Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes kiköltözni Németországba?

Érdemes kiköltözni Németországba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Párommal még a szüleimnél lakunk van egy 2 éves kisfiúnk.Nagyon gondolkozunk rajta hogy megpróbálnánk kimenni németországba lakni,dolgozni,élni.Sajnos a nyelvet nem nagyon beszéljük,de valamit megértünk.Tudom,hogy nyelv nélkül nehéz de megpróbálnánk.Párom már dolgozott kint kisebb nagyobb sikerrel szóval van rálátása a dolgokhoz.Kérdésem az lenne végülis,hogy megéri-e kimenni megélhetés szempontjából stb.Tapasztalatokat írnátok?Jah és a nyelvtudással kapcsolatban annyi hogy én 8 évig tanultam németet csak mivel nem használtam sok minden kiesett.


23/N


2016. jan. 3. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

"Tudom,hogy nyelv nélkül nehéz de megpróbálnánk"

Ne haragudj de így teljesen felesleges.........egy gyerekkel még a nyakatokon meg egyenesen felelőtlenség!

2016. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Párom már dolgozott kint kisebb nagyobb sikerrel"


Hát, ez a kisebb-nagyobb sikerrel + a nyelvet nem nagyon beszéljük, a kettő együtt nem túl biztató...

Pedig pont azt akartam javasolni, hogy a párod menjen ki először dolgozni, majd, ha stabil munkahelye, lakása (albérlet, ahol gyerekkel is befogadnak) van, akkor menjetek utána. De megmondom őszintén, én így nem tudom javasolni, nem indulnék el egy idegen országba egy 2 éves gyerekkel, úgy, hogy a nyelvüket sem beszélem!

"de valamit megértünk..." Pl. annyit igen, hogy miylen albérleti vagy munkaszerződést íratnak alá vele? Vagy annyit igen, hogy hivatalos dolgokat el tudjatok intézni?

Az, hogy meddig tanultad, szinte semmit nem jelent, ha nem használtad... A fiam 7 éve tanul angolt, de a én azt a kb. 150 szót, amit tudok, jobban használom, mint ő a 7 év alatt tanultakat, mert meg merek szólalni, még ha nem is jól adom elő :D

2016. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyerekkel, nyelv nélkül NE, NE!!!

Teljes jóindulattal mondom, tanuljatok a több szàz àtvert ember hibàjàból!

2016. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Most már nem, botrány ami itt folyik. Ha nem lenne rendezett életünk, meg egy külföldi párom, már rég hazamentünk volna.

A lakásárak az egekben, ha nem vagytok házasok, és csak a férjed dolgozik, neked nem lesz biztosításod, csak neki meg a babának. Az orvosi ellátás ára horribilis. Nyelv nélkül, babával biztosan nem vágnék neki. Nem tudtok esetleg az osztrák határ mellé költözni, aztán átjárni dolgozni?

2016. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!