Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szlovákiai vagyok, és ingyen...

Szlovákiai vagyok, és ingyen vonatozhatok, azt akarom meg tudni, hogy Szlovákiáról utaznék Magyarországra, az is ingyen volna?

Figyelt kérdés

Szlovákiai vagyok és van ilyen kártyám, amivel ingyen utazhatok vonattal. Szlovákiáról indulnék Magyarországra keletire.


Azt akarom meg tudni, hogy így is ingyen lenne a jegy?



2015. ápr. 13. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen kártya és mire jogosít?
2015. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem.
2015. ápr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nemzetközi vonalakra nem érvényes, csak belföldire. Ha jól tudom az is csak évente négyszer.

Amúgy tanulj meg fogalmazni, rajtam kívül nem sok ember tudja hogy mi az az "ilyen kártya"...

2015. ápr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"van ilyen kártyám"


Hova érvényes? Nyilván rá van írva vagy megmondják ott, ahol kaptad.


Bár erősen kétlem, hogy külföldre is érvényes.

2015. ápr. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha kettős állampolgár vagy, akkor utazhatsz Magyarországon is vele.
2015. ápr. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 3. válaszoló ne legyél ennyire flegma, mert ő nem a Magyar igazolványról beszélt, hanem arról a kis kártyáról, amivel Szlovákiában a diákok és a nyugdíjasok ingyen utazhatnak a vonaton. Mindig, nem csak évente 4szer. Amúgy kedves kérdező. Ez a kártya csak belföldi utazásra alkamas, úgyhogy csak Szlovákiában lesz ingyenes az utazás.
2015. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szándékosan voltam flegma! Lehet hogy arra gondolt a kérdező, de a kedvezmények akkor sem vonatkoznak nemzetközi vonalakra.
2015. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tényleg én tettem fel rosszul a kérdést. De mivel a kártyának nincs kifejezett neve, legalább is én nem tudok róla. Ezért nem tudtam úgy fogalmazni.


Illetve tényleg arra a kártyára gondolok, amivel a diákok ingyen utazhatnak.

Köszönöm a választ. :)

2015. ápr. 14. 19:49
 9/10 Csicsky ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen igazolványom, amivel ingyenesen utazhatok a vonaton Szlovákiában. Én Prágába szerettem volna utazni, ezét megérdeklődtem, hogy oda is érvényes-e. Azt a választ kaptam, hogy ilyen esetben a jegyet úgy kell venni (amennyiben nemzetközi járatról van szó), hogy kiváltok a jegypénztárnál egy ingyen jegyet az utolsó szlovákiai állomásig (jelen esetben ez Kúty), majd ettől az állomástól számítva meg veszek rendes fizetős jegyet a célállomásig (vagyis a Kúty – Prága szakaszra).
2015. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Természetesen megy a + a válaszokra! :)


Köszönöm!!

2015. ápr. 15. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!