Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ajándékba adott utazásnál...

Ajándékba adott utazásnál illik megszabni az időpontot?

Figyelt kérdés

Ugyan tudjuk, hogy mikor lenne jó, de eddig mégis olyan szállásokat néztünk, ahol a foglalást fél/1 éven belül fel lehet használni. Viszont most találtunk egy jobbat, de itt konkrétan le kell foglalni az időpontot. Illik így, hogy én mondjam meg, hogy ekkor mentek és kész? (Esküvő, nászút után 2-2,5 hónappal az ifjú párnak, a teljes baráti társaságtól).

Illetve, ha így lesz, akkor már az oda-vissza útnál is le kéne foglalni pontos járatot, vagy ott lehet "szabadon hagyni" (ha biztos, hogy nem mennének korábban/nem maradnának ott, csak amíg a szállás is le van foglalva)?



2015. aug. 2. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem illik így is-úgy is. De ha engem kerdeznel, én jobban örülnek ha én választhatnam ki mikor menjek. A pár eletmodjatol is függhet, mennyire engedi a munkájuk, esetleg közbejöhet valami váratlan, ami miatt le kell mondjak a fix időpontot. Mi is kaptunk olyan utat, amit fel éven belül lehetett felhasználni, de volt olyan hogy az utazás elott módosítani kellett, mert közbejött vmi munkaügyben. De ezek mi vagyunk. Ha a fix időpontot választod, akkor úgy lenne a jó, ha az oda-vissza út is le lenne szervezve, hogy azzal se kelljen foglalkozniuk és egy komplett ajándék legyen. Ha még nekik kell szervezkedniuk pluszban, akkor félő hogy elfeledkeznek róla, vagy nehézkes lenne, stb.
2015. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem illik/nem illik kérdése.

Szerintem amellett, hogy jó szándékú dolognak tartod, meghatározó beavatkozás a megajándékozott életébe.


Honnan tudod, hogy épp oda szeretne menni, és hogy épp akkor? Nem lenne egyszerűbb fölírni egy papírra, xxx forintért mi álljuk a leendő nyaralásodat? Aztán majd ők eldöntik, hogyan költik el!

2015. aug. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

(2-es: onnan tudom, hogy ismerjük őket, már többször mondták, (nem célzás volt, csak beszélgetés közben előjött), hogy szívesen elmennének, de ketten nem tudják kifizetni. Viszont, ha mi összeállunk, akkor ki tudjuk nekik, mást meg amúgy sem tudunk venni amit használnának, hülyeséget, porfogót meg nem adunk. Csak pénzt adni szerintem közeli barátoktól elég személytelen.)


Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 5. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!