Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megéri kiutazni vmilyen...

Megéri kiutazni vmilyen fejlettebb országba szerencsét próbálni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a jelenlegi egyetememben nem leszek sokáig, mivel nincs meg bennem ami kell hozzá, és már nem is érdekel. Sajnos egyéb egyetemet, főiskolát sem találtam itt, ami érdekelne, így egyenlőre csak melózni mehetnék kevés pénzért.

Ezért gondoltam, hogy mi lenne ha pl kimennék angliába, vagy vhova, ahol vinnék elég pénzt arra, hogy ellegyek 1 hónapig, és legyen pénz a visszaútra, és az alatt ha találok munkát akkor tovább maradhatok, ha meg nem akkor jövök haza.

Tudom hogy nem keresnék sokat, de mellette járhatnák iskolába, mivel ott tanulhatnám azt ami érdekel (3D modellezés, animáció stb.).


Tapasztalatok ezen a téren? Mit tanácsoltok?


Én úgy gondolom, hogy nincs sok veszíteni valóm, mivel ha itt maradok, akkor úgyis csak vmi szar melót találnék (csak egy gimis érettségim van).

Ha szerintetek ez nem jó ötlet, akkor tudtok más alternatívát (2 dolog érdekel, a gitározás és a 3d modellezés, de még egyikben sem vagyok profi)


20/F



2015. febr. 2. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha beszélsz angolul, mindenképpen megéri kimenned. De ne úgy állj hozzá hogy ha egy hónap alatt találsz munkát.. Kétkezi munkára, gyárba, konyhába, étterembe minimális angollal egyből felvesznek. Tehát ha kimész, 1-2 héten belül munkába állhatsz. Én nem hiszem hogy olyan rosszul keresnél, a minimálbér kb 1000 font adó után, ami kérlekalássan 400ezer magyar forint. Időben találhatsz jobb melót, ha jó az angolod egyből is találhatsz jobb melót. Illetve túlórázhatsz is, akkor mégtöbb a pénz.
2015. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szép dolog átszámítani forintba, csak értelmetlen. Hűű de jó 400ezer ft. Aztán hűű de rossz, minden drágább.
2015. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kint éltem egy évet. Nem csak a levegőbe írtam. Kb a minimálbér feléből jobban élsz mint itthon egy gyári munkából. Csak mondom. A másik felét aztán hogy félreteszed vagy szórakozásra költöd, az rajtad múlik. De bírom az ilyen okosokat..
2015. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem kösz a választ.

Egyébként hova érdemes kimenni, Londonba, vagy vannak más jobb alternatívák?

És hogy működik ez, elég csak kimennem, kifizetni egy albérletet, aztán mehetek melózni, vagy sokat kell huzavonázni a papirokkal?

Egyedül érdemes kimenni? Egyenlőre még nem találtam senkit az ismerőseim közül, aki benne lenne, szóval ha máshogy nem jön össze akkor csakis egyedül tudnék...

2015. febr. 3. 01:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Én Londonban voltam, azt szeretem. Minden helynek megvan az előnye és hátránya. Maga a papír nem olyan nagy dolog. Kimész, kibérelsz egy szobát, ezzel a szerződéssel elmész a bankba, (plusz az otthoni bankszámlaszámoddal) és nyitsz egy kinti számlaszámot. Itt azt szokták kérni, hogy vagy legyen munkád, vagy te magad töltsél rá fix összeget másik számláról. Ha ez is megvan, mehetsz aaa asszem a jobcenterbe NI numbert igényelni. Oda kell az útleveled. És ennyi. Van lakásod, a számládat pár nap alatt megnyitják, küldik a kártyát. És az NI numbered is megérkezik 1-2 héten belül.


Mindez alatt elmész munkát keresni. Bár szerintem már otthonról elkezdheted nézegetni, hogy mit szeretnél. Gumtree-n, vagy esetleg fel is hívosgathatod őket, hogy jöv héten mehetsz-e interjúzni, ilyenek. És akkor mire kiérsz, már elvileg pár napon belül mehet is interjúzni/dolgozni. De mint mondtam, kétkezi munkát fogsz kapni első körben. Konyha, pincér, takarító.


Leginkább bnővel érdemes menni, mert egy szobát béreltek ketten.. Ha egyedül mész, egy idegent kapsz magad mellé.

2015. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!