Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazni fogok Daytona beachbe...

Utazni fogok Daytona beachbe anyukámhoz. Nehéz lesz az átszállás vagy épp mi varható rám a bevándorlási tisztel kapcsolatban? Sajnos nyelv tudás nélkül indulok neki így hogy lesz akkor a kommunikáció vagy épp a papírok ki töltése? Van okom félni így?

Figyelt kérdés
Mi várható a reptéren rám?

2016. jan. 30. 15:06
 1/5 anonim válasza:

Hát ez így elég gáz.

Próbálj meg valakihez csapódni, aki adott esetben segíteni tud a fordításban.

2016. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ìgy nehèz lesz az biztos. A repülőn ki kell töltened a vàmnyilatkozatot, reptèren vàlaszolnod kell a bevàndorlàsi tiszt kerdèseire. Legyen nàlad anyukàd telefonszàma, biztos fel fogják hìvni ha nem tudnak veled kommunikàlni.
2016. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Repülőn átszállni épp annyira komplikált, mint az egyik buszról egy másikra átülni egy buszpályaudvaron.

Leszállsz, megnézed honnan indul a másik, és odamész időre.


Maga a nyelvtudás viszont nem ártana, manapság alap kellene legyen minden pályakezdő szakmunkás számára is. Főleg hogy fel fognak tenni kérdéseket, amikre csak kell mondanod valamit. Fotózni fognak, az ujjlenyomatodra lesznek kíváncsiak, ki kell töltened a vámáru nyilatkozatot, még a bőröndödben is kutakodhatnak.

Keress rá a neten a nyomtatványra, nézd meg hova mit kell írni. Nézd meg a típuskérdéseket, igyekezz megérteni őket és válaszolni rájuk.

Ha egy kicsit tanulod az angolt, még hasznodra is válhat.

Főleg hogy angolszász országba mész.

Aztán ha hazajössz, lesz még egy indokod ahhoz, hogy elővedd azt a fránya angol könyvet.

2016. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell aggódnod. Nagyon sokan nem tudnak angolul,és nem alap, hogy tudjuk. Én sem tudok angolul mert amikor én diák voltam oroszul tanultunk. Így én oroszul beszélek, angolul semmit nem tudok.

Ennek ellenére nem volt gondom amikor Kaliforniába mentem. Én a nagynénémhez utaztam ki aki kint él. Egy papírra fel volt írva a telefonszáma, neve, és angolul (ő diktálta le) egy pár mondat, hogy ki vagyok, mi célból jöttem. Mivel nem beszélek angolul kérem, hívja fel X.Y-t. Ezt a papírt átadtam, ők hívták is, és minden kérdésre a nagynéném válaszolt.

De van lehetőség tolmács segítségét kérni. Nagyon sokan nem beszélnek angolul még sincs gondjuk az utazással. Szóval ne parázz..

2016. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 31. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!