Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliába érdemes kimenni...

Angliába érdemes kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés

A nyelvtudásom elég hiányos, szóval max én tudnám megértetni magam egy angollal, de valószínűleg én nem érteném meg rendesen őt, esetleg ha többször elmondja, illetve a szókincsem sem áll valami fényesen angolból.

Van rá esély így kimenni Angliába dolgozni?



2015. márc. 3. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
gyakorlatilag nulla nyelvtudással nem tudom mi értelme lenne bárhova is menni........amúgy még ha jól beszélnéd a nyelvet is kár lenne angliába menni!az már lejárt lemez...onnan már lassan vissza fele jönnek az emberek!már annyira túltelített a piac,a sok külföldi miatt,hogy már régen nem éri meg oda menni,ha csak nem valami ottani hiányszakma az amihez te értesz,mert másképp már csak a kuli munka van.......utcaseprés mosogatás meg társai...aprópénzért....
2015. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyen gyári, csomagolós, pakolós munkára szívesen vállalkoznék ott kinn.
2015. márc. 3. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyelvtudás nélkül fölösleges, úgyis pár hónap után haza fogsz költözni és hangoztatni otthon, hogy kint sincs kolbászból a kerítés meg nincs munka, hiszen úgy nem vesznek fel sehová, ha nem érted meg, amit mondanak.


Ha legalább középfok fölé fejleszted a nyelvtudásodat, akkor érdemes. Viszont nem Londonba, ott tényleg az van, amit az előző írt, mindenhol bevándorlók. Munkalehetőség mondjuk bőven van, már ha nem akarsz mindenáron elegáns öltönyös office worker lenni, hanem elvállalsz minimálbéres mosogató, felszolgáló, takarító stb. állásokat is. De nagyon durván drága a lakhatás.

Csak viszonyításként, én Londonban kezdtem 3 éve, heti 140 fontért béreltem egy saját szobát (rezsi is benne volt). Most Észak-Írországban lakom, egy 2 szobás lakást bérelünk ketten a barátnőmmel, és kb. ugyanennyire jön ki a lakbér+rezsi, csak ugye 2 főre eloszlik. A fizetésem pedig még több is, mint Londonban volt.

2015. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A saját magad által megítélt nyelvtudásod általában a fele annak, amit itt kinn ér. Tehát a tiéd idekinn semmi nyelvtudást ér, azaz ne gyere ki.
2015. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem erdemes kimenned nyelvtudas nelkul.

De ha beszelned is a nyelvet akkor is max videkre, Londonban ilyen kulimunkakbol csak vegetalni lehet, azt is csak valami tomegszallason.

2015. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Londonban ilyen kulimunkakbol csak vegetalni lehet, azt is csak valami tomegszallason."


Azért ez így nem igaz, kivéve, ha havi 200-250 font félretétele rendszeres szórakozás mellett vegetálásnak számít, és 3-4 lakótárs már tömegszállásnak minősül.

2015. márc. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz kepest ahogy videken vagy egy masik EU orszagban tudna elni ugyanabbol a minimalberbol, ez vegetalas.
2015. márc. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, ha te arra számítasz, hogy kijössz nyugatra és 10 házad meg 30 kocsid lesz, akkor vidéken is csak "vegetálni" fogsz.
2015. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%

"ha havi 200-250 font félretétele rendszeres szórakozás mellett vegetálásnak számít, és 3-4 lakótárs már tömegszállásnak minősül."


Ha te Londonban a minimálbérből megtakarítasz 200-250 fontot, és még rendszeresen szórakozol mellette, akkor nem hogy nem élsz meg, de minuszba jössz ki. Ne akard nekem bemesélni, így 7 év angliai élet, közte 4,5 év Londoni lét mellett, hogy cca. 900-950 fontból szórakozol, megtakarítasz, és még mellette csak 3-4 emberrel laksz, mert ilyen a mesékben sincsen. Ja, és igen, ha 3-4 idegennel laksz, az már bizony tömegszállást, kár szépíteni. Az a hely, ahol 2 embernél több lakik együtt, és nem rokonok, az bizony tömegszállás.

2015. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!