Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Önkéntes munka Amerikában?

Önkéntes munka Amerikában?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy lehet e menni Amerikába onkéntes munkára.2 hónapra szeretnék augusztustól.Az a baj hogy amiket találtam ott még nekem kellet volna fizetnem egy csomót hogy dolgozhassak.Van esetleg valakinek tapasztalata e téren?Már olvastam ezen az oldalon csomó régebbi kérdést.Kérem aki tud segítsen.
2010. ápr. 11. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Az önkéntesség attól szép, hogy te magad, a saját erőfeszítéseid árán tudsz segíteni másokon. Ha önkéntes szeretnél lenni, ne várd el, hogy fizetést kapsz. Fizetned kell az útért, szállásért, ennivalóért. Plusz nem árt a perfekt nyelvtudás, jó kommunikációs készség. Először próbálkozz itthon, majd ha sikerrel jársz, kimehetsz külföldre is.
2010. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá arra, hogy EVS (European Voluntary Service), és LTV (Long Term Volunteer).

Illetve egy hasznos link egy szervezetről akik foglalkoznak ilyesmikkel. Akad több is, de én csak őket ismerem:

www.utilapu.org

A hosszútávú önkéntes munkákról úgy tudom vannak alapítványok, akik ezt megtámogatják, fizetik az utazást, a biztosítást, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos. Az önkéntesek szállást, ellátást kapnak, illetve némi zsebpénzt is, amiből ugyan meggazdagodni nem lehet, de nem a saját tartalékaidat kell felélned, ha valamire szükséged van!

Én a linkelt szervezettel rövidtávú önkéntes programokon vettem részt (kb 2,5 hetesek), ez is jó ötlet lehet, de más kontinensre már több feltétele van, pl hogy 21 év felett lehet csak menni, és előtte egy európai táborban is részt kell venned. Itt az úti költséget neked kell állnod, de szállást/ellátást kapsz. Nekem mindkettő tábor életre szóló élmény volt, amelyeken részt vettem, hihetetlenül élveztem őket, és nagyon sajnálom hogy idén nem tudok menni.

Ha nem olyan sürgős, akkor kipróbálhatsz egy ilyen rövidebbet is, és ha úgy alakul, tetszik, akkor jövőre mehetsz amerikába is, akár úgy hogy 2-3 tábort jelölsz meg egymás utáni időpontokra.

2010. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszi szépen a választ.Még gondolkodom rajta hogy hova is menjek.Néztem már pár oldalt meg olvastam jópár élménybeszámolót szóval veszteni szerintem semmit se fogok vele.Csak sajna a szuleimnek sehogy se fér a fejébe ,hogy miért is akarok ,,ingyen´´ dolgozni.Még nekem is kell keresni valami melót ,hogy osszeszedjem a repjegyre valót.Lehet elsore mégiscsak valami európai országot pályázok meg.Nagyon orulnék ha osszejonne:)
2010. ápr. 11. 21:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez ismerős, engem ugyan a szüleim támogattak, de az összes ismerősöm és barátom szekált miatta... Ingyen dolgozok, és még nem is itthon, és még az útiköltséget is nekem kell fizetni... Tudnád hányszor hallottam, de én azt mondom ne foglalkozz ezzel. Magyarázd el a szüleidnek, hogy ez nem csupán a munkáról szól (sőőőt), ezeknek a táboroknak, illetve munkáknak az a lényege, hogy olcsón láthass világot, és megismerhess más kultúrákat, beleláthass más nemzetek életébe, új barátságokat köthess. A munka része csekély, pláne ha olyat választasz, amit szívesen csinálsz! Sőt, azt is elmondom, hogy aki most nem fogadja el ezt az ötletet, az valószínű soha nem is fogja, mert nem értik mi a lényege. Nem az, hogy elmész és egy 5 csillagos szállodában kivan nyalva a hátsód, éppen ellenkezőleg, és ez sok mindenkinek felfoghatatlan... Tény hogy sokszor igen nagy alkalmazkodó képesség kell ahhoz, hogy elfogadd a körülményeket, de mindenre fel kell készülni, nyitottnak kell lenni bármire, és akkor nagy csalódás nem érhet! Lehet az én élménybeszámolómat is olvastad már itt, egyszer kétszer írtam már. Én csak azt tudom mondani, hogy ha úgy érzed menne, akkor próbáld meg, veszíteni valód tényleg nincs! Én másodszorra egy nyári gyerektábort vezettem sokadmagammal, és azok a mosolygós gyerek arcok, a hálás tekintetek bármit megérnek! Soha nem cserélném el azt a majd 3 hetet senkivel! Még egy thaiföldi nyaralásra sem!!

