Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova érdemes menni informatiku...

Hova érdemes menni informatikusként dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy ideje játszom a gondolattal, és a 10 éves tervben benne van, hogy valahova kimegyünk párommal. Mind a ketten doktorálunk informatikából addigra, felsőfokú angol, és középfokú német lesz még a papírok között, plusz minimum 10 éves munkatapasztalat.


Én Svájcban, Ausztráliában, Kanadában, Kaliforniában, Írországban gondolkoztam, de érdekelne, hogy hol milyen az emberek hozzáállása, a fizetés (mert hallottam olyat, hogy a külföldiek kevesebbet kapnak), és a megélhetés.


Itt talán sok ember van, aki máshol él, ezért kérlek titeket, hogy írjatok, mik a tapasztalatok. Nem feltétlenül a fenti pár ország érdekel, de ha onnan is vannak, azok is írhatnak, nem csak infó területről.


Ajánlhattok is, hogy mit vegyek még bele a tervbe, mely országok jöhetnének még szóba.


2015. dec. 8. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én svájcba mennék, vagy asszony nélkül valahová az UAE-be. Menjetek ki pár napra mindenhová, nézelődjetek, mi lenne szimpatikus.

Külföldinek mindenhol külföldi leszel.

2015. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Írországban élek, és azt mondhatom, hogy ez az ország egy IT-paradicsom. Rengeteg nagy cégnek van itt az európai telephelye, Apple, Dell, Symantec, ebay, PayPal, IBM, hogy csak egy párat említsek..


Amellett, hogy jók a munkakörülmények, ezek a nevek nagyon jól mutatnak önéletrajzban is tapasztalatként.


Bár a ti képzettségetekkel valószínűleg sehol nem maradnátok munka nélkül, nálunk szempont volt az is, hogy ne menjünk messzire, ha kell, 3 óra alatt otthon vagyunk, és mások is ki tudnak jönni meglátogatni, ami lehet, hogy tengerentúli ország esetén nem lenne ennyire lehetséges. És ha már repülés, Írországból rengeteg helyre lehet repülni, sokszor nagyon olcsón a két nagy hazai légitársaságnak, a Ryanairnek és az AerLingusnak köszönhetően.

2015. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Mi az a UAE? :) Én is gondoltam arra, hogy pár napra mindenhova elutazunk, és megnézzük magunknak, de azért a személyes tapasztalat is sokat segít a döntésben.


#2: És Írországban mennyire nehéz letelepedni? Saját ház, saját házig mennyire sok az albérlet, ilyesmi? Én az általat említett egyik nagy cégnél dolgozom jelenleg is, ha tudom, átkérem majd magam, ha olyan országba megyünk, ahol ők is megtalálhatóak.

2015. dec. 8. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Áh, hát oda nem megyek :D (én vagyok a nő, egyébként ) :D


Oda valahogy nem vágyom.

2015. dec. 8. 10:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok:


Éltem már több országban is, és ki merem jelenteni, hogy Írország az egyik legélhetőbb ország olyan értelemben, hogy itt viszonylag egyszerű a semmiből felépíteni egy életet. A ti végzettségetekkel pedig egyáltalán nem kételkedem ebben.


Dublinban az albérletárak eléggé el vannak szállva, de két IT-s fizetéssel ez nem jelent gondot. Vidéken is vannak ilyen cégek (pl. az Apple Corkban), szóval abszolút lehet válogatni.


Van sok fejvadász cég, amely toboroz IT-cégeknek, ilyen például a Morgan McKinley, elég sok nagy céggel vannak szerződésben, lehet, hogy érdemes már otthonról elküldeni nekik a CV-teket, hogy mit tudnak ajánlani. ( [link]


Ezenkívül mindenképp érdemes fent lenni a LinkedIn-en, vagy regisztrálni álláskereső portálokra, mint pl. jobs.ie, monster.ie. Ezek olyanok, mint otthon a profession.hu, feltöltheted az önéletrajzodat, és a fejvadászok megkeresnek, ha tudnak ajánlani valamit.

2015. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!