Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hova költözzünk? 28/N

Hova költözzünk? 28/N

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval 19 évesen mentem egyetemre, Skóciába. Megtanultam angolul, franciául, olaszul es németül. Ezeket a nyelveket a mai napig beszelem. 24 év körül jártam, amikor megismertem a párom. Ő sajnos nem magyar, hanem máltai volt. Egy évvel később született kislányunk, aki jelenleg 3 éves. Par hónappal ezelőtt egy baleset következtében a lányunk elveszítette az apukajat, en pedig a tarsamat. Mivel a kislányom nagyon hiányolja az apját es itt, Máltán sincs túl sok lehetőség, arra gondoltam, hogy elköltöznek máshova. Talán a lányomnak is jobb lenne egy kicsit feldolgozni az apuka hiányát.

Nagyon szeretem a mediterrán életstílust, házakat es környezetet. De mikor Magyarországra mentünk karácsonykor, akkor mindig előjöttek bennem az érzelmek a hó iránt. Minden évben voltunk síelni, igy ez számunkra nagyon fontos, a kicsi imád a hóban játszani.

Valamint egy biztonságos, nyugodt országban szeretnem felnevelni a lányom, ahol nem néznek ki mint egyedülálló anyát.

Általunk a kislányunk magyarul, olaszul beszél. (Hat ugyahogy)

Nagyon tetszene egy ilyen környezet (városi): [link]

Hat körülbelül ennyi. Szeretnek véleményeket hallani hogy hova lenne érdemes menni egy kisgyerekkel. Állást mar több országban talaltam, lenne lehetőség Franciaországba, Észak-Olaszorszagba, Skóciába menni. Más is érdekel, nem sietünk, indulási pénzünk van, csak szeretnem a kislányom javát. Jaj es az is nagyon fontos hogy ne legyen ennyire problémás eljutni Mo-ra kocsival. Nem ez alapján fogok dönteni, ha esetleg valaki trollkodna. Magam fogom eldönteni.



2016. febr. 13. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Svájc. Piszok nyugis, biztonságos, toleráns. Van olyan kanton, ahol az olasz a hivatalos nyelv és elég erős a mediterrán beütés, szerintem ott jól éreznétek magatokat. Ja , és télen hó is van dögivel.
2016. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a valaszodat! Utána nézek, bar ugy hallottam hogy Svájc nem túl gyerekbarát (óvoda, GYES).
2016. febr. 13. 19:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni, hogy a nyelveken kívül mihez értsz ? Mivel keresnéd a kenyeredet ? Akkor könnyebben adhatnánk ötleteket. Mert pl. nyelvet oktani néhány civilizált országban nem elég a nyelvet tudni, pedagógiai felkészültséget is kérnek.
2016. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tajepiteszeti, művészet tori szakon végeztem, két szakom volt egyszerre.
2016. febr. 13. 20:40
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Te is bevándorló lettél?
2016. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem értem a kérdésed, részletezned?
2016. febr. 13. 21:25
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Svájc nem gyerekbarát..egyedulálloként nehéz lenne itt. Na meg munkát találni is....
2016. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én azt javasolnom neked, hogy olyan országba menjél, ahol elég lazán kezelik az ilyen dolgokat, mint az egyedülálló anyaság és nem néznek le emiatt. Nekem az Egyesült Királyságról vannak információim. Írtad Skóciát a kérdésedben, de én azt mondom hogy Angliával talán jobban járnál. Vannak ismerőseim Anglia déli részénél. Southampton, Reading, de vannak Leicester és Stourbridge-ben is. Ezek a városok már a Middle-West régióhoz tartoznak. Angliában mindenképpen vidéket javaslom neked, nem feltétlenül falut, de egy kisebb fajta város, annak is a külső része tökéletesen nyugis hely neked illetve a lányod számára. Amiket említettem 4 várost, azok közül Leicester-ben sok magyar van, de a többiben sem nézik le a külföldi embereket, szóval kötekedő angollal itt nem találkozol. Írtad az autót, hát ismerősöm utazott sokat kocsival Székesfehérvár és Reading között. Ez a táv volt 14-15 óra számára, de ő egyhuzamban alvás nélkül letolta ezt az időt. Lehet ez nem éppen olyan rövid táv, de szerintem még elfogadható. Angliának a gazdasága viszonylag stabilnak mondható, erős a pénzének az értéke. tudom nem minden a pénz, de azért jobb egy olyan országba vinni a lányodat ahol nagy gazdasági veszély nem áll fen, és erre Anglia egy jó választás. Ja és Skóciával ellentétben azért barátságosabb időjárással rendelkezik. :)

Írtad, hogy szereted a mediterrán életstílust, ez nagyon jó, csak az a gond, hogy a mediterrán országokról nem hallok sok pozitívat legalábbis gazdasági szempontból. Nem tudom miért, de ha én mediterrán országba mennék akkor én Portugáliába mennék, ők is elég laza felfogásúak és nyitottak így az egyedülálló anyaság sztm ott sem probléma.

Nem akarok okoskodni persze, csak ismerőseim tapasztalatait próbáltam közvetíteni, nyilván az én 19 éves fejemmel nem sok mindent látok még át, de azért remélem segítettem valamennyit. :)

2016. febr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. febr. 14. 09:31
 10/13 anonim válasza:
A családod hol él, vagy a nagyszülők? Én is kétgyermekes, 28 éves anyuka vagyok, külföldön. Bennem igazából mostanra érett meg a gondolat, hogy vágyom haza Magyarországra. Szeretném, ha a gyerekeim családdal körülvéve nőnének fel.
2016. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!