Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Te is úgy gondolod, hogy a...

Te is úgy gondolod, hogy a nyaralás/utazás manapság túlságosan fetisizálva van és szinte már nem is vagy normális ember ha nem szeretsz utazni/nyaralni?

Figyelt kérdés
Szerintem ugyanis ez a helyzet. Valamint orbitális baromság az, hogy egy nyaralás során kipohened magad, mert gyakran épp ellenkezőleg: kifáradsz mint állat. A "feltöltődés" mint kifejezés maga a röhej. Semmivel nem töltődsz fel. Az emberek képesek maguknak hazudni, hogy így jó volt meg úgy jó volt s közben fáradtabbak, kimerültebbek lettek mint amikor elindeultak.

2016. júl. 2. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:

A feltöltődés nem azt jelenti, hogy megújult erővel tér vissza a nyaraló. Inkább azt, hogy új élményekkel és új motivációval, ami - ha újra munkába áll - hasznos lehet. Az embereknek azt gondolom, hogy szüksége van kilépni a megszokott monotonitásól és ingergazdagabb környezetbe kerülni. Fizikailag ugyan jellemző a fáradtság hazatérés után, de szellemileg kell kipihenni magunkat. Miután hazaértünk, természetesen 1-2 nap alatt fizikailag is pihentség lesz jellemző és agyban is frissek maradunk.

Egyébként jó, ha valaki egészségesen kimerül, azt jelenti hogy nem tétlenül történt a nyaralás, hanem szép helyeken volt a nyaraló és nem csak kivett egy szobát és ott élt.

De ugyanakkor vannak emberek, ahogy valószínűleg te is, nem szeretnek elmenni, ez is el van fogadva. Ettől normális vagy és egyáltalán nem kevesebb egy nyaralónál. Aki ezt nem fogadja el, annak lehetnek gondok.

2016. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, amit "feltöltődésnek" neveznek az valóban létező jelenség, csak a feltöltődés szó jelentéséhez semmi köze és csak szerintem kb 1-2 napig tart maximum. Az valójában nem "feltültődés", hanem a megélt élmények utózengése az elmében. De érdekes itthon lenni, hiszen nemrég még pálmafákat láttam és érintettem. Egyszerű rácsodálkozás a környezetem megváltozására és hamis narratíva az amely azt állítja, hogy ez maga a kipihentség. Frászt! Az egész egy nagy hazugság. Az emberek maguknak is hazudnak amikor azt állítják, hogy de ki vannak pihenve.
2016. júl. 2. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Sehová nem járunk egész évben, javarészt egyedül vagyok itthon a kislányommal. Egy évben egyszer nyáron kimegyünk a tengerhez, és engem igenis feltölt. Kiszakadok az itthoni környezetből, az országból (mert igen, más világ, más kultúra van odakint), és olyanakot csinálok, amit rendszerint itthon nem. Sokkal többet ülünk be étterembe, hajókázunk, és a legfontosabb, hogy új helyeket keresünk fel, szép tájakat.

Nekem ez fontos - de nem vagyunk egyformák.

2016. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: értem. Azt állítod feltölt. Valószínűleg többen megharagszanak rám, elspsorban te, de szerintem ez önáltatás: a feltöltődésnek nevezett mechanizmus az nem az aminek az emberek hiszik. Az ember sem fizikálisan, sem mentálisan nem úgy működik mint egy feltölthető akkumulátor. A hamis narratíva pont ebből az akkumulátors metaforából ered, ugyanis az emberek elhiszik, hogy ők úgymond feltöltődnek, pedig biztos, hogy nem. Magukat csapják be. Én sok helyen voltam a világban (Rióban, Venezuelában is pl, tehát nem csak a horváth tengerparton, persze ott is) és arra jöttem rá, hogy önáltatás, hogy kipihenten jövök haza. Egyáltalán nem. Amit esetleg annak vélhetnénk, az mint mondtam, 1-2 napig tart. Teljesen hamis narratíva, hogy egy stresszes állás 50 heti darálóját ki lehet pihenni 1-2 hetes utazásokkal. Az biztos, hogy nem igaz. Állásppntom szerint, az igazi kipihenéshez legalább 1 hónap kellene, de inkább 2 vagy 3 és nem szükséges hozzá elutazni. Az embereket becsapják az utazási irodák és elhitetik velük, hogy a nyár arra való, hogy az itthoni dögmelegből egy még dögmelegebb tengerpartra menjenek. Hölyeség. És nem csak hogy hülyeség, de rohadtul fárasztó is.
2016. júl. 2. 14:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen fáradtabb és kimerültebb vagyok, mert mi nem a tengerpartra megyünk hanem inkább városnéző túrára. De nem is azért megyek, mert kiakarom piheni magam, hanem mert kiakarok törni az unalmas rutinból, látni akarok más dolgokat, megakarok ismerni új környezetet, embereket. Pedig én tényleg szeretem a munkám, de azért az ember élete másból is kell, hogy álljon, mint a munkából és hétköznapokból.
2016. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, nekem nincs bajom a gondolatmeneteddel. Szep, magyar helyesirasnak megfelelo mondatokban, boven ki tudod fejteni (ennek en itt csak orulok, mert ritkasag), de legyszives ne akard nekem/nekunk megmondani, hogy mit erzunk. Engem heti otven ora munka utan igenis feltolt, ha ket hetig csak hevereszek a tengerparton, illetve uj dolgokat ismerek meg es latok. Pont. Ez nem olyan bonyolult. Ezt pihenesnek hivjak. Hogy teged nem ez tolt fel, az elofordulhat, de ettol meg ne akard megmagyarazni hogy minket mi tolt fel, illetve hogy mitol milyen erzeseink vannak.
2016. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Miért akarod ráerőltetni a defektes gondolkodásodat normális emberekre?!


(Sajnos itt mindig az okoskodik, akinek az IQ-ja megegyezik az életkorával.)

2016. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki egyszer, hogy évekig nem pihensz. Megmondom mi lesz. Idegösszeomlást kapsz, mint néhány stréber kollégám. Több okból érdemes elutazni, kiszakadni a megszokott rutinból: az új élmények igenis feldobnak, ha jó társaságban, jó hangulattal utazol olyan dolgok történhetnek, amikről aztán évekig sztorizgattok... Én ezt nevezném feltöltődésnek.

A másik, hogy ha egy hosszabb elutazás után hazajössz, kicsit kívülről látod az otthonodat, kapcsolataidat, hétköznapi életedet. Észreveszed, hogy mi nem működik jól, min kellene változtatni. Ez jó esetben új inspirációt adhat. Szerintem neked az a bajod, hogy gyáva vagy ehhez szembenézéshez, vagy ahhoz, hogy változtass a rossz dolgokon. Ez lehúz és ezért érzed fáradtnak magad és nem feldobottnak. (Persze, ha már eleve nem megfelelő társasággal/patnerrel utazol, abból semmi jó nem sülhet ki.)

2016. júl. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Uj kulturakat ismersz meg es nem csak 1-2 napig emlekszel ra. Etelek, ertekek, emberek. Mai napig emlekszem horvat, amerikai, cseh, nemet, maltai stb emlekeimre. Anyukam iskolaigazgato, sokat palyaznak, igy sok helyre eljutottam vele. Ma mar a fiamnak mutatjuk meg a vilagot es remelem, meglatja majd, milyen kulonos es erdekes is.
2016. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!