Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Bécsben szeretnék dolgozni,...

Ha Bécsben szeretnék dolgozni, de ott drágának találom az albérletet, akkor hova lenne érdemes költözni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kisvárosba költözni (tehát Sopron és Mosonmagyaróvár nem nagyon jöhet szóba), mert a nagyobb városokat szeretem, ezért arra gondoltam, hogy pl. Pozsonyba lehetne albérletbe menni és onnan bejárni Bécsbe. Szerintetek ez jó ötlet?
2015. júl. 10. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon gondolkodol ugye? Mert ha gondolkodnál akkor rájönnél nagyon hamar, hogy Ha Bécsben dolgozol és ott bérelsz lakást akkor fizetsz X összeget ami vagy drága vagy sem. De ha Pozsonyban bérelsz lakást és onnan kéne vonattal, busszal, kocsival menni Bécsbe nap mint nap dolgozni, akkor többe fog kerülni mintha Bécsben bérelnél egy szobát.
2015. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Autópályán 20 nap egy óra oda egy vissza 5 literes fogyasztással 76000 ft. Minimál albi a határ mellett mindennel kb 60 ezer. Milyen albit kapsz Ausztriában rezsistől 450-500 €-ért? Szerintem semmilyent. Max ha hajlandó vagy szobában élni, egy lakásban random emberekkel. A másik, hogy mit ér neked napi 1 óra autókázásod?
2015. júl. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy Pozsonyban sem épp olcsók a bérleti díjak...

Talán Bécs egy jelentősebb elővárosában nézz körül.

2015. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2


Nem autókázni akarok, hanem busszal vagy vonattal bejárni Pozsonyból Bécsbe, az szerintem olcsóbbra jönne ki. Amúgy majd szétnézek az elővárosokban is.


#3


Honnan tudod, hogy Pozsonyban sem épp olcsók az albérletek, vagy csak gondolod?

2015. júl. 10. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Bécsben élek, van pozsonyi munkatársam és azt mondja hogy nagyjából bécsi árak vannak, picit kevesebb. Neki van Bécsben is lakása és 3nap meló-3szabad rendszerben jár haza.

Azaz rohadtul nem fogja neked megérni a minden napi ingázás, de Sopronból sem. Sopronban egy lakótelepi lakást simán elkapkodnak 100-120-ért "köszönhetően" a sok betelepült ausztriába ingázónak. Én soproni vagyok, de inkább kiköltöztem minthogy napi 2 órákat vonatozzak oda-vissza és ugyanott vagyok pénzben mintha kiveszek itt egy 40nm-es albit 500eu-ért (ketten).

2015. júl. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem Bécsben a fizetésekhez viszonyítva egyáltalán nem drága az albi. Főleg ha 2-en vagytok akkor a legjobb.

Csak keressetek egy átlag 1500-at 2x, az 3000, abból 500-600 lejön lakásra, marad 2400.

Ha pedig már 1 éve élsz itt akkor jogosult vagy támogatott lakást bérelni.

2015. júl. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kim Bo Mao válasza:
Van ingázó támogatás vagy hogy hívják, amikor az adódból visszatérítik az ingázásod díját. Ismertem olyan magyart aki Sopronból ingázott Bécsig kocsival minden nap, és a benzint pedig visszatéríti neki az osztrák állam... De egyébként szerintem is érdemesebb Bécsben bérelned mert az utazás eleve időt és energiát vesz el ha ingázol. Egyébként van olyan ismerősöm (nem magyar) aki havi 250+rezsi-ért bérel egy nagy lakást, de neki majdnem 3ezer volt a kaució. Én WG-ben lakok, szobát bérlek másokkal, havi 200-at fizetek cakkumpakk rezsistől. Nem mondom, hogy nem szeretnék lakásban élni, de nem olyan vészes, én más diákokkal élek együtt. Nem tudom hány éves vagy mondjuk.
2015. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, Bécsben relatív olcsó albérletet bérelni, mert a reálinfláció nagyon alacsony, ellentétben Budapesttel ahol ennek többszöröse.
2015. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6: És van még ott munkalehetőség magyaroknak? Érdemes gondolkodni benne?
2017. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!