Ami kell hozzá: alkalmazkodó képesség, tolerancia, kalandvágy, belevalóság, kommunikációs készség (nem kell tökéletesen beszélni az angolt, elég ha pötyögsz valamit, de azt bátran!), nyíltság (új emberekre, a helyi és a társak kultúrájának megismerésére) és nagyon nagyon nagyon sok jókedv! :)

Most itt zömében a rövid táborokról beszéltem, mert a hosszabb önkéntességek azért kicsit másról szólnak, de lényegében hasonlóak! :)

2010. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom válaszodat szinte orom olvasni.Szerintem is sokkal tobb elonye van egy ilyen ,,munkának´´ mint egy sima kirándulásnak.Elsosorban tokéletesíted a nyelvet,kapcsolatokra teszel szert és ami sztem nagyon fontos onálósodsz.Tudom lehet elsonek euroban belul kellene gondolkoznom ,de már kiskorom óta az az álmom hogy kijussak USA-ba.És igy osszekothetném a kellemeset a hasznossal.Találtam is egy jó oldalt írtam nekik de még nem kaptam választ.Lehet hulyeség ilyen szempont szerint választani ,de ha megyek mindenkeppen valahova tenger vagy oceán kozelben szeretnék lenni.:)
2010. ápr. 12. 17:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez ismerős, az első táboromnál nekem is ez volt a lényeg, így lett Svédország! :) Nem egy hétköznapi nyaraló hely, de azért még a megfizethető árkategóriában volt. Mindenki lehülyézett, hogy na igen, ott a tenger, de olyan hideg hogy fürödni úgysem lehet benne... Aztán még is! :) A hétvégék szabadok az ilyen táborokban és igyekeznek városnéző, kiránduló, csapatépítő programokat szervezni, mi pl egy egész napos kajak túrát tettünk a tengeren, életem legfárasztóbb, de legszebb élménye volt, sosem kaptam még annyi sós vizet az arcomba! :)

A másodikra már nem volt akkora anyagi keret, így nem mentem olyan messzire, akkor már nem a tenger, csak az élmény számított, és abszolút nem bántam meg!

A lényeg, hogy ha önkéntesmunkát vállalsz, akkor mindenképpen olyat, ami érdekel, és amit tényleg csinálni szeretnél, mert ha én pl nem szerettem volna a gyerekeket, és még is ilyen táborba megyek, akkor komoly szenvedés lett volna az a pár hét.

Lényeg a lényeg, ha úgy érzed lesz pénzed a repülőjegyre, arra hogy a megadott célhoz elérj, és tudsz mindent a tábor feltételeiről, körülményeiről, akkor vágj bele nyugodtan, ahogy már mondtam semmi, de semmi veszíteni valód nincs, sőt! :) Az viszont nagyon fontos hogy ha ilyen messzire mész, hogy jól nézd meg milyen szervezeten keresztül mész, nehogy többet bukj, mint amit nyersz. Egyszóval nehogy kimenj a semmibe, és kiderüljön hogy nincs is tábor, csak lenyúltak tőled némi pénzt.

2010. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi szépen a választ.A szervezet oké észak amerikai nemzeti parkok 1esulete szal korrektnek látszik.Tegnap írtam nekik mailt hogy milyen feltételei vannak ,hogy részt vehessek.De még nem kaptam választ de remélem még a mai nap folyamán kapok:)Sztem az ilyen nemzeti parkos munkát nagyon élvezném mivel imádok a természetben lenni.Gondolkodom valami muvészetis dolgon mivel ilyen iskolában végeztem de lehet inkább a parkot választanám.Ha elképzelem ,ahogy egész nap a természetben vagyok.Nagyon szeretném ha osszejonne.Te most mész valamerre?:)
2010. ápr. 12. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Idén egyéb okokból kifolyólag nem tudok csak úgy hetekre eltűnni nyáron sajnos, úgyhogy csak nyaralni megyek a párommal pár napra Olaszországba. Kicsit fáj a szívem, hisz már most hiányzik az egész közeg. Svédben én is ilyesmi táborban voltam... na jó kicsit más kategória, de a természetben voltunk napi 6 órát. Nagyon tetszett főleg, hogy egy erdő is teljesen más mint itthon, ennek ellenére tavaly úgy gondoltam szeretnék valami újat is kipróbálni, és inkább gyerekekkel foglalkozó táborba mentem. Ez úgyérzem közelebb áll azért kicsit hozzám. :) Egy biztos, ahogy lehetőségem lesz megyek újból. Az tetszik benne hogy ebből nem lehet kinőni. Svédben volt egy 64 éves francia táborozó társam, fiatalos lendülettel, jópofa öreg úr volt, fel sem tűnt hogy majd 35 évvel idősebb nálam! :) Ez egy olyan hely, ahol nem számít hogy honnan jöttél vagy hogy nézel ki, mi van rajtad (nem a műkörmösök helye), sokkal inkább azt nézik ki vagy és miért jöttél. Hihetetlenül megbecsülik a helyiek a munkádat, pedig oda nem azért indul el az ember, hogy hálásak legyenek neki, just for fun, én is meglepődtem a helyiek vendégszeretetén és háláján (bár én egy kis faluban voltam ez tény) :)
2010. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hello koszike a választ.Mégis ugy dontottem ,hogy európában próbálok szerencsét.Vagy svédország vagy finnország még nem dontottem de amint mondtam mindenképpen tenger mellé szeretnék.ezeken a helyeken lehet nyáron is furdeni?Esetleg nem ismersz valami nemzetkozi oldalt ahol be tudok jelentkezni?:)
2010. ápr. 14. 21:30
 10/11 anonim válasza:
Kedves Kérdező végül hol voltál?
2012. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!