Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 90%os kedvezmény esetén...

90%os kedvezmény esetén ingyen van a helyi járat?

Figyelt kérdés
Miskolcon szeretnék utazni helyi busszal, ami kék.. ezeken általába 300-400 Ft a jegy, viszont nekem van 90%os kedvezményem. Azt hallottam, hogy 90%os kártyával ingyen van az utazás, de nekem ilyen lapom van, amit alá kell írni, "bélyegzős". Ezzel a lappal ingyen utazhatok?
2015. febr. 6. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
nem....az távolsági...neked nyugdíjas igazolványod van :D
2015. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de vannak nyugdíjasok is, akiknek kártyájuk van.. ez miért van?
2015. febr. 6. 16:07
 3/7 demonlord90 ***** válasza:
kiváltják saját városukban az önkormányzattól
2015. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
na ez is 1 olyan dolog amit meg kellene szüntetni azonnal...aki utazni akar az fizessen legyen az nyugger 100 gyerekes stb..
2015. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gáz vagy :D
2015. febr. 7. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
????
2015. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 demonlord90 ***** válasza:
100%

részben egyetértek a 4-essel. Bár szerintem a nagycsaládosoknak vagy a diákoknak (akiknek egyébként sincs önálló keresete) jogos a kedvezmény. Maradhatott volna a 67.5%.


Viszont könyörgöm, a 99%-ban csak passzióból utazgató nyugdíjasoknak 90%-os vagy teljesen ingyen jegy??? Ez miért normális? Még jó, h bevezették a gyorsvonatokon a pótjegyet.. de szerintem ez leginkább helyi járatokon bosszantó. Miért nem elég nekik annyi kedvezmény, mint egy diáknak? Miért kell mindig akkor menniük valahová, amikor a legtöbb diák (általános iskolától egyetemig) kötötten közlekedik? Persze, ha már ingyen van, s úgy sincs az égvilágon más dolguk, miért ne.. vagy ugyanezen az alapon tegyünk egy kört a klinikára, azis úgyis ingyen van! Terheljük csak le az egészségügy kapacitását is. (Hangsúlyozom tisztelet a kivételnek, vannak teljesen jogos esetek, de véleményem szerint ezek nem teszik ki az egésznek többségét). Érdekes, Németországban fél év alatt 3 nyugdíjassal, ha találkoztam a tömegközlekedésben? Vagy Olaszban..

2015. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!