Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi az értelme a háromszögelési...

Mi az értelme a háromszögelési pontnak?

Figyelt kérdés

Először is, ne haragudjatok, hogy ilyen "homlokot simogattatóan" bután hangzó kérdést tettem fel!

Valójában még sem értem, hogy mi az értelme a háromszögelési pontnak. - Fáj is - rendesen! :(

---

Van térképem...

Van tájolóm...

"Belebotlok" egy háromszögelési pontba...

A használandó térképet megközelítően vizszintes helyzetbe kiterítem...

Beforgatom a térképet a tájoló mágneses északi irányvonalához...


Aztán?!



#helymeghatározás #tájoló #tájolás #háromszögelési_pont
2015. júl. 25. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
beállítod a tájolón a kis nyilat abba az irányba amibe menni akarsz és bármikor az út során a tájolót északra állítva csak a kis nyíl irányába kell menned és odatalálsz
2015. júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Maga a neve megadja a választ: háromszögelni lehet vele.

A háromszögelési pontokról optikailag jól látható legalább kettő darab feltűnő, jól beazonosítható objektum. Ezeket egyszerű szögméréssel meg lehet mérni, és innenől kezdve nagyon szépen be van tájolva atérkép, és bármely irányt meg tudod határozni. A tüzérségi gyakorlatban többnyire arra alkalmazták őket, hogy mivel a hárp. magassága meg van adva, innentől - mivel ismert a bizonos feltűnő objektum távolsága és annak magassága - bármely belátható pont tszf. magassága is egyszerű szögméréssel megállapítható. Ez azért fontos, mert a tüzér nemcsak pontból pontra lő, hanem mindezt nem feltétlenül síkban csinálja, azaz magassági helyesbítést kell végeznie.

Mondanom sem kell, hogy a GPS korában a hárp. használata már nem napi rutin egy tüzérfelderítőnek vagy egy földmérőnek sem.

2015. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Ja! És a kérdés korántsem volt buta. A legtöbb ember számára ez nem magától értetődő
2015. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bár a "hárp." és a "tszf." rövidítések "kínaiak" számomra, de sokkal "előrébb vagyok" a választ követően, mint a kérdezés pillanatában.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. júl. 25. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

hárp. gondolom a háromszögelési pont előző hozzászólónál

tszf. pedig a tengerszint feletti magasság

2015. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbi két választ is, - hasznosnak véltem mindkettőt!
2015. júl. 29. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!