg kultúra keveredése, meseszép természet, kedves emberek. Igazából minden ami egy olyan embernek kell aki új dolgokat akar megismerni, kikapcsolódni és felejteni akar.

Az egyetlen hátulütő az az idő. Hétvégi kis utazást kb ellehet felejteni. 1hónapra éri meg menni vagy többre.

Hidd el nem sok az az idő, ennyi látnivaló közt. Unatkozni nem fogsz.

2015. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 demonlord90 ***** válasza:
Ha a fő probléma az útitárs megtalálása, akkor tényleg érdemes ilyen oldalakon körülnézni. Sőt, nyelvtudásod függvényében akár külföldieken is. Olasz oldalakon (én csak ezeket ismerem) például rengetegen (zömmel fiatalok) keresnek útitársat Európai, de főleg tengerentúli/ázsiai utakra.
2015. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Életedben legalább egyszer menny el Szentpétervárra, meg Szocsiba. Megéri, miaz hogy :) Tel-Aviv még jó hely, jó a Beach :) csak olyankor kell odamenni, amikor nem lőnek. Berlint is érdemes megnézni, meg Münchent, jó a sör jó a foci. Minszk még ahova menny el. Mindenki azt mondja, na de mi van ott. Van ott sok minden, olyan kicsit mint egy időutazás. :) Érdekes hely nagyon.
2015. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!