Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen az élet Svájcban? L

Milyen az élet Svájcban? L

Figyelt kérdés

Kint élők véleményét, tapasztalatait szeretnem hallani. Minden érdekel ami Svájc, ugyanis tervezem a kivandorlast. Elsősorban az egészségügy, a megelhetes es az oktatás érdekel.

Mennyire nehéz kint bekerülni egy egyetemre es mennyire nehéz ott felépíteni egy életet, lakást szerezni, állampolgárságot.

Imádom a hegyeket, túrákat, kutyákat, macskákat, az evezest, a hideget. Ezek mennyire jellemzők kintre, mármint például azt hallottam hogy Svájcban minden második embernek van kutyája.

Tényleg minden érdekel.

Angolul es olaszul beszélek, valamint németül tanulok. A divattal szeretnek foglalkozni (divat-manager) vagy pedig a vendeglatassal ( hospitality-manager).



2015. dec. 11. 16:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja a másik opció pedig Norvegia.
2015. dec. 11. 16:21
 2/8 anonim válasza:
51%
Minden országban nehezebbek most a dolgok a sok bevándorló miatt. Bár nemeteknél meg Angoloknál most inkább. Sok mindent nem tudok mondani Svájcról csak a külföldi életről . Ne add fel bárki bármit mond, sokkal jobb kint mint MO-n . Az első 1-2 hónap valoszínű nehéz lesz de akkor is hajtani kell mert több jövő áll a mai fiatalok előtt kint .
2015. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az élet Svájcban drága. lakást szerezni nehéz, de ami ennél is nehezebb, az egy jol fizeto munka. Állampolgárság 12 év után lehetséges..

hogy minden második embernek van kutyája..nem tudom, nekunk nincs, a szomszédoknak sincs..

2015. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
egyetemekre bejutni szerintem nehéz..3 szor probáltam meg és még csak felvételizni se hivtak be. :S mellesleg a svájci oktatás nagyon nagyon gyenge. nem is ér semmit egy svájci diploma (illetve itt Svájcban ér valamit, de a tobbi ország pl. Németo., Franciao. korberohog) oktatás szinvonala sokkal gyengébb, mint otthon.
2015. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat akkor marad Norvegia vag Izland. Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 12. 09:03
 6/8 anonim ***** válasza:
4-esnek: nana, egy ETHs diplomaval azert az egesz vilagon szivesen fogadnak
2015. dec. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
:) errol nemt tudtam. svájci (muvészeti) mester diplomám van, de pl. már a franciák korbe rohognek vele, holott, itt a legtobb embernek még érettségije sincs (legalábbis itt ezen a kornyéken Genf tuloldalán)
2015. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

"Minden országban nehezebbek most a dolgok a sok bevándorló miatt"


Saját sírodat megásod, ha állandóan bevándorlózol idegen országban. Mert ott, te is az vagy! 6 éve élek Svájcban, ha ezzel kezdesz, hogy te európai vagy, ezért külön bánásmódot érdemelsz, mint az, aki kontinensen kívülről jött, KIDOBNAK, MINT MACSKÁT SZRNI!

2017. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!