Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 10 napra elutazunk "melegebb...

10 napra elutazunk "melegebb éghajlatra. " Mit vigyünk magunkkal?

Figyelt kérdés

Mindig túlcsomagoljuk magunkat és sokszor egy csomó felesleges dolgot is elviszünk, viszont a fontosak otthon maradnak.

Trópusi éghajlatra megyünk, szállodába, teljes ellátással. Milyen és mennyi ruhaneműt vigyünk, ha az idő nagy részét a tengerparton akarjuk tölteni és max. egyszer-kétszer mennénk várost nézni.


Vigyünk-e törülközőt vagy kapunk azt is? (Sok helyet foglalnak.)


Milyen gyógyszereket érdemes magunkkal vinni, amihez nem kell orvosi papir és engedély nélkül vihetők?


Inkább eurót vagy dollárt váltsunk?


Korlátozottak a lehetőségeink, mivel 23 kilót vihetünk és csak egy bőröndöt akarunk vinni, hogy ne kelljen sokat fizetni.


Minden tanácsot szivesen fogadok.

Köszönöm!


2008. szept. 29. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Törülközőt mindenhol adnak, jobb szállodákban még a tengerparthoz is. Én általában két szoknyát viszek 4-5 (fele arányban pántos ill. rövidujjú) pólóval, meg két csinosabb ruhát a vacsorákhoz (a legtöbb szállodában nem nézik jó szemmel, ha strandruhában jelensz meg az étteremben). Kardigánt is vigyetek mindenképp, mert ezekben a trópusi országokban maximumon nyomatják a légkondit minden turistáknak szánt helyen. A szobádban persze tudod szabályozni, de az étteremben már nem. Persze egyéni is, hogy kinek mennyi ruha kell, én ha csak este vagyok néhány órát egy pólóban, simán fel tudom venni kétszer, de van, aki félóra alatt képes büdösre izzadni. Sok helyen van mosodaszolgáltatás is a szállodában.
2008. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a gyógyszereket kifelejtettem: fájdalomcsillapítót érdemes vinni, meg valami hasfogót. Mást felesleges, mert az ottani bacik ellen az európai gyógyszerek úgysem hatnak, ha nagyobb a baj, ottani dokitól kell kérni valamit. Meg persze érdeklődjetek, milyen oltásokat érdemes beadatni, mielőtt elindultok.
2008. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"mert az ottani bacik ellen az európai gyógyszerek úgysem hatnak"

Miért kell egy ilyen hasznos válasz végére ilyen bugyutaságot írni?

2008. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előzőnek: ezt a dokink mondta, mielőtt Thaiföldre mentünk. Szerinte ott sokkal hatásosabb készítmények vannak az ottani betegségekre, mint amit innen vihetne bárki. Nálunk eleve csak néhány kórházban foglalkoznak egyáltalán trópusi nyavalyákkal.
2008. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szeretném kiemelni az oltásokat. Mindenképp kérdezzétek meg az orvost hogy kell e valami oltást kapnotok mielőtt kirepültök!
2008. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Ha szalloda es all inclusive, akkor teljesen folosleges torulkozot cipelnetek.. Es ha kell ugyis el tudtok vinni a szallobol egy-egy kirandulasra.


Gyogyszerben mindehol a helyit erdemes hasznalni, ha kell es 90% hogy a szalloban lesz orvos aki tud adni, pl. gyomorrontas ellen. Miden mast kar cipelni, van ami engedelykoteles, de nem tul erdekes ugysem veszik el. En a tropusokra egyetlen gyogyszert szoktam vinni, egy uveg tomenyet. Minden reggel, felkeles utan kell bevenni :)


Euro vagy dollar: ha amerikai kontinens akkor dollar, kulonben euro. A dollart most mindehol vacakul valtjak.. mondjuk nem is er sokat.


Ruhanemu: minnel kevesebbet a legjobb. nekem csak ket dolog jut eszembe, hosszu ujju feher ing es vilagos konnyu nadrag a hosszu varosnezesekhez. Na meg valami tengeri cipo a tengerbe, bar ez helytol fugg.


Remelem segitett.

2008. szept. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi afrikába készülünk, és pont azt néztem van olyan ország ahol muszlim a vallás és fedetlen vállakat még férfiaknak sem néznek el. ezért keress rá a neten konkrétan a destinációra. mert lehet hogy akár bikinibe is sétálgathatsz az utcán de van ahol csak hosszú gatyába vagy szoknyába.
2008. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Hasznosak voltak a tanacsaitok. Megyek is csomagolni, mert holnap reggel indulunk.
2008. okt. 2. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!